Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Смітники як головна проблема забруднення в Україні

Смітники як головна проблема забруднення в Україні

Назва:
Смітники як головна проблема забруднення в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,04 KB
Завантажень:
2039
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Вступ

Проблема смітників стоїть перед людством, мабуть, з того самого часу, як воно з’явилося на землі, і чимдалі, тим вона стає серйознішою.

На сьгодні в Україні проблема смітників – одна з найважливіших і найактуальніших серед проблем забруднення навколишнього середовища.Ця проблема настільки нагальна не тільки в Україні,а й у всьому світі, що навіть з’явився такий вислів ”відходи беруть нас за горло”.

У кожному людському помешканні утворюється величезна кількість непотрібних матеріалів та виробів, починаючи від старих газет та журналів, порожніх консервних банок, пляшок, харчових відходів, обгорток та упаковковок, закінчуючи битим посудом, зношеним одягом та поламаною побутовою чи офісною технікою. Кожного дня ми змушені стикатися з відходами: вдома, на вулиці, біля торгових точок. Всюди нас оточують папірці, обгортки з пластика, скло, целофан і т. ін.

Із зростанням кількості міст та промислових підприємств постійно збільшується кількість відходів. Промислові і побутові відходи створюють безліч проблем,таких як транспортування, зберігання, утилізація та ліквідація.

Сміття утворюється і накопичується не лише у житлових приміщеннях, а й у офісах,адміністративних спорудах, кінотеатрах і театрах, магазинах, кафе й ресторанах, дитячих садках,школах, інститутах, поліклініках та лікарнях, готелях, на вокзалах, ринках чи й просто на вулицях.

Викидаючи сміття, люди порушують один з основних екологічних законів кругообіг – речовин у природі. Адже, вилучаючи з природи чимало речовин, людина змінює їх до невпізнанності повертає у природу у вигляді сміття, яке не розкладається на вихідні речовини природнім шляхом.

Коли більшість із нас виходить із під'їздів багатоповерхових будинків, перше, що бачимо, - це смітники. Таке значне зростання кількості відходів – результат, передусім, зміни способу життя людей та надзвичайного поширення предметів одноразового використання. Нерегулярне вивезення побутових відходів,накопичування їх в міських кварталах викликає неприємний запах та сприяє розмноженню мух – перенощиків різних інфекційних захворювань.

Якщо не за рівнем життя, то принаймні за кількістю побутових відходів Україна не відстає від середньоєвропейського показника. Поступово наша країна перетворюється на смітник Європи. Щороку накопичується близько 10 млн. тонн сміття, близько 160 тисяч гектарів землі в Україні зайнято під смітники (це близько 700 смітників, що існують в кожному місті або селі). Замість того, щоб приносити прибуток і без того небагатій країні, мільйони тонн відходів отруюють землю, воду, повітря. За прогнозами як закордонних, так і вітчизняних фахівців, екологічна ситуація в Україні, без перебільшення, наближається до критичної, адже переробкою відходів у нас займаються на дуже низькому рівні.

Усі вiдходи подiляються на:

- побутовi, що утворюються в результатi життєдiяльностi

людей та амортизацii предметiв побуту;

- промисловi, що утворюються при виробництвi продукту,

або виконаннi робiт, пiд час яких вони втратили свої споживнi

якості; ,

- сiльськогосподарськi, що утворились в сiльcькогосподарському виробництвi;

- будiвельнi (вiдxоди в процесi будiвницrва будiвель

споруд, виробницrвa будiвельних матерiалiв);

- споживання (виробн i машини, що втратили своу споживчi

властивостi в результатi фiзичного i морального зносу):

- радiоактивнi (невикористанi радiоактивнi речовини i матерiали, що утворюються при роботi ядерних peaктopiв, при виробництвi та використаннi радiоакгивних iзотопiв).((1),ст.34-35 урбоекологія)

Кiлькiсть вiлходiв та їх склад залежить вiд багатьох чинникiв i можуть значно вiдрiзнятися навіть на cyciднix вулицях мicтa. Структура вiдходiв визначається piвнeм розвитку країни, специфiкою i розмiшенням промислових та господарських об'єктiв тощо. Приблизний склад мiських тверлих вiдxодiв, %:

. папiр - 41

. харчовi вiдходи - 21

• скло - 12

• залiзо та його сплави - 10

• пластмаса - 5

• деревина - 5

. гума та шкiра - 3

. текстиль - 2

• алюмiнiй - 1

. iншi матеріали - 0,3.((3) ст.100)

Шляхи розв’язання проблеми

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Смітники як головна проблема забруднення в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок