Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Проблеми розвитку ядерної енергетики України

Проблеми розвитку ядерної енергетики України

Назва:
Проблеми розвитку ядерної енергетики України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,10 KB
Завантажень:
847
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Проблеми розвитку ядерної енергетики України”


Питання розвитку ядерної енергетики України є одним з пріоритетних у дослідженнях Дніпропетровського філіалу Національного інституту стратегічних досліджень. У друкованих працях інституту [1—6], присвячених атомній енергетиці, обґрунтовано важливість цієї галузі для забезпечення енергетичної незалежності, стабільності та інноваційного розвитку економіки, створення робочих місць та впровадження новітніх технологій. Водночас визначено проблеми, що гальмували розвиток галузі, та шляхи їх подолання.
Однак прийняті у цьому напрямі стратегічні рішення залишилися невиконаними, і на початку нинішньго року Кабінет Міністрів України знову повернувся до розробки стратегії розвитку паливно-енергетичного комплексу до 2030 року. За мету взято зменшення рівня енергетичної залежності України за рахунок поновлення та нарощування потужностей атомної енергетики, а також широкого використання гідроресурсів та сучасних ТЕС на вітчизняному вугіллі. Відповідно потреби у імпортних нафті та газі для електростанцій мають значно скоротитися.
Незважаючи на широке обговорення задекларованої концепції уряду на парламентських слуханнях 15.06.2005 р., на «круглих столах», багато хто ще вважають її не досить обґрунтованою, що й зумовило появу цієї публікації.
Слід зауважити, що час для обговорення та вагання уже вичерпано і розпочинати цю масштабну програму згодом буде вже пізно, адже зменшення рівня енергетичної залежності за рахунок розвитку ядерної енергетики стане реальністю лише за умови створення власного ядерного паливного циклу (ЯПЦ). А питання, який він буде, повний чи неповний, не є головним. Головною є можливість забезпечення України власним енергетичним ураном і металевим цирконієм, а в перспективі — і самостійної фабрикації (остаточний етап виробництва) тепловиділяючих збірок (ТВЗ) для власних АЕС, які постачає сьогодні лише Росія.
Україна отримала унікальну спадщину від колишнього СРСР — розвідані родовища урану Східного гірничо-збагачувального комбінату (Жовті Води) і цирконату, гідрометалургійний завод (Вільногірськ), гідрометалургійний комбінат з переробки радіоактивних руд — ВО «Придніпровський хімічний завод» (Дніпродзержинськ), потужний комплекс підприємств енергомашинобудування («Турбоатом», «Електротяжмаш» тощо), а також наукові установи. Проте держава не змогла розпорядитися цією спадщиною. Унаслідок частих змін державного управління (1992 — 1993 рр. — концерн «Укратоменерго»; 1993 — 1997 — Держкоматом; 1997—1999 — Державний департамент у складі Міненерго; 1999 — 2002 — Державний департамент у складі Мінпаливенерго; з 2002 — Головне управління у складі Мінпаливенерго) та його низької ефективності атомна промисловість майже зруйнована, що створює додаткові труднощі на шляху реалізації програми Кабінету Міністрів розвитку ядерної енергетики і потребує здійснення практичних кроків.
На підтримку обґрунтованості прийнятого урядом курсу (та щоб поменшало скептиків) розглянемо послідовно такі питання:
світові тенденції ядерної енергетики;
переваги використання урану як джерела енергії;
світові запаси урану;
переваги України в ядерній енергетиці.
Приділимо увагу також нагальним заходам, необхідним для реалізації проголошеної урядом концепції.
Світові тенденції ядерної енергетики. У 30 країнах світу функціонує 440 ядерних реакторів, з яких 104 — в США, 59 — у Франції, 54 — в Японії, 31 — у РФ, 19 — у Німеччині. Україна має 15 ядерних реакторів і посідає 10-те місце в світі за їх кількістю. Нині будують ще 24 реактори, з яких 9 — в Індії, 2 — в Японії, 4 — в Росії, 4 — в Китаї.
Частка ядерної енергетики в балансі багатьох країн залишається великою і, за статистикою, майже в 20 державах світу перевищує 25%. На перших позиціях серед них Франція (АЕС виробляють 78,1% електроенергії країни), Литва (72,1%), Словаччина (55,2%), Бельгія (55,1%), Швеція (51,8%), Україна (48%), яка посідає шосте місце, а подеколи і п’яте.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Проблеми розвитку ядерної енергетики України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок