Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Система екологічного управління суб'єктами господарювання в умовах сучасного глобалізованого світу

Система екологічного управління суб'єктами господарювання в умовах сучасного глобалізованого світу

Назва:
Система екологічного управління суб'єктами господарювання в умовах сучасного глобалізованого світу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,88 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Система екологічного управління суб'єктами господарювання в умовах сучасного глобалізованого світу


Життєдіяльність сучасного суспільства становить надзвичайно склад-ний комплекс технічних, організаційних, економічних, соціальних та ін-ших механізмів, тісно пов’язаних між собою. Пізнання цих процесів відбувається через накопичення досвіду.
Однак, у царині сьогодення найбільшою небезпекою для людства є не ядерна війна чи еконо-мічна катастрофа, а недосконале світорозуміння та мислення, що концентрується на бажанні бачити причину, яка може призвести  до само-знищення людства. Отже, незважаючи на вагомі відкриття сучасної науки, людст-во опинилося перед невирішеною проблемою: як саме управляти  процесами своєї життє-діяльності для забезпечення еко-майбутнього.
Центральне місце в структурі екологічно-правового статусу належить екологічним правам і свободам людини, що зумовлює детальніший розгляд даного елементу. На сьогодні можна спостерігати розвиток еколого-правових досліджень із цього питання у наукових працях В.І. Андрейцева, Г.В. Анісімової, С.О. Боголюбова, О.С. Колбасова, М.В. Краснової, В.В. Петрова, Т.М. Слинько, Ю.С. Шемшученка, Н.Р. Кобецької, С.Г. Грицкевича та інших дослідників.
Основну ідею цього дослідження можна сформулювати таким чином: загальна взаємозалежність суб'єктів світу, що існують в умовах глобалізації, може бути осмислена як суттєва характеристика нелінійного розвитку, який призводить до виникнення взаємовиключних перспектив у момент біфуркації - загальний прогрес та процвітання або нові загрози фатального характеру. Такий підхід дає можливість методологічно обґрунтувати необхідні стратегії управління, нові імперативи влади, всі рівні якої мають бути перетворені для забезпечення наступному поколінню справжнього еко-майбутнього.
Держава, як величезний, багатогранний і надзвичайно складний організм, потребує вироблення мудрої моделі та високопрофесійних керівних кадрів з масивом необхідних теоретичних і практични-х знань у різних сферах: управління, економіки, політології, права, вироб-ництва, психології, соціології тощо. Механізм управління державою та її підсистемами можна порівняти з організмом людини, який чутливо реагує на найменші відхилення в будь-якому складовому елементі. Якщо держава не має чітко відпрацьованого механізму управління, вона не захищена від будь-яких зовнішніх чи внутрішніх нападів руйнівної сили. Доречно зауважити, що система управління українською державою переповнена недоліками, які роблять її надзвичайно вразливою.
Людські системи занепадають чи розвиваються в залежності від джере-л живлення, тобто від постачання знання, світла чи пітьми. Тому останнім часом вчені повертаються до вивчення Біблії,  яке містить доктрину стратегічної мети.
Подолання Україною економічної кризи, участь у загальноєвропейських та світових організаціях і структурах, які ставлять високі вимоги до охорони довкілля, змушує нашу державу звернути увагу на вирішення проблеми навколишнього середовища і, зокрема, на один із головних чинників негативного впливу на нього - відходи.
Враховуючи вищесказане, виникла необхідність в розробленні нової системи екологічного управління, оскільки наявна система має ряд недоліків, серед яких:
- неспроможність зацікавити товаровиробників у проведенні заходів зі скорочення обсягів утворення відходів за рахунок власних коштів;
- недостатньо оперативне й ефективне реагування на динаміку економічних і екологічних процесів у державі;
- не розроблений механізм безпечного регулювання природокористування.
На думку керівників підприємств, що природні ресурси є значно дешевшими в порівнянні з витратами на реалізацію екологічно безпечних технологій. Такий спрощений підхід щодо прийняття природоохоронних рішень керівниками підприємств і провідними спеціалістами призвів до того, що управління процесами екологічно безпечного розміщення відходів розвиваються вкрай слабо і є малоефективними. Звідси випливає гостра необхідність прискорення впровадження ринкового механізму регулювання природокористування із застосуванням одночасно як адміністративних, так і економічних важелів впливу [5].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Система екологічного управління суб'єктами господарювання в умовах сучасного глобалізованого світу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок