Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Природно-заповідний фонд Івано-Франківщини

Природно-заповідний фонд Івано-Франківщини

Назва:
Природно-заповідний фонд Івано-Франківщини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,80 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
Природно-заповідний фонд Івано-Франківщини


План
Вступ. Природне багатство Івано-Франківщини.
Основні заповідні території на Івано-Франківщині.
Коротка характеристика деяких заповідних зон.
Опис природного заповідника «Горгани».
Карпатський національний народний парк.
Поляницький регіональний ландшафтний парк.
Комплексна пам’ятка природи загальнодержавного значення «Скелі Довбуша».
Загальнозоологічний заказник місцевого значення «Чорний ліс».
Комплексна пам’ятка природи загальнодержавного значення «Касова гора».
Ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення «Чортова гора».
Ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення «Урочище Масьок».
Висновок. Івано-Франківщина – унікальний край.
Список використаної літератури.


Івано-Франківщина - унікальний у біогеографічному відношенні край з багатими природними умовами і ресурсами, різноманітним рослинним і тваринним світом, джерельними водами річок і чистим карпатським повітрям. Саме на Івано-Франківщині, більше, ніж деінде на Україні, збереглися природні ландшафти, незаймані території, особливо праліси, реліктові види рослин і тварин, саме тут є значні рекреаційні ресурси.
Івано-Франківська область розташована на південному заході України на стику Східно-Європейської рівнини та Українських Карпат. Територія області є складовою частиною історичної української землі – Галичини. Площа – 13,9 тис. кв. км ( 2,4% площі України).
Природні ресурси дуже різноманітні. На території області формується 8,6% річкового стоку України, зосереджена значна частка лісових ресурсів (6,0% площі земель лісового фонду і 7,0% запасу деревини ).
В області є 636,8 тис. га сільськогосподарських угідь, 634,5 тис. га лісів, 2,6 тис. га водно-болотних угідь, 23,3 тис. га зайнято (річками, ставками, водосховищами), понад 300 джерел мінеральних вод, розвідано 160 родовищ, 24-х видів корисних копалин ( нафта, газ, буре вугілля, торф, кам’яна та калійна солі, сірка, фосфорити).
За біологічним різноманіттям область одна із найбільш багатих на Україні. Флора налічує 1500 видів судинних рослин, що складає 30% судинних рослин України. Хребетні представлені 435 видами, в тому числі ссавці – 74 видами ( 68% всіх видів України), птахи – 280 видами (70% загальної кількості видів птахів на Україні). До Червоної Книги України та Європейського Червоного Списку занесено 162 рідкісних і зникаючих видів рослин і 32 види тварин. Це гордість і справжні скарби як області, так і України.
Біологічне і ландшафтне різноманіття є національним багатством.
Його збереження у поєднанні з невиснажливим використанням природних ресурсів є одним із пріоритетів у сфері природокористування,
екологічної безпеки та охорони природи і основною умовою збалансованого ( сталого) розвитку регіону.
На території області виділяються три ландшафтні зони. Північно-східна частина – рівнинна, лісостепова(включає Хотинське Опілля і Прут-Дністровську область). У структури земель переважають сільськогосподарські угіддя. Природна трав’яниста рослинність тут збереглася тільки на крутих схилах, в долинах річок, по ярах і балках. Ліси розміщені головним чином на непридатних для сільськогосподарського використання земель.
Середня частина області розташована в межах Передкарпаття. Тут панують лісолучні ландшафти. Ліси розміщені на високих межиріччях та на схилах. На вирівняних територіях розміщені сільськогосподарські угіддя.
Південно-західна частина розміщена в гірській частині Українських Карпат. Більшість гір вкрита лісами. Вище 1500 м н. р. м. виділяється субальпійський пояс з лучною рослинністю.
Кліматичні умови дуже різноманітні. Це пояснюється не лише складністю рельєфу території ( гори, височини, річкові долини, рівнини), але й наявністю великих лісових масивів. У зв’язку з цим забезпеченість теплом і вологою в різних районах області неоднакова. Ґрунтовий покрив дуже строкатий. Зустрічаються майже всі типи грунтів, які властиві для лісостепової зони, передгір’я та гірської частини Карпатського регіону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Природно-заповідний фонд Івано-Франківщини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок