Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Глобальні проблеми сучасності

Глобальні проблеми сучасності

Назва:
Глобальні проблеми сучасності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,83 KB
Завантажень:
566
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Глобальні проблеми сучасності.
Особливості інтеграційних процесів, що охоплюють самі різні сфери життя людей, найбільше глибоко і гостро виявляють себе в так званих глобальних проблемах сучасності.
Глобальні проблеми:
проблема екології
збереження світу
освоєння космосу і Світового океану
продовольча проблема
проблема народонаселення
проблема подолання відсталості
проблема сировини
Особливості глобальних проблем.
Мають планетарний, загальносвітовий характер, торкають інтереси всіх народів світу.
Загрожують деградацією і загибеллю всьому людству.
Мають потребу в невідкладних і ефективних рішеннях.
Вимагають колективних зусиль усіх держав, спільних дій народів.
Більшість проблем, що сьогодні ми зв'язуємо з глобальними проблемами сучасності, супроводжували людство протягом усієї його історії. До них насамперед варто віднести проблеми екології, збереження світу, подоланні убогості, голоду, неграмотності.
Але після другої світової війни, завдяки небаченим масштабам преосвітньої діяльності людини, усі ці проблеми перетворилися в глобальні, що виражають протиріччя цілісного сучасного світу і співробітництва, що позначають з небувалою силою необхідність, і єднання всіх людей Землі.
У наш час глобальні проблеми:
- з одного боку, демонструють найтісніший взаємозв'язок держав;
- а з іншого боку – виявляють глибоку суперечливість цієї єдності.
Розвиток людського суспільства завжди було суперечливим. Воно постійно супроводжувалося не тільки встановленням гармонійного зв'язку з природою, але і руйнівним впливом на неї.
Очевидно, помітний збиток природі наносили вже синантропи (близько 400 тисяч років тому), що стали використовувати вогонь. У результаті виниклих у цьому зв'язку пожеж знищувалися значні площі рослинного покриву.
Учені вважають, що інтенсивне полювання древніх людей на мамонтів була однієї з найважливіших причин зникнення цього виду тварин.
Почався близько 12 тисяч років тому перехід від характеру господарювання, що привласнює, до виробляючого, зв'язаний насамперед з розвитком землеробства, також приводив до досить істотних негативних впливів на навколишню природу.
Технологія землеробства в ті часи полягала в наступному: на визначеній ділянці випалювався ліс, потім проводилася елементарна обробка ґрунту і посів насінь рослин. Таке поле могло давати врожай всего 2-3 року, після чого ґрунт виснажувався і треба був переходити на нову ділянку.
Крім цього, екологічні проблеми в стародавності нерідко породжував видобуток корисних копалин.
Так, у VII – IV століттях до н.е. інтенсивна розробка в Древній Греції срібно – свинцевих рудників, що вимагала великих обсягів міцного лісу, привела фактично до знищення лісів на Антическом півострові.
Істотні зміни в природних ландшафтах викликало будівництво міст, що початок здійснюватися на Близьких Схід близько 5 тисяч років тому, і звичайно, значним навантаженням на природу супроводжувався розвиток промисловості.
Але хоча ці впливи людини на навколишнє середовище здобували усі великі масштаби, проте аж до другої половини XX століття вони мали локальний характер.
Людство, розвиваючись по шляху прогресу, поступово накопичувало матеріальні і духовні ресурси для задоволення своїх потреб, однак йому ніколи не вдавалося цілком позбутися від голоду, убогості і безграмотності. Гострота цих проблем відчувалася кожним народом по своєму, і шляхи їхнього рішення ніколи колись не виходили за межі границь окремих держав.
Тим часом з історії відомо, що неухильно зростаючі взаємодії між народами, обмін продуктами промислового і сільськогосподарського виробництва, духовними цінностями постійно супроводжувалися найгострішими військовими зіткненнями. За період з 3500 року до н.е. відбулося 14530 воєн. І тільки 292 року люди жили без воєн.
У війнах загинуло (млн. чоловік)
XVII століття 3,3
XVIII століття 5,5
XIX століття 16
У першій і другий світових війнах позбавилися життя близько 70 мільйонів чоловік. Це були перші світові війни у всій історії людства, у яких брало участь значна більшість країн світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Глобальні проблеми сучасності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок