Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОЩУВАННЯ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ В РИСОВІЙ СІВОЗМІНІ ПРИ РІЗНИХ СИСТЕМАХ ОСНОВНОГО ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ

ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОЩУВАННЯ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ В РИСОВІЙ СІВОЗМІНІ ПРИ РІЗНИХ СИСТЕМАХ ОСНОВНОГО ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ

Назва:
ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОЩУВАННЯ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ В РИСОВІЙ СІВОЗМІНІ ПРИ РІЗНИХ СИСТЕМАХ ОСНОВНОГО ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,82 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК: 633.11:633.18:631.532:631.51
Вожегова Р.А., Вожегов С.Г., Змієвська І.В.,
Вожегова Л.С.
ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОЩУВАННЯ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ В РИСОВІЙ СІВОЗМІНІ ПРИ РІЗНИХ СИСТЕМАХ ОСНОВНОГО ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ
У статті наведено дані щодо екологічних особливостей вирощування озимої пшениці в рисових сівозмінах. Також досліджено та рекомендовано виробництву можливість заміни традиційної оранки на 20-22 см під озиму пшеницю в рисових сівозмінах на дворазове дискування на 10-12 см у якості основного обробітку ґрунту.
Ключові слова: озима пшениця, рисовий сівбооборот,, зрошення, удобрення, обробка ґрунту, дискування.
В статье приведены данные по поводу экологических особенностей выращивания озимой пшеницы в рисових севообороте. Также исследовано и рекомендовано производству возможность замены традиционной оранки на 20-22 см под озимую пшеницу в рисовых севооборотах на дворазовое дискование на 10-12 см в качестве основной обработки земли.
Ключевые слова: озимая пшеница, рисовый севооборот, орошение, удобрение, обработка почвы, дискование.
In article the data on ecological features of winter wheat cultivation in rice crop rotations are resulted. Also opportunity of replacement plowing on depth of 20-22 cm under a winter wheat in rice crop rotations on two-single disk tillage on depth of 12-14 cm is investigated and recommended to production as the tillage method.
Key words: winter wheat, rice crop rotation, irrigation, fertilizers, processing of ground, processing by disk.
Велика увага, яка в останній час приділяється в усьому світі екологічно чистим продуктам, спонукає виробників сільськогосподарської продукції до пошуку нових шляхів вирощування культур. Зокрема, до зменшення норм хімічних речовин, які застосовуються при проведенні робіт із захисту рослин від шкідників, хвороб та бур'янів або взагалі відмови від їх застосування, особливо при виробництві продукції для дитячого та дієтичного харчування, яке повинно відповідати світовим стандартам.
Крім цього, в умовах економічної кризи, яка охопила всі галузі народногосподарського комплексу України, постійно зростаючих цін на паливно- мастильні матеріали, розробка, наукове обґрунтування та впровадження у виробництво ресурсозберігаючих систем обробітку ґрунту як основи сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур має першочергове значення, особливо в умовах зрошення.
У зв'язку з тим, що згідно з науково-обгрунтованою системою рисівництва насиченість площ рисових сівозмін посівами рису не повинна перевищувати 50 %, перед рисівниками постало питання підбору економічно вигідних культур, які доцільно висівати на решті сівозмінної площі і які будуть добрими попередниками під рис [1, 2].
У теперішній час у вітчизняній науковій літературі недостатньо висвітлені питання мінімалізації технологічних операцій при вирощуванні озимої пшениці у рисових сівозмінах.
Основна мета проведених досліджень спрямована на вирішення проблеми отримання екологічно чистої продукції та розробки ресурсозберігаючих елементів технології вирощування озимої пшениці в рисових сівозмінах шляхом вивчення можливості застосування в якості основного обробітку ґрунту дискування у два сліди на глибину 10-12 см та зменшення внесення мінеральних добрив на 25 % - нормою N<50 Р30. Дослідження поводили відповідно до існуючих методик [3, 4].
Грунтовий покрив представлений лучно- каштановими залишковосолонцюватими поверхнє- глеюватими ґрунтами. За механічним складом ґрунти середньосуглинкові. Вміст гумусу становить 1,52,5 %; поживних речовин: доступних форм азоту - 4-5 мг/100 г ґрунту, рухомих сполук фосфору 34 мг/100 г ґрунту, обмінного калію - 20-40 мг/100 г ґрунту.
Схема досліду:
Фактор А - основний обробіток ґрунту;
Фактор В - норми внесення №К.
Повторність досліду п'ятиразова. Загальна площа ділянки - 64,4 м2 (14,0 х 4,6), облікова - 56 м2 (14,0 х 4,0).
Досліди проводилися у І рисовій сівозміні з наступним чергуванням культур: озима пшениця, рис, ярий ріпак, рис, соя, рис.
Варіанти основного обробітку ґрунту:
Контроль - оранка на глибину 20-22 см.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОЩУВАННЯ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ В РИСОВІЙ СІВОЗМІНІ ПРИ РІЗНИХ СИСТЕМАХ ОСНОВНОГО ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок