Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Основи моделювання стану довкілля. Прикладні аспекти геоінформатики

Основи моделювання стану довкілля. Прикладні аспекти геоінформатики

Назва:
Основи моделювання стану довкілля. Прикладні аспекти геоінформатики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,29 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Основи моделювання стану довкілля. Прикладні аспекти геоінформатики


ПЛАН
1. Вимоги до ГІС і зміст баз даних
2. Короткий огляд програмних засобів
3. Приклади реалізації ГІС
4. Наукова й учбова література, періодика і бібліографія, інформаційно-довідкові видання


1. Вимоги до ГІС і зміст баз даних
Основними вимогами до ГІС є повнота, охоплення всіх сторін інформаційного, програмного, технічного забезпечення, які зустрічаються в процесі експлуатації системи. Отже, структура баз даних і в територіальному і в змістовному планах повинна імітувати структуру еколого-географічних систем.
Система повинна бути комплексною. Основні переваги геоінформаційних технологій у порівнянні з традиційними методиками полягає у можливостях спільного аналізу великих груп параметрів у їх взаємозв’язку, що природно, дуже важливо для включення складних географічних явищ і процесів. Необхідна природна взаємна ув’язка блоків – ГІС повинна імітувати технологію досліджень. Система повинна бути відкритою, забезпечуючи легкість модифікації і експлуатації до нових умов для підтримки її на сучасному рівні.
Процес проектування ГІС – один із етапів створення будь-якої автоматизованої інформаційної системи – включає проектування, створення експериментального зразку і його реалізація.
Процес проектування ГІС складається із декількох етапів, на кожному з яких виконується аналіз вимог до інформаційного і програмного забезпечення проекту, виходячи із заданих замовником цільових настанов, можливостей і обмежень, а також його техніко-економічним обґрунтуванням, тобто оцінка рівня рентабельності проекту. Підсумковим документом, що завершує проектування, може служити аван-проект і технічне завдання на розроблення.
Проектування інформаційного забезпечення ГІС включає аналіз вимог до складу вихідного матеріалу БД ГІС виходячи зі сторони її потенційних користувачів. Такий аналіз будується на: 1) інвентаризації існуючих даних; 2) у порівнянні наявних даних з їх “ідеальними”; 3) визначення структури БД, або повного задоволення “ідеалу”, або є компромісом між наявністю і потребами.
Завдання інвентаризації поділяють на 3 етапи : 1) пошук, виявлення, опис і оцінка існуючих джерел даних (аналогового і цифрового типів) з оформленням у вигляді таблиць і тексту; 2) формалізований опис і зберігання цього ж матеріалу на машинних носіях з можливостями маніпулювання даними в межах стандартних СУБД; 3) створення бази метаданих для цифрових даних з їх додатковими характеристиками і її інкорпорацією в ГІС.
Звично, первинними джерелами є матеріали анкет, що розсилаються їх отримувачам. Враховуючи специфіку джерел, зміст анкет повинен диференціюватися за типами, включати загальну (інваріантну) частину опису і позиції (пункти анкет, опитувального аркуша), специфічні для кожного типу документа-джерела. Серед чотирьох їх типів виділяють наступні:
1) картографічні дані (карти, атласи, серії карт, карти-схеми, інші картографічні зображення);
2) аерокосмічні (дистанційні) дані (аеро- і космічні знімки);
3) статистичні дані (дані державної і відомчої статистики, матеріали перепису населення та ін.);
4) дані натурних режимних спостережень і їх просторово узагальнені середні показники (кліматичні, геохімічні, гідрологічні та ін.).
Із врахуванням вищевказаного структура для взірця загальної (інваріантної) частини опису даних може виглядати так :
0.1 Номер по порядку (унікальний номер);
0.2 Ім’я (прийняте найменування або короткий зміст даних);
0.3 Ключові слова;
0.4 Тип джерела (код одного із типів джерел);
0.5 Тип даних (аналоговий/цифровий);
0.6 Обсяг (кількість фізичних елементів-аркушів карт, таблиць та ін. для цифрових даних – обсяг у байтах);
0.7 Отримувач даних (ім’я організації з її реквізитами);
0.8 Умови отримання даних (вільне, вартість у випадку продажі та ін.);
0.9 Територіальне охоплення (за допомогою одного із перелічених нижче способів місцезнаходження);
0.10 Час (дата знімання, перепису, рік складання карти та ін., періодичність знімання даних);
0.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Основи моделювання стану довкілля. Прикладні аспекти геоінформатики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок