Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Ядерна зима та ядерна ніч як наслідки ядерної війни

Ядерна зима та ядерна ніч як наслідки ядерної війни

Назва:
Ядерна зима та ядерна ніч як наслідки ядерної війни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,68 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 

МІНСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В. В. ДОКУЧАЕВА


Кафедра екології та біотехнології


Р е ф е р а тХарактер ядерної зброї, ядерна ніч та ядерна зима як наслідки ядерної війни


Виконав: студент I курсу
Факультету агрохімії та ґрунтознавства
Спеціальності «екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування»
Сиваков Антон Олександрович
Перевірив: Долгова Татьяна АнатоліївнаХарків – 2013
Характер ядерної зброї. Ядерна ніч і ядерна зима як понаслідки ядерної війни

Ядерний вибух - процес розподілу важких ядер. Для того, щоб відбулася реакція, необхідно як мінімум 10 кг високозбагаченого плутонію. У природних умовах ця речовина не зустрічається. Дана речовина отримується внаслідок реакцій, що відбуваються в ядерних реакторах. Природний уран містить приблизно 0.7 відсотків ізотопу U-235, все інше - уран 238. Для здійснення реакції необхідно, щоб в речовині містилося не менше 90 відсотків урану 235.
Види ядерних вибухів
Залежно від завдань, що вирішуються ядерною зброєю, від виду і розташування об'єктів, по яких плануються ядерні удари, а також від характеру майбутніх бойових дій ядерні вибухи можуть бути здійснені в повітрі, у поверхні землі (води) і під землею (водою). Відповідно до цього розрізняють такі види ядерних вибухів:
повітряний (високий та низький)
надземний (надводний)
підземний (підводний)
Фактори ядерного вибуху:
Ядерний вибух здатний миттєво знищити чи вивести з ладу незахищених людей, відкрито стоячу техніку, споруди і різні матеріальні блага. Основними факторами ядерного вибуху є:
ударна хвиля
світлове випромінювання
проникаюча радіація
радіоактивне зараження місцевості
електромагнітний імпульс


а) Ударна хвиля в більшості випадків є основним вражаючим чинником ядерного вибуху. За своєю природою вона подібна ударній хвилі звичайного вибуху , але діє більш тривалий час і володіє набагато більшою руйнівною силою. Ударна хвиля ядерного вибуху може на значній відстані від центру вибуху наносити шкоду людям , руйнувати споруди і пошкоджувати бойову техніку. Ударна хвиля являє собою область сильного стиснення повітря , що поширюється з великою швидкістю в усі сторони від центра вибуху.
Швидкість поширення її залежить від тиску повітря у фронті ударної хвилі; поблизу центра вибуху вона в кілька разів перевищує швидкість звуку , але із збільшенням відстані від місця вибуху різко падає. За перші 2 сек ударна хвиля проходить близько 1000 м , за 5 сек -2000 м , за 8 сек - близько 3000 м. Це служить обгрунтуванням нормативу N5 ЗОМП "Дії при спалаху ядерного вибуху " : відмінно - 2 сек , добре - 3 сек , задовільно - 4 сек. Вражаюча дія ударної хвилі на людей, на бойову техніку , інженерні споруди і матеріальні кошти передусім визначаються надмірним тиском і швидкістю руху повітря в її фронті.
Незахищені люди можуть , крім того , уражатися уламками котрі летять з величезною швидкістю, склом, уламками будівель, частинами бойової техніки, грудками землі, камінням та іншими предметами, що приводяться в рух швидкісним напором ударної хвилі. Найбільша шкода спостерігатиметься в населених пунктах і в лісі , у цих випадках втрати військ можуть виявитися більшими, ніж від безпосередньої дії ударної хвилі. Ударна хвиля здатна наносити поразки й у закритих приміщеннях, проникаючи туди через щілини і отвори. Збитки, що завдаються ударною хвилею, поділяються на легкі , середні , важкі і дуже важкі.
Легкі поразки характеризуються тимчасовим пошкодженням органів слуху, загальною легкою контузією, ударами і вивихами кінцівок. Важкі ушкодження характеризуются сильною контузією всього організму; при цьому можуть спостерігатися пошкодження головного мозку і органів черевної порожнини, сильна кровотеча з носа і вух, важкі переломи і вивихи кінцівок. Ступінь збитку ударної хвилі залежить від потужності ядерної зброї та її виду.
При повітряному вибуху потужністю 20 кТ легкі травми у людей можливі на відстанях до 2,5 км, середні - до 2 км, важкі - до 1,5 км від епіцентру вибуху.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Ядерна зима та ядерна ніч як наслідки ядерної війни

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок