Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> ГОСПОДАРСЬКИЙ МЕХАНІЗМ У СИСТЕМІ РЕГУЛЮВАННЯ СУСПІЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА.

ГОСПОДАРСЬКИЙ МЕХАНІЗМ У СИСТЕМІ РЕГУЛЮВАННЯ СУСПІЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА.

Назва:
ГОСПОДАРСЬКИЙ МЕХАНІЗМ У СИСТЕМІ РЕГУЛЮВАННЯ СУСПІЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,28 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
ТЕМА: ГОСПОДАРСЬКИЙ МЕХАНІЗМ У СИСТЕМІ РЕГУЛЮВАННЯ СУСПІЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА.


Тип заняття: лекція.
Унаочнення: схеми.
Мета: - навчальна ознайомити студентів з основними функціями господарського механізму, дати характеристику основним елементам економічної системи.
виховна: виховати у студентів логічне мислення, активність.
Міжнародні зв’язки: Основи екологічної теорії.
Література: Башлянин Г.І. “Політекономія”
Домашнє завдання: конспект, [5].
Контрольні питання:
Що являє собою господарський механізм;
Які функції господарського механізму?
Які основні елементи економічної системи?
Дати характеристику співвідношення господарського механізму з елементами економічної системи?
План
Співвідношення господарського механізму з основними елементами економічної системи.
Основні функції господарського механізму та його суть.
При вивченні господарського механізму першочергове значення має з’ясування його місця в економічній системі у цілому і співвідношення з такими трьома найважливішими елементами цієї системи, як продуктивні сили, виробничі відносини та техніко-економічні відносини.
З’ясуємо окремо співвідношення господарського механізму з кожним із цих елементів.
У системі виробничих відносин або реальних відносин власності, є глибинна підсистема, пов’язана з відносинами власності за засоби виробництва у всіх сферах суспільного відтворення. І більш конкретна, що виступає формою їх появу і пов’язана з відносинами власності на необхідний і додатковий продукт, або на результати праці. Інакше кажучи, в останньому випадку йдеться про такі конкретні форми виробничих відносин. Або форми реалізації відносин власності, як заробітна плата, прибуток, податок тощо. Оскільки у системі виробничих відносин розрізняють процес привласнення і процес управління цими відносинами, то до господарського механізму безпосередньо належить управлінський аспект власності, конкретні форми її реалізації та організації.
До господарського механізму безпосередньо належать конкретні, управлінські форми виробничих відносин і власності виробництва зокрема. Це означає, що на них свідомо можна впливати, регулювати на різному рівні.
Хоча глибина підсистемна виробничих відносин. Або відносин власності на засоби виробництва, у господарський механізм безпосередньо не входить, вона опосередковано впливає на нього. Водночас шляхом зміни конкретних, управлінських форм виробничих відносин можна впливати на розвиток глибинної підсистеми виробничих відносин.
Наприклад, за умов акціонерної форми підприємства шляхом встановлення низьких пільгових цін на акції для безпосередніх виробників засоби виробництва можуть переходити до людей найманої праці, у результаті чого змінюється характер власності.
Другим елементом економічної системи є техніко-економічні відносини, тобто відносин спеціалізації, кооперування, комбінування виробництва, концентрації останнього тощо. Такі відносини входять у господарський механізм повністю. До складу цієї підсистеми слід включити конкретні форми організації виробництва, господарські зв’язки між підприємствами однієї та різних галузей промисловості, за допомогою яких вони обмінюються виготовленими продуктами праці тощо.
До складу сучасних продуктивних сил входять робоча сила, засоби праці предмет праці, наука, форми та методи організації виробництва, а також інформація. До складу господарського механізму з названих компонентів повністю входять лише форми та методи організації виробництва.
До господарського механізму безпосередньо входять не самі по собі працівники, засоби і предмети праці і т.д., а ті їхні сторони, які формують функціональні риси продуктивних сил і дають змогу останнім взаємодіями між собою і вдома сторонами суспільного способу виробництва, тобто продуктивними силами і виробничими відносинами.
У процесі постійної взаємодії всіх цих елементів продуктивних сил, техніко-економічних і виробничих відносин, які входять безпосередньо до господарського механізму, останній якраз формується як відносно відособлений елемент економічної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ГОСПОДАРСЬКИЙ МЕХАНІЗМ У СИСТЕМІ РЕГУЛЮВАННЯ СУСПІЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок