Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> реферат: Екологічна ситуація в м.Києві

Екологічна ситуація в м.Києві / сторінка 2

Назва:
Екологічна ситуація в м.Києві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,24 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 

З метою поліпшення стану атмосферного повітря в м.Києві доцільно провести реконструкцію системи газоочистки котлоагрегатів по спалюванню твердих побутових відходів №№ 2,3,4 з використанням ступені хімічної очистки димових газів на ДКП "Енергія" Впровадження системи дезодорації запахів на Бортницькій станції аерації.
Автомобільний транспорт, як забруднювач атмосферного повітря, вийшов на перше місце, його викиди становлять зараз понад 70 відсотків від загальноміських і формують підвищений рівень забруднення повітряного басейну міста. Аналізуючи ситуацію, що склалася в нашому місті, а також досвід роботи інших країн по впорядкуванню системи діагностики та екологічного контролю викидів автотранспортних засобів можливо вирішити шляхом створення в м.Києві підрозділу "Екологічної міліції" при ГУ МВС України в м.Києві на базі відділу попередження забруднення навколишнього природного середовища автотранспортними засобами.
Протягом останніх років постійну турботу викликає стан головного міського каналізаційного колектору (ГМКК), побудованого у 1970 році для відведення стічних вод правобережної частини міста. Колектор потребує капітального ремонту, так як повна його амортизація настала іще в 1990 році. Для виконання ремонтних робіт необхідно відключення стічних вод та будівництво другої нитки ГМКК. Дане будівництво, розпочате в 1994 році, включено до переліку невідкладних природоохоронних заходів Національної програми екологічного оздоровлення басейну р.Дніпро та поліпшення якості питної води, затвердженої Постановою Верховної Ради України від 27.02.1997р. Через відсутність коштів (фінансування за рахунок державного бюджету) будівництво не ведеться. Аварійні ситуації, які можуть виникнути на ГМКК можуть призвести до екологічної катастрофи не лише для міста Києва, але й для 30 млн. жителів України, для яких р.Дніпро є джерелом водопостачання.
Одним із основних факторів забруднення р.Дніпро (Канівського водосховища) та 370 внутрішніх водойм в межах міста є зливові стоки. Поверхневі стічні води з території міста відводяться мережею колекторів зливової каналізації через 41 випуск в р.Дніпро, з них лише на 5 збудовані очисні споруди, які працюють як накопичувачі забруднених поверхневих стічних вод, не виконуючи свою основну функцію - очистку цих вод до рівня існуючих екологічних нормативів. Для поліпшення ефективності їх роботи необхідно укомплектувати служби по нагляду за роботою очисних споруд, провести їх наладку та впровадити нові технології очищення зливових вод.
Найбільшу тривогу викликає припинення будівництва очисних споруд зливових стоків житлового масиву Оболонь 3-А та 14 мікрорайонів, розпочате іще в 1990 році. Роботи виконані на 90%, але через відсутність фінансування (об"єкт в план державного бюджету не включається з року в рік) вони не закінчені до цього часу. У зв"язку з цим уже готові споруди виходять із ладу, руйнуються.
Викликає занепокоєння забруднення внутрішніх водойм міста нафтопродуктами, пов"язане з інтенсивним забрудненням ними зливових стоків. Це спричинено зростаючою кількістю автотранспортних засобів, розміщених на прилеглих територіях автостоянок, гаражів, пунктів розвантаження паливно-мастильних матеріалів на територіях річкових портів та Київдержтрансу, АЗС без локальних очисних споруд на зливостоках. Для зменшення забруднення поверхневих водойм планується посилення контролю саме за цими об"єктами.
З метою охорони поверхневих водних об"єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності особливої ваги набирає виконання протокольних доручень, напрацьованих під час наради Київської міськдержадміністрації від 26.02.98р. "Про дотримання вимог водного і земельного законодавства в водоохоронних зонах та прибережних захисних смугах водойм та водотоків міста Києва суб"єктами господарювання". Контроль за виконанням даних доручень проводитися Держуправлінням.
Для покращення забезпечення населення міста Києва якісною питною водою на протязі останніх двох років згідно до розпоряджень Київської міськдержадміністрації організовано бюветне водопостачання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Екологічна ситуація в м.Києві

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок