Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Основи моделювання стану довкілля. Аналіз даних і моделювання

Основи моделювання стану довкілля. Аналіз даних і моделювання

Назва:
Основи моделювання стану довкілля. Аналіз даних і моделювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,45 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Основи моделювання стану довкілля. Аналіз даних і моделювання


ПЛАН
1. Загальні аналітичні операції з точковими, лінійними і неподібними об’єктами
2. Операції з трьох вимірними об’єктами
3. Блок моделювання ГІС
4. Література


1. Загальні аналітичні операції з точковими, лінійними і неподібними об’єктами
Аналіз даних, є однієї із трьох великих моделей ГІС (введення, обробки і виведення), що складає ядро геоінформаційних технологій, а всі інші операції яких з деякої точки зору можна представляти сервісними, що забезпечують можливість виконання системою її основних аналітичних і моделювання функцій. Зміст аналітичного блока (модуля) сучасних програмних засобів сформувався у процесі реалізації конкретних ГІС, викристалізувавшись у формі набору операцій або груп операцій, наявністю, відсутністю або ефективністю (неефективністю) яких у складі даного програмного продукту може стати надійним індикатором його якості. Існують різноманітні класифікації, що дозволяють згрупувати елементарні операції аналітичного характеру або їх послідовності в групи. Узагальнюючи деякі з них, і спираючись на склад та структуру аналітичних модулів, відомих з практики робіт з пакетами рс ARC/INFO, IDRISI i EPPL7, можна виділити наступні їх групи :
1. Операції переструктуризації даних.
2. Трансформація проекцій і зміна систем координат.
3. Операції обчислювальної геометрії.
4. Оверлейні операції (накладання різноманітних і різнотипних шарів даних).
5. Загальні аналітичні, графо-аналітичні і моделювання функцій.
Переструктуризація даних. Просторові дані, представлені тим або іншими способами у середовищі ГІС, потребують деяких попередніх (передпроцесорних) операцій, що дозволяють адаптувати ці дані для подальшої обробки і доповнення. Найбільш практично важливими операціями цієї групи є операції перетворення даних із векторного в растрові представлення і навпаки – задачі, пов’язані не тільки з їх імпортом/експортом при взаємодії з іншими засобами, але і для забезпечення можливості роботи з ними в ГІС, що підтримують як растрові, так і векторні формати.
Наявні та розробляються нові алгоритми переходу від растрового формату до векторного і навпаки. Перетворення типу ”растр–вектор” (векторно-растрове перетворення) – типова задача растрових ГІС з підтримкою векторного введення даних (EPPL7, IDRISI). Воно повинно вирішуватися і у випадку необхідності безпосереднього виведення векторних даних на пристрій друкування дискретного типу (матричні і лазерні принтери), підготовка даних до візуалізації на відеоекранах взагалі), належачи, таким чином, до більш загальної області дискретизації зображень. Алгоритм векторно-растрового перетворення досить простий і результати його є однозначні.
Перетворення типу “вектор–растр” проходить наступним чином :
1. Набір векторних даних у вигляді полігонів з їх номерами;
2. Регулярна квадратна сітка з необхідним розміром комірок, що накладається на вихідні векторні зображення; приналежність комірки полігону визначається розміщенням його геометричного центру;
3. Комірка отримує номер полігона, до якого належить;
4. Результати класифікації растрового супутникового зображення – комірки сітки піксел з номерами класів;
5. Виділення меж різних класів;
6. Виділення полігонів з номером класу і послідовності координат його меж.
Деякі побічні ефекти операції растрово-векторного перетворення приводять до появи невеликих за розмірами “паразитних” полігонів, що порушують топологію сітки полігонів.
Для знешкодження паразитних полігонів можна використати ценз відбору, що пов’язаний з його розміром (операція, що передбачена у розвинутих програмних засобах типу ARC/INFO).
До інших операцій реструктуризації відносять стиснення або розгортання растрових даних, що грунтується на тих або інших алгоритмах кодування і компресії, фрагментації або дефрагментації.
Трансформація проекцій і зміна систем координат. У цей блок входять досить прості операції перерахунку координат просторових об’єктів і більш складні трансформації, пов’язаних, наприклад, з “укладкою” об’єктів в систему опорних точок з точно відомими координатами із застосуванням еластичних перетворень, і, трансформація картографічних проекцій як найбільш складна підгрупа операцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Основи моделювання стану довкілля. Аналіз даних і моделювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок