Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Дехімізація сільського господарства

Дехімізація сільського господарства

Назва:
Дехімізація сільського господарства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,41 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
„Дехімізація сільського господарства”


Хімізація сільського господарства - комплекс заходів, що спирається на результати агрохімічної науки і хімічної промисловості і є в широкому і планомірному використанні хімічних засобів і методів:
- для збільшення врожаю рослин;
- для поліпшення властивостей ґрунту і якості сільськогосподарської продукції;
- для підвищення продуктивності тваринництва;
- для захисту корисних організмів від (а) шкідників і хвороб за допомогою пестицидів, а також від (б) несприятливих умов середовища.
Зворотним процесом хімізації сільського господарства є її дехімізація, що полягає в проведенні комплексу заходів щодо припинення використання в сільському господарстві хімічних речовин, що згубно впливають на екологічну обстановку.
Гарні хімічні добрива потрібні. Але вони потрібні як ліки для хворого, строго визначені й у необхідному дозуванні. Відомо, що маються ґрунти, у яких мало фосфору. Його необхідно додати у визначеній дозі. Є ґрунти, у яких бракує тих або інших елементів харчування рослин - їх треба вносити.
Але "удобрювати" ґрунт такими високотоксичними речовинами, як збезводнений аміак, аміачна вода, вуглекислий амоній - це нерозуміння того, що ґрунт - живий організм і його можна отруїти і навіть убити.
Ще більш небезпечні такі засоби боротьби зі шкідниками сільськогосподарських культур, як ДДТ, діоксин, що входить до складу багатьох гербіцидів, дефоліантів. Ці речовини мають надзвичайну токсичність і зберігають неї в ґрунті 150 і більш років. Це отрути, що викликають поломку спадкоємного (генетичного) апарата, і, крім того, що збільшують кількість захворілих раком, що знижують рівень імунного захисту тварин і людини. Використання їх не принесло помітних успіхів у боротьбі зі шкідниками за збереження врожаю, але нанесло непоправну втрату і величезну шкоду здоров'ю населення і тварин.
На великий жаль, у 50-і і початку 60-х років нашого сторіччя вченим і практикам сільськогосподарського виробництва в СРСР і інших країнах не вистачало знань про ґрунт, про відтворення його родючості, про роль і значення в цьому процесі ґрунтового співтовариства тварин.
Перед країною в роки бурхливого будівництва заводів і міст, освоєння нових промислових регіонів, переселення величезної кількості сільського населення (виробників сільськогосподарської продукції) у нові і старі промислові міста, що розширюються, і центри (перетворення їх у споживачів сільськогосподарської продукції) виникла проблема збільшення валового збору врожаю меншими силами.
Рішення бачилося в хімізації сільськогосподарського виробництва або в розширенні посівних площ за рахунок оранки цілинних і перелогових земель. Вибір був зроблений - почалося масове освоєння цілинних і перелогових земель. За багато років було розорано і засівалося додатково більш 46 млн. гектарів землі. Але і ця додаткова посівна площа в силу ряду причин не дозволила вирішити продовольчої проблеми СРСР. Зерно і продовольство приходилося закуповувати за кордоном у щорічно зростаючій кількості.
Волею-неволею довелося повернутися до проблеми хімізації сільськогосподарського виробництва. До початку шістдесятих років з'явилися зведення про збільшення врожайності на полях, оброблених хімічними добривами, про успішну хімічну боротьбу з бур'янами, різними шкідниками сільськогосподарської продукції. Зокрема, було показано, що на кожен кілограм комплексних хімічних добрив, внесених у ґрунт, можливо одержувати 10 і більш кілограм зерна. Був зроблений найнебезпечніший висновок: чим більше внесемо мінеральних добрив у ґрунт, тим більше одержимо хліба, овочів, кормів, м'яса і молока. Було проголошене гасло: "Комунізм - це радянська влада, плюс електрифікація, плюс хімізація народного господарства". І почалося...!
А парадокс полягав у тім: чим менше земля давала врожаю з роками, тим більше було потрібно вносити хімічних добрив на гектар полів. На початку вісімдесятих років агрохімічною наукою було запропоновано удобрювати поля збезводненим аміаком, аміачною водою, вуглекислим амонієм і іншими шкідливими для ґрунту хімічними добривами - найсильнішими отрутами для всього живого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Дехімізація сільського господарства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок