Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Основні поняття екології.

Основні поняття екології.

Назва:
Основні поняття екології.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,89 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:
Основні поняття екології.


Екологічні фактори.
Екологічна система (біоценоз, біогеоценоз).
Популяція.
Трофічні зв’язки.
Безперервність життя на Землі забезпечується унікальною здатністю живих істот створювати і підтримувати внутрішнє середовище, здійснювати обмін речовин з навколишнім середовищем і передавати ці властивості за спадковістю своїм нащадкам.
Середовище – одно з екологічних понять; під ним ми розуміємо комплекс природних тіл і явищ, з якими організм знаходиться у прямих або опосередкованих зв’язках.
Внутрішнє середовище будь-якої істоти якісно відрізняється від зовнішнього середовища. Якісна самостійність внутрішнього середовища організму регулюється механізмами гомеостазу.
Гомеостаз організму – це стан внутрішньої динамічної рівноваги, який забезпечується взаємодією складних процесів регуляції і координації біохімічних реакцій за принципом зворотнього зв’язку.
Гомеостаз може здійснюватись тільки за певних умов НС: поза межами цих умов автономність організму порушується і він гине, а його внутрішнє середовище ототожнюється із зовнішніми силами, що діють з боку НС, називають факторами
Організм як елементарна частинка живого світу в середовищі свого існування знаходиться під одночасним впливом кліматичних, біотичних факторів, які разом називают екологічними.
Екологічний фактор – це будь-який елемент середовища, який здатний справляти прямий або опосередкований вплив на живі організми, хоча б протягом однієї фази їх розвитку.
Фактори НПС забезпечують існування в просторі і часі. Засвоєння і використання факторів здійснення організмом через адаптації
Адаптації – це пристосування або засоби, за допомогою яких організм здійснює взаємодію з середовищем для підтримання гомеостазу і забезпечує безперервність існування в часі через потомство.
Залежно від кількості й сили дії один і той самий фактор може мати протилежне значення для організму. Наявність того чи іншого фактора може бути життєво необхідним для одних видів і не мати ніякого значення для інших. Наприклад, світло для зелених рослин це джерело енергії, а для мешканців грунту зайвий і небезпечний фактор.
Залежно від сили дії того чи іншого фактора умови існування особин виду можуть бути оптимальними, неоптимальними або відповідати проміжному рівню.
Здатність організму витримувати певну амплітуду коливання фактора називають екологічною валентністю, за якою організми поділяються на еврибіонт них з широкими пристосувальними можливостями (сірий пацюк, горобець, кімнатна муха) і стенобіонтних, які можуть існувати лише у відносно сталих умовах (журавель, степовий качкодзьоб). Реакція організму і його адаптаційні можливості відповідно до показників фактора залежать від поєднання дій різних факторів.
Екологічні фактори можуть бути об’єднані за природою їх походження або залежно від їх динаміки та дії на організм.
За характером походження розрізняють: абіотичні фактори – зумовлюються дією неживої природи і поділилися на кліматичні (температура, світло, сонечна радіація, вода, вітер, кислотність, солоність, опади тощо), орографічні (рельєф, нахил схилу, експозиція) та геологічні.
біотичні – дія одних организмів на інші, включаючи всі взаємовідносини між ними.
Антропологічні фактори – влив на живу природу життєдіяльності людини.
У 1958 році А. С. Мончадський запропонував класифікацію факторів за характером їх дії.
Стабільні фактори – ті, що не змінилися протягом тривалого часу (земне тяжіння, сонячна стала, склад атмосфери та ін.). Вони зумовлюють загальні пристосувальні властивості організмів (міграції, сплячку,ь активність та ін.)
Випадково змінні фактори – об’єднують біотичні, абіотичні та антропологічні фактори, дія яких повторюється без певної періодичності (коливання температури, дощ, вітер, град, епідемії, вплив хижаків та ін.)
Детальніше про біотичні, абіотичні та антропологічні фактори – самостійно.
Екосистема (біогеоценоз) – основна одиниця біосфери. Об’єктом вивчення екології є е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Основні поняття екології.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок