Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Знищення водних ссавців

Знищення водних ссавців

Назва:
Знищення водних ссавців
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,72 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Знищення водних ссавців


Світовий океан - це місце існування величезної кількості рослин, риб і морських тварин , у тому числі ссавців. По самих скромних підрахунках, вага всіх живих організмів у Світовому океані досягає 60 -70 мільярдів тон. У верхніх шарах океану (глибина до 500 метрів) живе більш 100 тисяч видів з 150 тисяч морських тварин. При цьому в одному літрі води верхнього 10 - метрового шару живе одноклітинних мікроскопічних організмів більш, ніж 500 тисяч екземплярів, а на глибині 200 метрів - майже 200 організмів.
Ряд Ластоногі та китоподібні – це плацентарні ссавці, життя яких здебільшого (ластоногі) або повністю (китоподібні) пов’язане із водним середовищем. Кінцівки цих тварин перетворилися на ласти, форма тіла рибоподібна, добре розвинений підшкірний прошарок жиру, оскільки волосяний покрив цих тварин більш або менш редукований.
Ластоногі проводять більшу частину життя у воді, на сушу виходять лише для відпочинку, розмноження та линяння. Волосяний покрив цих тварин частково редукований, але підшкірний прошарок жиру значно розвинений. Більшість видів не має зовнішньої раковини вуха, але слух у ластоногих розвинений добре, деякі види здатні до ехолокації. У фауні України трапляється тюлень-монах. Цей вид поширений у Чорному та Середземному морях та деяких частинах Атлантичного океану, зокрема біля узбережжя Терції, Греції, Болгарії. Біля берегів України тюлень-монах зустрічається дуже рідко.
Ластоногі – промислові тварини, які цінуються за їхнє хутро (напр., котики, тюлені, особливо їхні новонароджені, хутро яких більше, нерпи). Людина також використовує їхнє м’ясо, жир.
Найбільші розміри серед ластоногих мають морські котики, поширені у північних морях Тихого океану (тіло завдовжки до 4м, маса до 2 т). Масивні ікла їхньої верхньої щелепи народи Півночі використовують для виготовлення декоративних виробів.
Китоподібні. На відміну від ластоногих, китоподібні повністю перейшли до водного способу життя, Опинившись на суходолі, ці тварини, незважаючи на легеневе дихання. Гинуть, оскільки самостійно повернутися до води не здатні. Їхні передні кінцівки в процесі еволюції перетворилися на ласти, від задніх кінцівок залишилися лише рудименти тазового поясу. Але є шкірна складка на хвості, яка виконує функції хвостового плавця. Шкіра китоподібних гола і майже позбавлена волосяного покриву, відсутність якого компенсується добре розвиненим підшкірним жировим прошарком. Товщина цього прошарку в деяких представників може перевищувати 50 сантиметрів. Легені мають великий об’єм (у синього кита – до 14000 л), що надає змоги тваринам тривалий час (від 15 хвилин до однієї години) знаходитися під водою. Ніздрі у зв’язку із водним способом життя зсунуті на тім’я. Вони відкриваються лише при диханні (вдих – видих), решту часу ніздрі закриті клапанами. У прохолодну погоду повітря, яке видихається, конденсується у повітрі, утворюючи фонтан – своєрідну “візитну картку” китів.
Ластоногі і витоподібні – тварини, пристосовані до існування у водному середовищі (обтічна форма тіла, перетворення кінцівок на ласти, редукований волосяний покрив, добре розвинений жировий прошарок).
Серед ластоногих і китоподібних є багато промислових видів (напр., тюлені, нерпа, котики, синій кит). У зв’язку з інтенсивним промислом багато видів морських ссавців потребують охорони.
Розглянемо більш докладно китоподібних.
Китоподібним близько 70 млн. років. Усі зв'язки із сушею у них давно загублені. Пристосованість до життя в морях у китоподібних вище, ніж у всіх інших водних ссавців. Їхні передні кінцівки перетворилися в ласти, а задні зникли зовсім, але по двох невеликих кісточках, що знаходиться на позначці таза, можна судити, що вони колись були. Тіло схоже на риб'яче, але хвостовий плавець розташований не вертикально, як у риб, а горизонтально.
Сучасних китоподібних зоологи поділяють на 2 види: зубатих і вусатих китів. Перші мають зуби: їх може бути до 272 (рекорд для тварин!).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Знищення водних ссавців

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок