Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Міжнародна співпраця в області охорони природи

Міжнародна співпраця в області охорони природи

Назва:
Міжнародна співпраця в області охорони природи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,73 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Міжнародна співпраця в області охорони природи


В епоху науково-технічної революції, враховуючи глобальність проблеми охорони навколишнього середовища, часто виникають такі ситуації, коли зусилля, які докладаються окремими державами, стають малоефективними. Більш того, в деяких випадках забруднення з території однієї держави переносяться на територію іншої, отруйними речовинами стоків отруюються водні артерії, що перетинають території кількох держав, забруднюються води Світового океану, що порушує інтереси всіх мешканців планети.
Разом із тим, навколишнє природне середовище недостатньо вивчене. Усе це потребує проведення різноманітних, досить широких, дорогокоштуючих та систематичних досліджень.
Виникає необхідність об’єднання сил та засобів широкого кола держав та наукової громадськості на постійній основі.
Перша конференція з міжнародної охорони природи відбулась у листопаді 1913 року у Берні (Швейцарія). В ній приймали участь 17 країн, в тому числі, й Росія. Рішення конференції через початок першої світової війни практично виконані не були.
Тільки після другої світової війни світове співтовариство поступово підійшло до усвідомлення необхідності широкого розвитку природоохоронної співпраці.
До другої світової війни кількість міжнародних організацій не перевищувала десятка, а в післявоєнний період їх з’явилось сотні.
НА ХХII сесії Генеральної Асамблеї ООН (1967 р.) було запропоновано провести спеціальну конференцію ООН із проблем оточуючого людину середовища. З ініціативи ООН 5 червня 1972 року в Стокгольмі почала свою роботу Міжнародна конференція по навколишньому середовищу, в якій прийняли участь представники 113 держав. За підсумками роботи конференції були прийняти два дуже важливих документи: Декларація принципів та План заходів по охороні природи.
Генеральна Асамблея ООН на XXVII сесії (1972 р.) заснувала особливий орган – Програму ООН із навколишнього середовища (ЮНЕП) – міжнародну організацію, а також проголосила 5 червня – Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища.
Сьогодні міжнародна співпраця в області охорони навколишнього середовища здійснюється в трьох основних напрямках.
Велику організаційну роботу виконують 14 спеціалізованих закладів та органів ООН; шість із них відіграють особливо важливу роль в області охорони природи. До них відносяться: Організація з питань освіти, науки й культури (ЮНЕСКО), Продовольча та сільськогосподарська організація (ФАО), Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), Міжнародне агентство з атомної енергетики (МАГАТЕ), Всесвітня метеорологічна організація (ВМО), Міжурядова морська консультативна організація (ІМКО).
Розроблений цілий ряд природоохоронних програм, серед яких найбільш відома – "Людина та біосфера".
Значний внесок у справу охорони природи вносять міжурядові регіональні організації, які будують свою роботу поза системою ООН: Європейська нарада, Європейське економічне співтовариство, Організація економічного співробітництва та розвитку, Азіатсько-Африканська юридична консультативна рада та інші.
За даними секретаріату ЮНЕП на сьогодні природоохоронною діяльністю займається 532 неурядові міжнародні організації, які підтримують зв’язок із Програмою ООН по навколишньому середовищу: Всесвітня федерація профспілок, Всесвітня рада миру, Всесвітня рада навколишнього середовища та ресурсів, Міжнародна туристична спілка, Міжнародна спілка охорони природи та природних ресурсів (МСОП), Всесвітній фонд охорони дикої живої природи та інші.
В міжнародних взаємовідносинах із природоохоронних проблем велика увага придається правовим питанням та адміністративним заходам, пов’язаним із збереженням та підтримкою якості навколишнього природного середовища. Ці рішення являють собою компетенцію Міжнародної юридичної організації (МЮО), у складі якої в 1970 році створено спеціальний відділ із політики та права навколишнього середовища.
Останні роки характеризуються розширенням громадського руху за охорону природи у всіх розвинених країнах світу, активною міжнародною співпрацею, апогеєм якого стала найбільша в історії всесвітня конференція ООН із проблем навколишнього середовища та розвитку, яка відбулась в Ріо-де-Жанейро у червні 1992 року.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Міжнародна співпраця в області охорони природи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок