Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ ЯК СУБ'ЄКТ ДОЗВІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ ЯК СУБ'ЄКТ ДОЗВІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ ЯК СУБ'ЄКТ ДОЗВІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,40 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 35.078.11
М. М. РОМАНЯК
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ ЯК СУБ'ЄКТ ДОЗВІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Розглянуто питання визначення ролі і місця Міністерства охорони навколишнього природного середовища України в системі суб'єктів дозвільної діяльності.
Problems of development of Ukraine Ministry of natural environment are considered. Features and value of this system in permit sphere are analyzed.
Ефективність реалізації управління в галузі охорони навколишнього природного середовища, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки безпосередньо залежить від якості його правового забезпечення. Стабільність нормативно-правових актів; відсутність у них прогалин і комплексність охоплення предмету правового регулювання; наявність чіткої екологічної політики на всіх рівнях управління та усталеної структури державних органів дозволить уникнути екологічних проблем та запобігати виникненню нових.
Метою статті є дослідження суб'єктів дозвільної діяльності у сфері екологічної безпеки та визначення ролі і місця Міністерства охорони навколишнього природного середовища України в цій діяльності. Необхідність дослідження обумовлено як недостатнім теоретичним доробком, так і впливом цієї діяльності на стан екологічної безпеки.
На важливість дослідження суб'єктів дозвільної діяльності наголошують у свої працях такі провідні вчені України, як В. Авер'янов, Бандурка, Л. Грицаєнко, В. Гуменюк, А. Ластовецький, С. Лихачов, Пастух та ін. Праці зазначених авторів є науковим фундаментом для дослідження Міністерства охорони навколишнього природного середовища України в якості суб'єкта дозвільної діяльності.
Як будь-яку управлінську діяльність, процедури, пов'язані з наданням документів дозвільного характеру, здійснюють певні суб'єкти - відповідні органи. Згідно зі Ст. 1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", дозвільні органи - це органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи, а також підприємства, установи, організації, уповноважені відповідно до закону видавати документи дозвільного характеру [1]. Зазначеним Законом визначено широке коло органів, які уповноважені видавати документи дозвільного характеру.
Основу виділення органів, що здійснюють дозвільну діяльність, має складати перелік характеристик, яким повинні відповідати ці органи, а також особливих ознак, наявність яких свідчить про те, що виділений орган є і повинен бути суб'єктом дозвільної діяльності. Теорією адміністративного права виділені загальні риси поняття державних органів та їх особливі ознаки. Так, загальними рисами визначено: створення з метою безпосереднього здійснення конкретного виду державної діяльності; виконання діяльності, що характеризується чітко визначеною державною спрямованістю, цілями, завданнями та функціями, певним обсягом компетенції; реалізовує свою діяльність з допомогою визначених державою форм і методів; має певну організаційно-правову форму, внутрішню структуру і зовнішні зв'язки. Серед особливих ознак виділено: належність до державного апарату (механізму держави); організаційна самостійність; наділення чітко окресленим обсягом повноважень (компетенцією); складається зі структурних підрозділів і посад, що обіймають державні службовці; віднесення чинним законодавством до системи органів виконавчої влади; має певний територіальний масштаб діяльності [8, с. 206-208; 9, с. 72].
На підставі цих положень можна сформулювати риси органів виконавчої влади, що здійснюють дозвільну діяльність, а саме: функціонує з метою здійснення конкретного виду дозвільної діяльності; здійснює дозвільну діяльність у напрямку, визначеному чинним законодавством із відповідними цілями, завданнями та функціями, певним обсягом компетенції; реалізує дозвільну діяльність за допомогою визначених державою форм і методів; має певну організаційно-правову форму.
До особливих ознак органу виконавчої влади, що здійснює дозвільну діяльність, належать такі: наявність чітко окресленого обсягу повноважень у сфері надання дозволів або документів дозвільного характеру; належність до складу системи органів виконавчої влади; складається зі структурних підрозділів, посади в яких обіймають державні службовці; має певний територіальний масштаб діяльності щодо видачі дозволів або документів дозвільного характеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ ЯК СУБ'ЄКТ ДОЗВІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок