Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Природні національні парки

Природні національні парки

Назва:
Природні національні парки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,71 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Природні національні парки


ПЛАН
1. Концепція національних парків, історія становлення та розвитку.
2. Характеристика Шацького, Синевірського, Вижницького та “Подільські Товтри” ПНП.
3. Перспектива розвитку ПНП в Україні.


При розгляді даної теми особлива увага приділяється питанням історії зародження цієї прогресивної універсальної природоохоронної форми, типології в залежності від набору різноманітних функцій, розгляду концепції формування мережі НТП в Україні.
Національні парки появились як одні з перших форм охорони природи ще у другій половині ХІХ століття (Йосемітський ПНП - 1864 рік, Йєлоустонський Н. П. - 1872) і своїм бурним розвитком доказали, що вони є провідними формами природозаповідання. В даний час на планеті функціонує понад 2000 національних парків різних типів. Це поліфункціональні типи заповідних територій.
За ступенем рекреаційного навантаження національні парки поділяють на 4 типи:
1. Національні парки відкритого типу доступні для відвідування всією або майже всією своєю територією. Їх нараховується небагато.
2. Національні парки курортного типу, як правило, розташовані в районі кліматичних і бальнеологічних курортів. В них охороняються ландшафти і їх кліматоутворюючі компоненти. Доступ відвідувачів на територію відкритий або частково обмежений.
3. Національні парки напівзакритого типу переважають в більшості країн. Більша частина території закрита для відвідування і знаходиться під охороною. Відкрита частина спеціально орієнтована на туристів.
4. Національні парки закритого типу своїм основним завданням вбачають охорону природи в інтересах науки. В них дозволяються окремі екскурсії на спеціально відведеній для таких цілей території за певними маршрутами.
З 1980 року проекти створення національних парків реалізуються в Україні. Об’єктивними передумовами розвитку мережі ПНП є потенційний ріст рекреантів, а також необхідність впорядкування рекреаційних потоків.
Першим в Україні був створений Карпатський ПНП. в масиві Чорногора в 1980 році. В 1983 році створений Шацький ПНП. на вододілі р. Західний Буг і р. Прип’яті в районі Шацьких озер. Синевірський Н. П. створений в західній частині Вододільних Горган в верхів’ях р. Ріки та Тереблі, де на висоті 989 метрів розташоване озеро Синевір. В період 1994-2000 рр. створені наступні природні національні парки: Ужанський в Закарпатті, Святі Гори – в долині р. Сіверського Дінця, Вижницький ПНП в Чернівецькій області, Азово-Сиваський ПНП в Херсонській області, ПНП “Подільські Товтри” в Хмельницькій області.
Одним із перших в Україні був створений Шацький Природний Національний парк.
Шацький ПНП розташований в Любомльському районі Волинської області і займає площу 32,5 тис. га. Основна частина парку розміщена на вододілі рік Західний Буг і Прип’ять і знаходиться в оточенні лісових масивів. По території парку проходить дорога Львів-Брест, що свідчить про легку доступність парку для автотуристів.
Природні умови парку своєрідні. В геологічному відношенні територія знаходиться в області палеозойського Волинського підняття, його Вижевського блоку, в якому виділяють Шацьке антиклінальне підняття і Піщанське синклінальне пониження. Парк знаходиться в межах крайової зони Дніпровського льодовика. Геоморфологи характеризують дану територію як пологу рівнину, яка має незначний нахил поверхні в північному напрямку і абсолютні висоти в межах 160-190 метрів над рівнем моря. Підняття поверхні різко змінюються великими заболоченими пониженнями. Однак найбільш характерна геоморфологічна риса – наявність великої кількості озерних котловин.
Всього на території парку розташовані 22 озера. Серед них найбільше озеро України – Світязь, площа якого перевищує 27 кв. км, а глибина – 58 метрів.
Рівень води в озерах нижчий ніж у р. Прип’ять. Озера відділені від річки низьким вододілом і відносяться до басейну Західного Бугу. Утворення озер – Світязя, Пулемецького і Пісочного пов’язують з карстовими процесами. Наявність озер одна з найважливіших рис Шацького природного національного парку, яка виділяє його серед інших природоохоронних обўєктів Полісся.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Природні національні парки

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок