Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Раціональне використання та охорона повітряного басейну

Раціональне використання та охорона повітряного басейну

Назва:
Раціональне використання та охорона повітряного басейну
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,92 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Раціональне використання та охорона повітряного басейну


1.Забруднення атмосферного повітря, його види та шкода:
1.1.природне забруднення;
1.2.штучне;
а) забруднення автотранспортом;
б) радіоактивне забруднення;
в) парниковий ефект”;
г) “озонова діра”.
2. Заходи по охороні атмосферного повітря від забруднень.
3.Правова охорона атмосферного повітря.


1.Як усім відомо, без атмосферного повітря життя не Землі неможливе. Ми вже говори, що повітря відноситься до невичерпних прир. ресурсів, але у зв’язку із його забрудненням, воно може стати непридатним для використання.
Від забруднення повітря найбільше потерпають мешканці великих промислових центрів. Внаслідок забруднення атмосфери ці регіони отримують на 15% менше сонячного світла, на 10% більше опадів у вигляді дощу, снігу, граду. За даними англійських вчених щорічна шкода, заподіяна господарству Великобританії внаслідок забруднення повітря, становить понад 300 млрд. фунтів стерлінгів. А шкода, заподіяна господарству США, оцінюється Америці агентством з захисту навколишнього середовища в 5 млрд. доларів.
1.1.Атмосфера завжди містить певну кількість домішок, котрі зумовлюються природою та антропогенними джерелами. До числа домішок, котрі, виділяються природними джерелами відносяться: пил (рослинного, вулканічного, космічного походження, внаслідок ерозії грунту, частинки морс. солі тощо: туман, дим, гази від ліс. та степ. пожеж. гази вулканічного походження, різноманітні продукти рослин, тварин, та мікробіологічні походження. Природні забруднювачі бувають розподіленими, наприклад, випадання космічного пилу, або короткочасними стихіями, напр. лісові та степові пожежі, вивердження вулканів тощо.
Рівень забруднення атмосфери природними джерелами є фоновим і несуттєво змінюється х плином часу.
Ще 50 років тому природа досить успішно ліквідовувала різноманітні зображення. Оскільки атмосфера має могутні властивості самоочищення, але нині вона з цим завданням вже не справляється.
Основними джерелами забруднення атмосфери є природні, промислові і побутові процеси. Їх об’єднують у такі групи:
забруднювачі природнього походження (мінерального, рослинного, тваринного, мікробіологічного);
забруднювачі, які утворюються при згоранні палива для потреб промисловості, опалення житлових будинків, при роботу згоранні палива для потреб промисловості, опалення житлових будинків, при роботі всіх видів транспорту;
забруднювачі, які утворюються в результаті промислових викидів;
забруднювачі, зумовлені згоранням і переробкою побутових і промислових відходів.
1.2.Поговримо детальніше про штучне забруднення атмосфери.
Щоб краще усвідомити, яким є стан забрудненості атм. повітря необхідно привести певні статистичні дані.
За даними природоохоронног відомства України найзабрудненіше повітря було в Маріуполі, Запоріжжі, Дніпропетровську, Дніпродзержинську, Донецьку, Києві, Кривому Розі, Макіївці, Одесі.
З 45 тис. промислових об’єктів столиці України, що забруднюють повітря, лише 30% мають очисні споруди і устаткування. Найбільшим забруднювачем повітря в місті є автотранспорт, який щороку викидає в повітря 110 тис. т шкідливих газів. А рік автомобілі спалюють понад мільйон тонн О2, чого б вистачило для дихання 30 млн. чоловік.
Концентрація шкідливих речовин в атмосфері визначається не тільки масою викиду, але й кліматичними і метеорологічними характеристиками місцевості. Закономірності поширення домішок визначається як власністю самих забрудників, так і регенераційними можливостями природного середовища. Інтенсивність розсіювання домішок залежить від різниці tо атмосферного повітря на різних в. Важливу роль у розсіюванні і перенесенні домішок в атмосфері відіграє розподіл швидкості вітру за висотою над землею і коефіцієнтом турбулентності в шарі повітря, де відбувається розсіювання.
У складі викинутих стадіон. джерелами у 1998 р. забрудників тверді р-ни становили 0,8 млн. т., а газопад, р-ним – 3,1 млн. т, у тому числі ангідри – 1,0 млн. т. Окисли азоту – 0,3 млн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Раціональне використання та охорона повітряного басейну

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок