Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Тваринний світ і екологія навколишнього середовища. Основи екології тваринного світу

Тваринний світ і екологія навколишнього середовища. Основи екології тваринного світу

Назва:
Тваринний світ і екологія навколишнього середовища. Основи екології тваринного світу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,62 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Тваринний світ і екологія навколишнього середовища. Основи екології тваринного світу”


ПЛАН
Вступ
1. Тваринний світ і екологія навколишнього середовища
2. Основи екології тваринного світу
3. Правові заходи охорони тваринного світу
Висновок
Використана література
Вступ
Екологія — це знання людини про те що її оточує. У наш час даний термін міцно закріпився у суспільній свідомості. Екологія стала одним з основних показників ставлення полини до життя, навколишнього природного середовища Екологічна свідомість відображає духовність суспільства, його «порозуміння» з природою невід ємною частиною якої є людина.
Тваринний світ є одним з основних компонентів навколишнього природного середовища, національним багатством України, джерелом духовного та естетичного збагачення і виховання людей, об'єктом наукових досліджень, а також важливою базою для одержання промислової і лікарської сировини, харчових продуктів та інших матеріальних цінностей.
В інтересах нинішнього і майбутніх поколінь в Україні з участю підприємств, установ, організацій і громадян здійснюються заходи щодо охорони, відтворення і науково обгрунтованого, невиснажливого використання тваринного світу.
1. Тваринний світ і екологія навколишнього середовища
Господарська діяльність людини змінює умови існування багатьох видів рослин і тварин. Це спричинює зміну чисельності популяцій та особин у популяціях, що може зумовити вимирання окремих видів.
Із тварин, що були відомі науці в 1600 p., нині вже зникло 65 видів ссавців і 140 видів птахів. Ще в минулому столітті в степах України траплявся дикий кінь сірого кольору — тарпан. Господарське освоєння степів призвело до швидкого і різкого скорочення числа цих тварин: останній тарпан був убитий браконьєром у 1879 p., і вид перестав існувати. Тоді ж у степах України мешкали степові антилопи — сайгаки. На початок нашого століття на території України вони були повністю винищені, в степах на схід від Каспійського моря вдалося зберегти кілька десятків цих тварин, і завдяки вжитим заходам вид було збережено. Проте багатьом видам рослин і тварин загрожує небезпека знищення. В зв'язку з цим Міжнародний союз охорони природи і природних ресурсів (МСОП) у 1948 р. створив спеціальну комісію, яка зібрала відомості про зникаючі, рідкісні, які потребують охорони організми і внесла їх у Міжнародну Червону книгу. У 1979 р. у Червону книгу МСОП було включено: ссавців — 321 вид і підвид, птахів — 485, земноводних — 41, плазунів — 141.
Включення будьякого таксону в Червону книгу вказує на моральну відповідальність країни, в якій цей вид живе, за його подальшу долю. В країнах, в яких прийнято нормативні акти про охорону видів тварин і рослин, складаються офіційні списки видів, які підлягають охороні, а збірники короткої наукової документації про них умовно називають національними Червоними книгами.
Червона книга України затверджена в 1976 р. й опублікована в 1980 р. До неї занесено: комах — 18 видів, земноводних — 4, плазунів — 6, птахів — 28, ссавців — 29, рослин — 110 видів і підвидів.
Поповнення Червоної книги спричинене не лише погіршенням екологічної обстановки, а й додатковими відомостями, які отримують останнім часом. У Червону книгу внесено не тільки представників усіх класів хребетних і вищих рослин, а й молюсків, ракоподібних, комах, грибів, мохів, лишайників.
До Червоної книги вносять організми за п'ятьма категоріями: 1) види, що перебувають під загрозою зникнення, врятування яких неможливе без вжиття спеціальних заходів; 2) види, чисельність яких ще відносно велика, але скорочується катастрофічно швидко, що в недалекому майбутньому може поставити їх під загрозу зникнення; 3) рідкісні види, яким нині ще не загрожує небезпека зникнення, але трапляються вони в такій невеликій кількості або на таких обмежених територіях, що можуть зникнути в разі несприятливих змін умов середовища існування під впливом природних антропогенних факторів; 4) види, біологію яких вивчено недостатньо, чисельність і стан їх викликають тривогу, проте нестача відомостей не дає змоги віднести їх до жодної з попередніх категорій; 5) відновлені види, стан яких завдяки вжитим заходам охорони не викликає побоювань, але вони ще не підлягають промисловому використанню, і за їхніми популяціями потрібний постійний контроль.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Тваринний світ і екологія навколишнього середовища. Основи екології тваринного світу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок