Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Основи моделювання стану довкілля. Основи моделювання стану довкілля (ОМСД) як окрема дисципліна

Основи моделювання стану довкілля. Основи моделювання стану довкілля (ОМСД) як окрема дисципліна

Назва:
Основи моделювання стану довкілля. Основи моделювання стану довкілля (ОМСД) як окрема дисципліна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,98 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Основи моделювання стану довкілля. Основи моделювання стану довкілля (ОМСД) як окрема дисципліна


ПЛАН
1. Об’єкт, предмет і зміст ОМСД
2. Структура ОМСД
3. Зв’язки ОМСД
4. Функції ОМСД
5. Література


1. Об’єкт, предмет і зміст ОМСД
Екологічний підхід як міждисциплінарний на рубежі XX i XXI є потужним інструментом дослідження, аналізу, пояснення та прогнозування динаміки стану довкілля. Сучасна екологія з різноманітністю її підходів та засобів спостереження, методів обробки інформації та моделювання екологічних, еколого-економічних систем є міждисциплінарним утворенням, що акумулює результати багатьох дисциплін, таких як математика й інформатика, статистика і теорія ймовірності, картографія й геоінформатика та інші. Серцевиною цього утворення, що визначається терміном екологічна наука, еволюціонувала так стрімко, що без спеціального путівника важко навіть охопити мережу окремих дисциплін, котрі виросли на стовбурі дерева екологія. І цей процес триває.
Реймерс Н. (1994) вважає, що галузі екології склались не з однаковою повнотою, за обсягом вони дуже різноманітні. Виникають все нові гілки. На сьогодні їх кількість приблизно 50.
Найбільш загальні екологічні проблеми включають в загальну екологію, а їх частину – в математичну або теоретичну екологію.
Відомий і інший підхід проникнення математики в екологію, назвемо його математизацією екології – широке застосування математичних методів у наукових дослідженнях. Це є дуже корисний і цікавий методичний прийом в екології і природокористуванні, але доцільний лише в допустимих межах без надання методиці рис сумнівної універсальності.
Моделювання – метод дослідження складних об’єктів явищ і процесів шляхом їх спрощеного імітування (натурального, математичного, логічного, картографічного). Ґрунтується на теорії подібності.
Отже, моделювання стану довкілля – це наука, що вивчає кількісні закономірності та взаємозв’язки еколого-географічних об’єктів і процесів за допомогою статистично-інформаційних, математико-картографічних методів та моделей.
Моделювання стану довкілля є інструментом, який дозволяє перейти від якісного рівня аналізу до рівня, що використовує кількісні статистичні значення досліджувальних величин.
Моделювання стану довкілля є синтезною дисципліною, вона поєднує в собі загальну екологічну теорію, математичну екологію, екологічну та математичну статистику, географію та картографію й інформатику.
Моделювання стану довкілля як самостійна наукова дисципліна є основним методом екології (соціоекології), як метод практичного чи теоретичного опосередкування певних екостанів, об’єктів та пов’язаних з ними екоситуацій, в ході якого досліджується безпосередньо не сам об’єкт, що нас цікавить, а деяка проміжна система, природна чи штучна, що знаходиться в деякій об’єктивній відповідності з еколого-географічною системою, що пізнається і може на певних етапах замінити цей об’єкт, здатна, врешті-решт, давати інформацію про об’єкт, що нас цікавить.
2. Структура ОМСД
Стосовно структури ОМСД цей поділ є дуже умовний, він здійснюється двома способами:
- шляхом поділу ОМСД на окремі підрозділи з метою подальшого членування на наукові дисципліни;
- шляхом групування (класифікації) наукових дисциплін певної групи.
У структурі ОМСД слід виділити п’ять блоків основних дисциплін, а також групу суміжних дисциплін.
Блок основних дисциплін:
- екологія;
- математика;
- інформатика;
- статистика;
- картографія.
Екологія. Блок ОМСД, який є центральним серед п’яти блоків основних дисциплін. Тепер у складі екології виділяють чотири групи наукових дисциплін: загальну екологію, геоекологію, соціоекологію, екологію людини.
Математика. “Галузеві” складові частини цієї підсистеми такі: “Математична статистика”, “Теорії імовірності”, “Математичного програмування”, “Лінійна алгебра”, “Систем нелінійних рівнянь” та ін.
Інформатика. Найбільш молодий напрям досліджень. Становлення якого пройшло в основному в повоєнний період.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Основи моделювання стану довкілля. Основи моделювання стану довкілля (ОМСД) як окрема дисципліна

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок