Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Природні заповідні території нижчих рангів

Природні заповідні території нижчих рангів

Назва:
Природні заповідні території нижчих рангів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,29 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Природні заповідні території нижчих рангів


ПЛАН
1. Головні завдання наступних категорій природних заповідних об’єктів: заказників, регіональних ландшафтних парків, пам’яток природи, парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, ботанічних садів, дендрологічних парків, заповідних урочищ.
2. Характеристика Касперівського, Голицького, Княждвірського та Обіжевського заказників загальнодержавного значення.
3. Характеристика регіональних ландшафтних парків: Косівський, “Дністровський каньйон”; Гермаківського дендропарку та Київського ботанічного саду ім. акад. А.В.Фоміна, Раївського парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва.


Дана тема присвячена аналізу інших форм природних заповідних територій. Серед них: заказник, регіональний ландшафтний парк, пам’ятка природи, парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва, ботанічний сад, дендрологічний парк, зоологічний парк, заповідне урочище.
Названі форми природних заповідних територій є найпоширенішими в природних регіонах і відображають всю палітру як типових, так і унікальних об’єктів природи. Тому їх розгляд доцільно проводити на прикладі конкретного природного регіону, в нашому випадку Тернопільської області.
Основне призначення заказників полягає в тому, щоби встановити певні обмеження прав землекористувачів в інтересах збереження червонокнижних видів рослин і тварин, окремих природних комплексів. В залежності від цільового призначення заказники поділяються на:
ландшафтні (Касперівський),
ботанічні (Жижавський),
лісові (Дача Галілея),
зоологічні (Звіринець),
орнітологічні (Чистилівський),
ботаніко-ентомологічні (Голицький),
гідрологічні (Серетський) та інші.
Прикладом ботанічного заказника є:
Княждвірський тисовий заказник державного значення.
Заказник площею 208 га розташований на правобережжі Дністра в околицях села Верхнє Коломийського району на висоті 400-450 м. Клімат у цій місцевості помірно-теплий, вологий. Середньорічна температура дорівнює 7,5 градусів, а річна кількість опадів - 750 мм. Материнськими породами тут виступають вапнисті пісково-глинисті шари та алювіальні галечникові відклади. На них сформувались середньопотужні родючі буроземні ґрунти.
Тис ягідний - це третинний релікт, який зберігся на дуже обмеженій площі в горах Середньої Європи, Північної Африки, Близького Сходу. На Україні зрідка трапляється на вапнякових грядах у Карпатах і Криму (Ай-Петрі). Як зникаючий вид тис включений в Червону книгу України та інших держав.
Дендрологи, які вивчали біологію і поширення тиса, відзначають, що його зникання зв’язане не лише із зміною кліматичних умов протягом четвертинного періоду, але зумовлене також антропогенним впливом. Тис росте повільно, має дуже міцну і гарну деревину, яка здавна використовувалась у побуті для різних цілей.
У резерваті росте близько 9 тис дерев діаметром 4-18 см на висоті 1,3м.
У трав’яному покриві є ряд рідкісних рослин, які підлягають охороні: хвощ великий, листовик сколопендровий, конвалія, лілія лісова, арум плямистий, шафран Гейфеля та інші.
Тис ягідний - довговічне (росте до 1000 років) декоративне дерево, відзначається високою стійкістю проти забруднення промисловими газами, тому широко застосовується в озелененні. У народі його гілки використовують проти сказу. Тис містить алкалоїд - таксин.
Голицький ботаніко-ентомологічний заказник загальнодержавного значення.
Територія заказника – це степова ділянка площею 60 гектарів, що приурочена до південного і південно-західного схилів гори Голиця. Територія заказника витягнута вузькою смугою з північного заходу на південний схід приблизно на 2270 м. Середня ширина заказника близько 160-240 м, у найширшому місці 400, у найвужчому – 60 м.
В геологічній будові території Голицького заказника беруть участь осадові породи верхнього протерозою, палеозою, мезозою і кайнозою, які залягають на розмитій поверхні кристалічного фундаменту платформи.
За формою існуючого рельєфу територія заказника належить до геоморфологічного підрайону розчленованої височини Опілля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Природні заповідні території нижчих рангів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок