Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Рослини і тварини Івано-Франківщини, які занесено до Червоної Книги

Рослини і тварини Івано-Франківщини, які занесено до Червоної Книги

Назва:
Рослини і тварини Івано-Франківщини, які занесено до Червоної Книги
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,37 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Рослини і тварини Івано-Франківщини, які занесено до Червоної Книги


У природно-ресурсному потенціалі Івано-Франківської обалсті одне з центральних місць посідають лісові ресурси.
Ліси області - складова частина лісового фонду Карпатського регіону, що є найбільшою сировинною базою України, де зосереджено біля 50% запасу стиглих і перестиглих насаджень держави.
Площа вкритих лісовою рослинністю земель 4-х областей Карпатського регіону складає 2,1 млн.га. Загальний запас деревостанів оцінюється в 523 млн.куб.м
При середній лісистості України в 14% цей показник для області складає 45,6 %. і становить 635,6 тис.га. Землі лісового фонду Івано-Франківської області займають 626 тис.га, або 44,3% від загальної площі області. Запаси стовбурної деревини складають128,5 млн.м куб.
Ліси на території області розміщенні не рівномірно і знаходяться в основному в гірській частині. При цьому лісистість коливається від 5,5% (Снятинський район) до 68,2 (Долинський район).
Ліси зосереджені головним чином у гірській частині. На рівнині та в передгір’ях Карпат (до 500 м н.р.м.) переважають дубові та дубово-грабові ліси з участю бука, явора, горобини, береста тощо. Проте лісів тут залишилось мало, оскільки великі площі розорані або зайняті післялісовими луками.
Нижній гірській пояс Карпат (400-700 м н.р.м.) представлений буковими, смереково-ялицево-буковими лісами, у трав’яному покриві яких переважають середньоєвропейські неморальні види. У верхньому гірському лісовому поясі (700-1300 (1600) м н.р.м.) поширені шпилькові ліси, переважно із смереки, та післялісові луки (білоусникові, щучникові, кострицеві). З трав’янистих рослин в лісах переважають бореальні види (кислиця звичайна, чорниця, брусниця, зелені мохи), монтанні (підбільник альпійський, сольданелла угорська, куничник волохатий та інші). В Горганах зрідка зустрічаються ліси з участю реліктового виду – сосни кедрової європейської, занесеної до Червоної книги України.
Субальпійській пояс представлений заростями з гірської сосни (жерепа), вільхи зеленої, ялівця сибірського, білоусниковими полонинами, чорничниками, брусничниками. Іноді трапляються щучникові та кострицеві луки. Часто, особливо в Горганах, зустрічаються кам’янисті розсипи.
Альпійський пояс (вище 1800 м н.р.м.) виражений тільки на Чорногорі. Тут переважають альпійські луки, багаті на ендемічні та рідкісні види рослин.
Трав’яна рослинність на території області представлена переважно луками – заплавними, післялісовими та високогірними (полонинами), є невелика кількість боліт. В рівнинній частині залишились невеликі осередки лучно-степової рослинності з пануванням кількох видів ковили, сеслерії Хефлера, вівсюнцю пустельного, переважно в місцях, непридатних для землеробства, і на крутих схилах.
На території Івано-Франківщини розташовані дві широтні рослинні зони – лісова та лісостепова, яким відповідають європейська широколистяно-лісова та європейсько-сибірська лісостепова геоботанічні області. В межах першої виділяють Центральноєвропейську провінцію із Східнокарпатською гірською підпровінцією, представлену кількома геоботанічними округами – Самбірсько-Івано-Франківським (Передкарпаття), Карпатським (Нижній гірський пояс), Гірсько-Карпатським (Верхній гірський пояс) та Свидовецько-Покутсько-Мармароським (Чивчини), і Східноєвропейську провінцію із Західноукраїнською підпровінцією – Кременецько-Хотинський округ, що охоплює Опілля та частину Прут-Дністровського межиріччя. Лісостепова область представлена Західно-Подільським (Тернопільським) округом Подільсько-Середньопридніпровської підпровінції Східноєвропейської провінції, що розташований на частині Придністровського Покуття.
Флора Івано-Франківщини налічує 1500 видів судинних рослин, що складає 30 % судинних рослин України. В гірських районах зростають бореальні та неморальні види рослин, тобто характерні для північних та європейських широколистяних лісів, у високогір’ї переважають європейські та євроазійські гірські або монтанні, альпійські види.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Рослини і тварини Івано-Франківщини, які занесено до Червоної Книги

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок