Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Геоекологічні особливості зональних геосистем

Геоекологічні особливості зональних геосистем

Назва:
Геоекологічні особливості зональних геосистем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,43 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Геоекологічні особливості зональних геосистем


ПЛАН
1. Принципи класифікації геосистем (ландшафтів).
2. Геоекологічна характеристика полярних та приполярних ландшафтів.


Незважаючи на неповторність і особистість кожного із ландшафтів не виключена якісна подібність між ними. Порівняння ландшафтів дозволяє встановити групи ландшафтів, принципово близькі за походженням, структурою, динамікою і іншими ознаками.
Класифікація – це універсальна загальнонаукова процедура без якої дослідження не вважається завершеним. При її розробці узагальнюється і осмислюється вся палітра фактів, що відносяться до досліджуваних об’єктів.
В класифікації знаходить своє вираження синтез закономірностей розвитку, будови функціонуванню, розміщення в тому числі і ландшафтів.
Велике прикладне значення класифікації ландшафтів. Число конкретних ландшафтів у світі виміряється 5-6 значними цифрами.
Розробка класифікації потребує використання індуктивного і дедуктивного підходів: індуктивний – від ландшафту; дедуктивний – з вищих порядків; ландшафтна класифікація повинна враховувати ландшафтне різноманіття.
Робочим інструментом класифікації є ландшафтні карти. Подібності і відмінності в ландшафтах визначаються багатьма причинами і критеріями і важливо визначити їх послідовність.
Вищою таксономічною одиницею класифікації ландшафтів рахують тип ландшафтів. Основним критерієм виділення типів ландшафтів – глобальні відмінності у співвідношенні тепла і вологи, в гідрологічному режимі ландшафтів (показника радіаційного балансу, сума активних температур, коефіцієнт зволоження), крім того враховують середні і екстремальні температури повітря, кількість опадів, величина випаровуваності.
Єдність проявляється у водному балансі, геоморфологічних і геохімічних процесах, умовах життя органічного світу, його структури, продуктивності, заносах біомаси, біологічної продуктивності, типи ґрунтоутворення . Кожному типу ландшафтів характерний свій тип поясності – набір і кількість поясів.
Типи ландшафтів зв’язані з певними ландшафтними зонами і секторами, оскільки в основу виділення типів ландшафтів покладені загальні критерії тепло забезпеченості і зволоженості. За допоміжними ознаками всі типи можна згрупувати у групи або серії, які є аналогами по тепло забезпеченості, а за секторними – в ряди по зволоженості.
Тип: ландшафт кореальних тайгових широколистяних східноєвропейські.
Підтип: південнотайгові.
Існує також традиційна “зональна” ландшафтна номенклатура, яка основана на використанні геоботанічних ознак: тайгові ландшафти, широколистяні ландшафти, вічнозелені лісові ландшафти.
Характерні риси ландшафтів кожного типу краще всього виражені в центрі ареалу, на периферії – ознаки переходу до сусідніх типів. Підтипи відображають поступовість загальних переходів (північних, середніх південних).
На наступному таксономічному ступені класифікації вводиться гіпсометричний фактор, який є критерієм виділення класів і підкласів, що відбивають ярусні ландшафтні закономірності.
Клас: рівнинні або гірські, підкласи (рівнинні): низовинні, височинні; (гірські): низькі, середні, високі.
Субарктичні (тундрові) ландшафти.
Екосистема тундри займає 11% суші земної кулі.
Тундра утворилась в результаті похолодання на початку льодовикового періоду приблизно 2 млн. років тому. Перші тварини і рослини мабуть мігрували з гірських територій з властивістю протистояти холоду і складним екологічним умовам.
Щорічна біологічна продуктивність даної екосистеми досягає максимума в 400 г/м2 вона співставима за біопродуктивністю з чагарниковою напівпустелею. Однак концентрація всього росту в порівняно короткий вегетаційний період є привабливою для багатьох мігрантів птахів і тварин.
До недавнього часу екосистема тундри зберігала свій непорушний стан. Після відкриття родовищ кольорових металів, нафти і газу екологічна ситуація почала змінюватись.
Інженерні споруди (нафто і газопроводи, бурові вишки) порушують шар багатовікової мерзлоти. В результаті відбувається деградація поверхні торф’яників, що зменшує їх захищеність від морозів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Геоекологічні особливості зональних геосистем

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок