Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Вплив екології довкілля на здоров’я населення Розтоцького регіону

Вплив екології довкілля на здоров’я населення Розтоцького регіону

Назва:
Вплив екології довкілля на здоров’я населення Розтоцького регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,25 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Вплив екології довкілля на здоров’я населення Розтоцького регіону


Вивчення екологічного стану довкілля є предметом екології. Об’єкт вивчення екології – система людина–навколишнє середовище, або антропоекологічна система, в центрі якої перебуває людина, колективи людей, суспільство та їхнє здоров’я. Показником стану системи є населення. Здоров’я населення – головна ознака, властивість будь-якого людського суспільства. Аналіз чинників природного та соціального середовища, що впливають на життєдіяльність і здоров’я населення, пошуки шляхів забезпечення нормальної санітарно-епідеміологічної ситуації у міських і сільських поселеннях можуть допомогти у вирішенні багатьох як екологічних, так і медико-географічних, санітарно-епідеміологічних і санітарно-гігієнічних проблем.
Реакція організму на вплив різних природно-господарських чинників дуже складна, тому врахування усіх змін довкілля набуває особливо важливого значення в разі реалізації системи моніторингу стану здоров’я населення [5]. З огляду на це спробуємо оцінити вплив параметрів довкілля Розтоцького регіону на здоров’я його мешканців.
Початок моніторингових досліджень санітарно-епідеміологічної ситуації (СЕС) у Львівській області припадає на 1944–1946 рр. Саме в цей період створено обласний, районні та міські відділи охорони здоров’я, у структурі яких передбачено функціонування санітарно-епідеміологічних служб та лабораторій. Хоч у цей час про моніторинг не йшлося, та фактично ці служби і фіксували, і контролювали, і регулювали санітарно-епідеміологічну ситуацію.
Рада Міністрів СРСР 29 травня 1949 р. ухвалила Постанову “Про заходи боротьби з забрудненням атмосферного повітря і про покращання санітарно-гігієнічних умов поселень”. З метою охорони атмосферного повітря від забруднення викидами попелу, газів та інших небезпечних речовин, ліквідації втрат чорних, кольорових металів і цінних хімічних продуктів унаслідок викидання в атмосферу і поліпшення санітарно-гігієнічних умов поселень Рада Міністрів Союзу РСР дозволила Міністерству охорони здоров’я СРСР організувати в складі Державної санітарної інспекції СРСР групу з п’яти спеціалістів для контролю за санітарною охороною атмосферного повітря від забруднення промисловими викидами. Ця постанова мала важливе значення для реаліза-ції спостережень за забрудненням атмосфери у великих промислових центрах і регіонах.
Крім того, 22 квітня 1960 р. Рада Міністрів СРСР затвердила Постанову “Про заходи з впорядкування використання і посилення охорони водних ресурсів СРСР”, згідно з якою Міністерству охорони здоров’я СРСР доручено затвердити правила охорони поверхневих і підземних вод від забруднення.
Далі, 29 грудня 1972 р. ухвалено Постанову ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР “Про посилення охорони природи і покращання використання природних ресурсів”, згідно з якою Міністерство охорони здоров’я СРСР повинно було провадити державний контроль за заходами, спрямованими на ліквідацію і попередження забруднення навколишнього природного середовища, зокрема, з ліквідації і попередження забруднення поверхневих і підземних вод, які використовують для задоволення питних, побутових, оздоровчих та інших потреб населення. Фактично з ухваленням цієї постанови розпочався новий етап у ставленні до природи, у дослідженнях екологічної ситуації – етап організації і ведення моніторингу атмосферного повітря і водного середовища. Певна увага у цих Постановах приділена і санітарно-гігієнічним аспектам оцінки впливу забруднень повітря і води на людину та середовище її життєдіяльності.
Третього січня 1989 р. Рада Міністрів Української РСР ухвалила Постанову №2 “Про організацію виконання Постанови Ради Міністрів СРСР” від 6.12.1984 року “Про додаткові заходи з запобігання забруднення атмосферного повітря міст, інших населених пунктів і промислових центрів”.
Сьомого липня 1998 р. відповідно до п. 8 “Положення про державну систему моніторингу довкілля”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1998 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Вплив екології довкілля на здоров’я населення Розтоцького регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок