Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Скачати: Екологічна ситуація в м.Києві

Екологічна ситуація в м.Києві

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Екологічна ситуація в м.Києві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,24 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3 
Екологічна ситуація в м.Києві
Місто, його соціальна, технгенна та екологічна система залежить від багатьох факторів суспільно-політичного, економічного та природно-екологічного характеру. Головними з них можна вважати соціально-економічні умови й науково-технічний рівень суспільного розвитку та особливості урбанізації, що випливають з них, а також природно-географічні та екологічні передумови соціального прогресу. Цілком зрозуміло, що функціонування міста визначається і його розмірами, і промисловим та соціально-економічним потенціалами, і характером та структурою виробництва. Водночас на неї впливають історичні умови, природні фактори тощо.
Друга важлива особливість міста полягає в тому, що воно не є саморегульованими та стійкими, тобто повноцінними з точки зору кругообігу речовин і енергії. Таке велике місто як Київ споживає життєві ресурси, які створюються природою на величезних просторах, що в сотні та тисячі разів перевищують площу його самого. При цьому виробляється й чимало токсичних та шкідливих -промислових відходів, викидів автотранспорту та побутового сміття. Все це не в змозі асимілюювати, міське природне середовище, оскільки його екологічна місткість набагато менша від антропогенних та техногенних навантажень. Загострюються всі сторони життєзабезпечення людей: постачання достатньої кількості повноцінних продуктів харчування та питної води, контроль і запобігання забруднення повітря, водних ресурсів, грунтів, утилізація та поховання шкідливих виробничих і побутових відходів, а також соціальні проблеми, позв'язані з різким зменшенням вільного "життєвого" простору, зростанням міст у висоту, появою, як вважають спеціалісти-медики, багатьох уже вивчених і поки що невідомих захворювань, зумовлених забрудненням, збідненням та "звуженням" міського середовища.
Києву притаманні екологічні проблеми великих міст, які в концентрованому вигляді відображають майже всі екологічні проблеми України. За останні три роки, в умовах економічної кризи та процесу приватизації найбільше загострюються такі проблеми :
1. Поводження з усіма видами відходів (побутові, промислові, токсичні, радіаційні та ін.).
2. викидами енергетики та автотранспорту (морально та фізично застарілі технології, якість палива, значне зростання кількості приватного автотранспорту).
3. (відсутність або мала ефективність очисних споруд, особливо на зливових водотоках).
4. (несанкціановане будівництво, захоплення територій ).
5. Надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.
Так, розвиток м.Києва, де на обмежених територіях ( 836 кв.км ) зосереджено 2,7 млн. чоловік населення (з передмістями 3,8 млн. чоловік) та значна кількість центрів господарської діяльності, перетворив санітарну очистку в одну з головних екологічних проблем міського господарства. Відсутність ефективних новітніх технологій та потужностей по переробці відходів, дефіцит земельних площ, призводить до наднормативного накопичення відходів на території міста та промислових об'єктів в тому числі відходів І-го та ІІ-го класів токсичності. В межах міста знаходиться пункт поховання радіоактивних відходів, де тільки в трьох могильниках, які введені в дію у 1975р., зберігаються тверді радіаційні відходи І-ї та ІІ-ї групи загальною активністю 320 тис.кюрі, у тому числі 220 тис.кюрі тритію.
Кількість автотранспорту, зареєстрованого в місті та транзитного за останній час збільшилась майже в два рази, що призвело до збільшення викидів в атмосферу. При цьому значну небезпеку становлять: використання етильованого бензину, незадовільні транспортні розв'язки та технічний стан значної частини автомашин.
Основні напрямки вирішення екологічних проблем, поліпшення екологічного стану закладені в перспективні комплексні плани охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів. У зв'язку із змінами в економіці вони корегуються поточними річними планами економічно-соціального розвитку міста, річними планами охорони природи підприємств та організацій. З метою координації дій по концентрації зусиль на головних напрямках Держуправління розробило план першочергових заходів на 1998-2010рр.

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Екологічна ситуація в м.Києві

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок