Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Теоретичні засади екологічної технології (інженерної екології)

Теоретичні засади екологічної технології (інженерної екології)

Назва:
Теоретичні засади екологічної технології (інженерної екології)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,01 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Теоретичні засади екологічної технології (інженерної екології)


План
1. Зростання техногенного впливу на природу.
2. Історія розвитку прикладних екологічних досліджень.
3. Екологічна технологія, її об’єкт, предмет і завдання. Поняття про технологію і технологічні процеси.


1. Протягом тисячоліть штучні (техногенні), або антропогенні джерела забруднення навколишнього природного середовища (НПС) не справляли помітного впливу на природні процеси. Використовувалося вузьке коло речовин (серед металів лише мідь, срібло, золото, свинець, залізо, сурма і ртуть), а також скло, мило, фарфор, деякі фарби, які отримували з використання найпростіших окислювально-відновних реакцій. Відходи цих продуктів та забруднювачів впливали на довкілля в незначній мірі (хоча збереглися згадки про забруднення вод Тібору в Римі і порту Пірей в Афінах).
В середні віки розпочався процес інтенсивного розвитку хімії, а з ним і зростає кількість забруднюючих технологій, особливо таких як виробництво кислот, селітри, пороху, мідного купоросу. Різко збільшуються викиди від пічного спалювання з використання кам’яного вугілля (зокрема відомий едикт англійського короля Едуарда ІV (1273 р.) про заборону використання кам’яного вугілля в Лондоні – це перший західноєвропейський закон про охорону природи).
До ХVІІІ ст. половина джерел забруднення довкілля були стічні побутові води, а також продукти згорання палива. Накопичення відходів поки що істотно не впливало на стан НПС.
Інтенсивне забруднення середовища розпочалось з розвитком капіталізму. З винаходом парової машини промисловість стає найбільшим джерелом забруднення, оскільки різко зростає споживання палива. Особливо негативно впливали на довкілля комплекс галузей металургії і залізничний транспорт. Різке зростання інгредієнтів-забруднювачів довкілля, істотна зміна якісного складу забруднювачів починається на початку ХХ ст. з появою двигунів внутрішнього згорання, з початком використання теплових електростанцій і розвитком хімії.
Якщо раніше у викидах переважали оксиди вуглецю, сажа, попіл, сірчаний ангідрид, а також відходи харчової промисловості (жири, кров, сироватка і т. д.), то тепер почали викидатись значні кількості оксидів азоту, сполук свинцю, ртуті, аміаку, сірководню, альдегіди, вуглеводні і т. д. Почали з’являтись гори залишкових відходів, терикони, білі содові озера, зросла кількість смітників.
Особливо різка інтенсифікація руйнування довкілля розпочалася після другої світової війни з розвитком НТР. Техногенна діяльність набула планетарного (глобального) масштабу. (Приклади).
У ХХ ст. видобуто з надр землі більше корисних копалин ніж за всю історію цивілізації розпочинаючи від палеоліту. При цьому більше половини залізної руди, 2/3 нафти, газу, солей, фосфоритів, ѕ бокситів, майже 100 % урану видобуто за останні 30 років. При цьому для потреб людства використовується 2-5 % видобутої природної речовини, решта йде у відходи.
Щорічно на планеті у результаті спалювання в атмосферу поступає 20 млрд. т. оксиду вуглецю. У ріки скидається 160 км куб. промислових стоків. В грунт вноситься більше 500 млн. т. мінеральних добрив і приблизно 3 млн. т. отрутохімікатів. З’явилась більша кількість органічних забруднювачів, які є дуже стійкими і одночасно сильно канцерогенними (хлоровуглеці, діоксини, поліциклічні вуглеводні і т. д.). Сьогодні лише в Україні ведеться спостереження в ході моніторингу за вмістом (ГДК, ГДВ) більш ніж 2 тис. Різноманітних забруднювачів (в інших країнах значно більше).
Отже, як бачимо саме НТП народив нову глобальну проблему – екологічну. А тому лише сама техносфера повинна перебудуватись для того, щоб хоча б частково ліквідувати або зменшити свій негативний вплив на довкілля. І основне завдання тут полягає у широкому використанні природозберігаючих технологій у виробництві, поступове його перетворення в екологічно “чисте” виробництво.
2. Вирішення подібної проблеми можливе лише завдяки інтеграції технічних наук з природничими, зокрема інженерних і технологічних їх складових з екологічними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Теоретичні засади екологічної технології (інженерної екології)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок