Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Гігієнічне і епідеміологічне значення грунту. Значення грунту в поширенні інфекційних хвороб і гельмінтозів. Самоочищення грунту

Гігієнічне і епідеміологічне значення грунту. Значення грунту в поширенні інфекційних хвороб і гельмінтозів. Самоочищення грунту

Назва:
Гігієнічне і епідеміологічне значення грунту. Значення грунту в поширенні інфекційних хвороб і гельмінтозів. Самоочищення грунту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,65 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Гігієнічне і епідеміологічне значення грунту. Значення грунту в поширенні інфекційних хвороб
і гельмінтозів. Самоочищення грунту”


ПЛАН
Гігієнічне і епідеміологічне значення грунту.
Значення грунту в поширенні інфекційних хвороб і гельмінтозів.
Самоочищення грунту
Список використаної літератури
1. Серед складових біосфери, які оточують людину, особливе місце займає літосфера. Під дією фізичних, хімічних і біологічних фак-торів у природі з неорганічних геологічних порід і залишків органі-чного світу утворився природний зовнішній покрив землі - грунт.
Грунт являє собою комплекс мінеральних і органічних части-нок, заселених великою кількістю мікроорганізмів. Мінеральними компонентами грунту є дрібні частки материнських гірських порід. Органічна частина складається з рослинних і тваринних організмів та їх залишків, які перебувають на різних стадіях розкладання. Серед них велике значення мають стійкі гумінові речовини.
Особливу роль в утворенні грунту відіграють мікроорганізми. їх у грунті надзвичайно багато. На глибині 50 см загальна маса бактерій у грунті досягає 7 тонн на 1 га. Вони розкладають органічні рештки рослинного і тваринного походження аж до утворення без-печних для людей азотовмістних солей, гумінованих речовин (доб-рива), синтезують білкові речовини.
Грунт значною мірою впливає на здоров'я і санітарні умови проживання людей. Залежно від хімічного складу і характеру грун-ту змінюються рослинність місцевості, хімічний склад продуктів рослинного і тваринного походження. Від нестачі чи надлишку пев-них елементів у грунті залежить їх кількість у воді, рослинах, що впливає на здоров'я населення. Так, при нестачі йоду виникає енде-мічний зоб, при нестачі фтору - карієс зубів, при надлишку фто-ру - флюороз, молібдену - молібденова подагра і ряд інших захво-рювань. Території з недостатністю чи надлишком певних елементів у грунті називають також геохімічними провінціями.
У зв'язку з науково-технічним прогресом значно зросло заб-руднення грунту екзогенними хімічними і радіоактивними речови-нами, які містяться в викидах в атмосферу та інших відходах про-мисловості, електростанцій, транспорту. Важливим джерелом заб-руднення грунту стали стійкі пестициди, які використовуються у сільському І лісовому господарствах. Впливають на природний хімічний склад грунту і мінеральні добрива. Мігруючи з грунту в
середовища, які контактують з ним, екзогенні хімічні речовини че-рез харчові продукти, воду та іншими шляхами можуть впливати на організм і здоров'я людини.
Від фізико-хімічних властивостей грунту залежить формуван-ня складу підземних вод. Заболоченість грунту або високе стояння рівня ґрунтових вод робить клімат місцевості нездоровим і може бути причиною появи надлишкової вологості у будинках.
Потрапляння шкідливих речовин з грунту в організм людини можна схематично представити у вигляді таких біологічних лан-цюжків (контактів):
1. Грунт-людина. Частіше при ручній праці в сільському гос-подарстві.
2. Грунт - атмосферне повітря - людина. У результаті розпаду органічних речовин утворюються метан, аміак, сірководень тощо, які можуть змінювати природний склад повітря, грунту і впливати на хімічний стан атмосфери.
3. Грунт - підземні води-людина. Хімічні речовини (добрива, отрутохімікати, промислові відходи), що знаходяться в грунті мо-жуть потрапляти у підземні води,, із зливовими і талими водами мігрувати на великі відстані і з питною водою поступати в організм людини.
4. Грунт - відкрита водойма-людина. Зливовими і талими во-дами хімічні речовини змиваються з прилеглих територій у водойму, звідти під час купання або вживання води через рот або шкіру проникають в організм людини.
5. Грунт-відкрита водойма-риба-людина. Хімічні речовини, що потрапили у водойму, акумулюються рибою, яка вживається людиною.
6. Грунт — рослинні продукти харчування-людина. Через ко-реневу систему хімічні речовини з грунту потрапляють у рослини, які вживаються людьми у їжу.
7. Грунт – рослини – тварини - людина. Рослини спочатку вжи-ваються тваринами, а продукти тваринного походження - людиною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Гігієнічне і епідеміологічне значення грунту. Значення грунту в поширенні інфекційних хвороб і гельмінтозів. Самоочищення грунту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок