Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Зміна клімату на Землі

Зміна клімату на Землі

Назва:
Зміна клімату на Землі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,36 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Зміна клімату на Землі


В 1992 році в Ріо-де-Жанейро підписали 160 країн. Прийняття цієї Конвенції є безумовним визнанням того факту, що зміна клімату є загальнолюдською проблемою.
Температура довкілля є одною з найважливіших умов існування життя. Головними механізмами, що забезпечують стабільність температури на поверхні Землі, є випромінювання Сонця та парниковий ефект.
Явище парникового ефекту полягає в тому, що після відбиття від поверхні Землі частина сонячної енергії не цілком розсіюється в космічному просторі. Значна доля теплового випромінювання утримується парниковими газами, що входять до складу атмосфери Землі.
Завдяки цьому температура підвищується на 33°C. Без парникового ефекту температура біля поверхні Землі не перевищувала б -18°C, а це означає відсутність умов для життя, бо вода на земній поверхні існувала б тільки у вигляді льоду.
Багаторічний моніторинг виявив яскраво виражену тенденцію до підвищення середньорічної температури. Більшість фахівців пов'язують це явище із збільшенням концентрації газів, що прийнято називати . Антропогенні викиди CO2, CH4 і N2O (що належать до групи парникових газів) здатні значною мірою збільшити парниковий ефект. Наслідком цього може бути підвищення середньорічної температури протягом наступного сторіччя на 2-5°C.
Цей процес не буде відбуватися рівномірно. В певних реґіонах температура змінюватиметься швидше, в інших повільніше. Наслідком цього буде зміна циркуляції вітрів і перерозподіл опадів. Це, у свою чергу, призведе до збільшення вологості в одних реґіонах і посух в інших. Зміни температури, кількості опадів і рівня моря позначаться на життєдіяльності людей.
Особливо істотним вплив глобального потепління буде в прибережних зонах. Деякі з них просто зникнуть. Значно зросте ерозія ґрунту, почастішають паводки, затоплення прибережних земель, збільшиться кількість збитково зволожених земель.
У сільському господарстві зросте необхідність в іригаційних заходах, зміниться врожайність і якісний склад культур, а це, у свою чергу, позначиться на тваринництві.
В енергетичному секторі найбільш уразливою буде гідроенергетика.
Шляхи вирішення проблеми: зменшення викидів і збільшення поглиначів парникових газів.
Природний парниковий ефект на Землі підтримується завдяки віковому балансу між викидами парникових газів і утриманням їх поглиначами. Найбільшими поглиначами вуглекислого газу, доля якого становить близько 70% сукупних антропогенних викидів парникових газів, вуглецю є океан і наземна біомаса. Таким чином, зменшення вирубки і додаткове насадження лісів можуть у значній мірі знизити антропогенний тиск на клімат Землі. З іншого боку, зменшення викидів парникових газів за рахунок впровадження екологічно чистих технологій, підвищення ефективності використання енергоресурсів, а також застосування альтернативних (поновлюваних) джерел енергії може істотно вплинути на тенденцію зміни клімату.
Джерела антропогенних викидів парникових газів у 1990 році в Україні (базовий рівень)
Надзвичайні погодні явища в Україні:
Надзвичайні погодні явища приносять людству багато проблем. Перелік надзвичайних подій, що сталися в Україні за останні роки, може бути ілюстрацією заподіяної шкоди. Якщо людство зможе знизити загрозу таких подій шляхом зменшення антропогенного впливу на зміну клімату сьогодні, це дозволить досягти добробуту у майбутньому.
"Клімат – це роздратований звір,
а ми намагаємося впоратися з ним за допомогою ціпка"
Wallace Broecker, Lamont-Doherty Earth Observatory
1997
24 квітня - 4 травня - зсуви на всій території Південного берегу Криму
5-9 червня - зсуви в Дніпропетровську (V=20 км/г)
24 червня – циклон, що пройшов через Волинську область
25 червня - у Миколаєві в результаті злив затоплена половина міста
5-6 липня - шквальні дощі пройшли в Чернівецькій області
29 липня - повені у Львівській області
12-14 серпня - повені в Алушті та на трасі Сімферополь - Керч
1 вересня - в результаті сильних злив затоплений Сакський район Автономної Республіки Крим
15-16 грудня - ураганні вітри в Криму (V=28 м/с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Зміна клімату на Землі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок