Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Заповідник Медобори (заповідна справа)

Заповідник Медобори (заповідна справа)

Назва:
Заповідник Медобори (заповідна справа)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,06 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Міністерство аграрної політики та продовольства України
Харківський національний аграрний університет ім. В.В.ДокучаєваКафедра екології та
біотехнології

IHДЗ
Природоохоронна діяльність біосферного заповідника «Медобори» Виконав: студент 2 курсу
Факультету агрохімії та
ґрунтознавства
спеціальності «Екологія,
охорона навколишнього
середовища та збалансоване
природокористування»
Сиваков Антон Олександрович
Перевірила: Панкова Оксана Володимирівна


Харків 2012
Розташування: Тернопільська область, Гусятинський, Підволочинський та Кременецький райони Площа: 10521,0 га Підпорядкування: Державний комітет лісового господарства України
Поштова адреса: Природний заповідник "Медобори" - 48210 Тернопільська обл., Гусятинський р-н, смт. Гримайлів, вул. Міцкевича, 21. Філіал "Кременецькі гори": 47003, Тернопільська обл., м. Кременець, вул. Акімова, 26

 
Природний заповідник "Медобори" – справжня перлина не тільки Тернопільщини, а й цілої України. Він розташований на теренах Подільських Товтр, гряда яких простягається з північного заходу на південний схід від с. Підкамінь Львівської області, через Тернопільщину, Хмельниччину аж до Румунії. Товтри є унікальним геолого-геоморфологічним та палеогеографічним феноменом національного і міжнародного значення. Особливо цінною та цікавою ділянкою є частина Товтр, що охороняється у межах природного заповідника "Медобори", створеного у 1990 році. Тут представлені найтиповіші для Товтрової рифової гряди форми рельєфу – головне пасмо та групи бічних форм Товтр із скам’янілими рештками організмів Баденського і Сарматського морів, що збереглися у вапняках в прижиттєвому положенні. Ця частина пасма найбільш монолітна та заліснена, а за багатство медоносних рослин названа Медоборами.
Створено природний заповідник "Медобори" з метою збереження унікальних природних комплексів Подільських Товтр, генофонду рослинного і тваринного світу, використання їх у наукових цілях та природоохоронній роботі. Площа заповідної території 9521 га.
Заповідник підпорядкований Державному агентству лісових ресурсів України і знаходиться в складі Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства.
В організаційно-адміністративному відношенні заповідник "Медобори" складається з трьох лісництв: Вікнянського, Краснянського і Городницького. Очолює його директор к.с/г.н. М. Я. Музика.


Геологія

Заповідник "Медобори" як і все Товтрове пасмо знаходиться в межах Волино-Подільської плити – тектонічної структури на південному заході Східно-Європейської платформи. Волино-Подільська плита – це західний схил Українського кристалічного щита, занурений під палеозойські відклади, перекриті товщами крейдяного і міоценового віку. Вона є найбільшою структурою Дністровського прогину .На заході плита обмежується Галицько-Волинською западиною.
Територія природного заповідника "Медобори" знаходиться в зоні зчленування Передкарпатського прогину з Російською платформою ускладненого системою розломів які зумовили валоподібне підняття підстилаючих порід. Це підняття стало сприятливим фундаментом для побудови рифової гряди Товтр.
Остаточне формування гряди відбулось у неогені відклади якого представлені породами середнього (баденський ярус) і верхнього (сарматський ярус) міоцену..
В середньоміоценовий час у прибережній смузі моря, що знаходилося вздовж зовнішнього краю Карпат,  на відстані 15-30 км від берега тягнувся водоростевий риф довжиною 170 км. У сарматський період на баденському літотамнієвому фундаменті надбудовувались моховатко-серпулеві рифи.
Таким чином, кряж утворили рифові побудови двох епох - середньоміоценової середземноморської та верхньоміоценової сарматської.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Заповідник Медобори (заповідна справа)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок