Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Екологічна ситуація в місті Умань

Екологічна ситуація в місті Умань

Назва:
Екологічна ситуація в місті Умань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,64 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Екологічна ситуація в місті Умань


Вступ:
На всіх етапах розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людей і природи. В умовах науково-технічного прогресу
очевидним є посилення взаємодії і взаємозалежності матеріального виробництва і природи. Подальший розвиток продуктивних сил неминуче пов'язаний з включенням у господарський обіг дедалі більшої кількості природних ресурсів і збільшення навантаження на навколишнє середовище.
Використання природних багатств повністю залежить від рівня розвитку продуктивних сил і, навпаки, наявність відповідних природних умов і ресурсів істотно впливає на розвиток продуктивних сил, прискорюючи або сповільнюючи динаміку їх.
Україна належить до країн з високим рівнем негативних екологічних наслідків виробничої діяльності, у зв'язку з чим проблема охорони
навколишнього середовища і раціонального використання природних ресурсів набуває першорядного значення.
Умань - екологічно чисте місто з прекрасними кліматичними умовами і родючою землею. Наявність сировинної бази обумовлює швидкий і багатогалузевий розвиток переробної та харчової промисловості.
Умань розташована в чудовій місцевості, на кордоні лісової і степової частини України, на берегах річки Уманки, в котру тут же впадають річки Осташівка й Кам`янка. Географічне положення Умані таке: лежить під 48 градусів, 44,53" північної широти та 47 градусів, 54,9" східної довготи. Клімат має помірний; грунт - масний чорнозем. В самій Умані і довкіл маса садів; поля й степи дають щедрі урожаї. Клімат помірно континентальний і континентальність зростає із заходу на схід:найхолоднішим місяцем року вважається січень з середньою температурою –5,9°С, а найтеплішим – липень з середньою температурою +20,1°С. Середня річна температура повітря складає +7,3°С.
Розподіл кількості опадів в межах області залежить від орографічних умов (абсолютної висоти місцевості.
Географічне положення міста, економічні, трудові ресурси, освітній та науковий потенціал - це гарні передумови для його успішного розвитку. В місті активно формується потужний бізнес, відроджено промисловий комплекс, який складаэться з багаточисельних підприємств: ЗАТ "Уманська швейна фабрика", ЗАТ "Уманська взуттєва фабрика" ВТФ "Інпо", ЗАТ "Уманський завод продтоварів", ЗАТ "ТК"Уманьхліб", Лікеро горілчаний завод, ВАТ "Уманьпиво, ВАТ "Уманський м'ясокомбінат", ВАТ "Вітаміни", Група компаній "Вторма", ВАТ "Уманьферммаш", ВАТ "Мегомметр", ЗАТ "Білосвіт -Умань "
та ще багато інших.
Особливо актуальною проблемою є охорона водних ресурсів. Забезпечення населення і промисловості прісною водою здійснюється в основному завдяки забору води з річок. Жителі Умані використовують воду Дніпра, із загального обсягу стоку, який становить 210 км3 води, на річний стік басейну Дніпра припадає 53,3 км3, а також воду з Софіївської скважини, яка порівняно з попереднім джерелом, являється набагато чистішою та приємнішою на смак.
Нажаль місцеві підприємства забруднюють річки. Основними забруднювачами водних об'єктів в місті Умані є ВАТ "Уманьферммаш", ВАТ "Мегомметр", ВАТ "Уманьпиво,
ВАТ "Уманський м'ясокомбінат", ВАТ "Вітаміни", які здійснюють викиди «відходів» (хоч не значно великих, завдяки новітнім фільтрам, але викиди все ж таки здійснюються). Так, санітарний стан річки Уманки є за-довільним: аналітичний контроль якості та складу води р. Уманка проводився на 3-х підконтрольних створах. Основні показники складу води на підконтрольних створах відповідають Правилам. На створах - 1 км вище м. Умані, 0,5 км нижче м. Умані показники органічного забруднення знаходяться в межах допустимих величин. На створі 0,5 км нижче скиду очисних споруд м. Умань в межах с. Сушківка концентрація БСК5 складає 1,5 ГДК, нітрит-іонів складає 1,7 ГДК. Ці створи контролювались 1 раз.
Інтенсивне ведення сільського господарства на основі методів водної та хімічної меліорації останніми роками значно погіршило баланс гумусу, особливо в чорноземних грунтах, підвищилась концентрація шкідливих хімічних продуктів, збільшилася засоленість і кислотність грунтів, порушилися водний і повітряний режими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Екологічна ситуація в місті Умань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок