Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Проблеми екології XXI століття і основні аспекти екологічних проблем

Проблеми екології XXI століття і основні аспекти екологічних проблем

Назва:
Проблеми екології XXI століття і основні аспекти екологічних проблем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,85 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 1.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 


Р Е Ф Е Р А Т

на тему:

Проблеми екології XXI століття і основні аспекти екологічних проблем
По мірі розвитку цивілізації перед людством неодноразово виникали складні проблеми, часом і планетарного характеру. Але все ж таки це була далека передісторія, свого роду "інкубаційний період" сучасних глобальних проблем. Повною мірою ці проблеми виявилися вже в другій половині і, особливо, в останній чверті XX століття, тобто на рубежі двох століть і, навіть, тисячоліть. Вони були викликані до життя цілим комплексом причин, чітко проявилися саме в цей період.
Справді, ніколи раніше саме людство не зростала кількісно в 2,5 рази за життя лише одного покоління, нарощуючи тим самим силу " демографічного преса ". Ніколи до цього людство не вступало в період науково - технічної революції, не доходило до постіндустріальної стадії розвитку, не відкривало дороги в космос. Ніколи раніше для його життєзабезпечення не було потрібно такої кількості природних ресурсів і повертаються їм у навколишнього середовища відходами теж не були настільки великі. Ніколи до цього не виникало такої глобалізації світової економіки, такої єдиної світової інформаційної системи. Нарешті, ніколи раніше холодна війна не підводила все людство так близько до межі самознищення.
Все це привернуло увагу до глобальних проблем не тільки політики, а й науки. Сам термін глобалістика увійшов у науковий обіг на рубежі 60-70 років, коли вийшли в світ перші доповіді Римському клубу. У СРСР глобалістика почала розвиватися в 80-і роки і, особливо, з початком періоду перебудови і переходу до пріоритету загальнолюдських цінностей.
Тоді ж сформувалося і саме поняття про глобальні проблеми, які:по-перше, стосуються всього людства, зачіпаючи інтереси і долі всіхкраїн, народів і соціальних верств;по-друге, призводять до значних економічних і соціальних втрат, а ввипадках загострення можуть загрожувати самому існуванню людськоїцивілізації;по-третє, вимагають для свого рішення співпраці в загальнопланетарнім масштабі, спільних дій всіх країн і народів.
Це поняття навряд чи можна вважати досить чітким. І не випадково багатоавтори досить по-різному трактують істота глобалістики. Та й самекількість глобальних проблем варіює в дуже широких межах: від,приблизно, десяти до сорока і більше. Але якщо мати на увазі головні проблеми , то їх не більше десятка:
1) Проблема миру і роззброєння, запобігання нової світової війни;
2) Екологічна проблема;
3) Демографічна проблема;
4) Енергетична проблема;
5) Сировинна проблема;
6) Продовольча проблема;
7) Проблема використання Світового океану;
8) Проблема мирного освоєння космосу.
Екологічна проблема.
В останні роки слово "екологія" придбало винятковупопулярність.
Наукові досягнення XX століття створили ілюзію майже повноїкерованості, однак господарська діяльність людського суспільства,екстенсивне використання природних ресурсів, величезні масштаби відходів --все це входить в протиріччя з можливостями планети (її ресурснимпотенціалом, запасами прісних вод, здатністю самоочищення атмосфери,вод, річок, морів, океанів).
Виділяються два аспекти екологічної проблеми:
- екологічні кризи, що виникають як наслідок природних процесів
- кризи, спричинені антропогенним впливом і нераціональним природокористуванням .
Наступ льодовиків, виверження вулканів, урагани, повені та ін.- це природні фактори. Вони закономірні на нашій планеті. Рішеннятакого роду проблем криється в можливості їх прогнозування.
Але виникали і інші екологічні кризи. Протягом столітьлюдина безконтрольно брав все, що дає йому природа і вона "мстить" йому закожен невірний крок (Аральське море, Чорнобиль, БАМ, озеро Байкал).
Основною проблемою є неможливість планети справитися звідходами людської діяльності, з функцією самоочищення і ремонту.
Руйнується біосфера. Тому великий ризик самознищення людства врезультаті власної життєдіяльності.
Природа зазнає впливу суспільства за наступними напрямками:
- використання компонентів навколишнього середовища в якості ресурсної бази виробництва
- дія виробничої діяльності людей на навколишнє середовище
- демографічний тиск не природу (сільськогосподарське використання земель, зростання населення, зростання великих міст).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Проблеми екології XXI століття і основні аспекти екологічних проблем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок