Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Міжнародні аспекти збалансованого розвитку населених пунктів і вдосконалення комплексного управління

Міжнародні аспекти збалансованого розвитку населених пунктів і вдосконалення комплексного управління

Назва:
Міжнародні аспекти збалансованого розвитку населених пунктів і вдосконалення комплексного управління
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,06 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Міжнародні аспекти збалансованого розвитку населених пунктів і вдосконалення комплексного управління
План
1. Сприяння створенню комплексної інфраструктури охорони навколишнього середовища
2. Вдосконалення управління населеними пунктами
Стратегія збалансованого розвитку населених пунктів була прийнята на Всесвітньому саміті в Ріо-де-Жанейро і підтверджена у Йоганнесбурзі. Загальна мета розвитку населених пунктів полягає в поліпшенні сопіально-економічних та екологічних умов у населених пунктах, умов життя та роботи людей, зокрема для бідних верств населений.
Таке поліпшення має ґрунтуватися на засадах співробітництва, спільних заходах державного і приватного секторів та громад, а також па засадах участі в процесі прийняття рішень громадських груп і таких особливо зацікавлених груп, як жінки, корінні народи, люди похилого віку та інваліди. Ці підходи мають бути покладені в основу принципів національних стратегій у галузі населених пунктів. Під час розробки таких стратегій слід визначити порядок пріоритетності восьми програмних галузей, з урахуванням національних планів і цілей, соціальних і культурних можливостей. Це такі галузі:*
забезпечення належного житла для всіх;*
сприяння плануванню й управлінню для збалансованого землекористування;*
сприяння створенню комплексної інфраструктури охорони навколишнього середовища, водопостачання, санітарно-гігієнічної служби, каналізації та обробки і вилучення твердих відходів;*
вдосконалення управління населеними пунктами;*
сприяння створенню надійних енергетичних і транспортних систем у населених пунктах;*
сприяння плануванню населених пунктів і управлінню ними в районах, які зазнали впливу стихійного лиха:*
сприяння збалансованому функціонуванню будівельного сектора:*
сприяння розвитку людських ресурсів і створенню потенціалу для розвитку населених пунктів.
Розглянемо деякі з перелічених галузей.
Сприяння створенню комплексної інфраструктури охорони навколишнього середовища
Збалансованість міського розвитку визначається багатьма параметрами, у тому числі наявністю надійних систем водопостачання: якістю води, повітря; створенням інфраструктури охорони навколишньою середовища, що дає змогу забезпечувати дотримання санітарно-гігієнічних норм.
З урахуванням щільного розселення користувачів, урбанізації, за належного управління процесом життєдіяльності виникає необхідність створення збалансованої інфраструктури охорони навколишнього середовища на основі адекватної політики ціноутворення, впровадження освітніх програм, справедливих механізмів доступу до екологічної інформації, що є раціональними з економічного та екологічного поглядів. Неадекватність і відсутність інфраструктури охорони навколишнього середовища — причини високих щорічних показників захворюваності та демографічних криз, які можна було б попередити або взагалі уникнути.
Застосування комплексного системного підходу до забезпечення екологічно безпечної інфраструктури в населених пунктах, зокрема в інтересах міської і сільської громад, є своєрідним внеском у гармонізацію життєдіяльності, на основі якого досягається поліпшення умов життя, підвищення продуктивності праці, зміцнення здоров'я, скорочення соціальних видатків.
Мета збалансованого розвитку населених пунктів полягає у створенні адекватної інфраструктури охорони навколишнього середовища в усіх населених пунктах.
Для досягнення цієї мети потрібно, щоб усі країни, які розвиваються, включали у свої національні стратегії програми створення необхідного потенціалу технічних, фінансових і людських ресурсів, із тим щоб забезпечити більш повну інтеграцію діяльності з планування екологічних та інших інфраструктур.
Тому слід провести оцінку екологічності інфраструктури населених пунктів, розробити національні завдання щодо обробки і вилучення відходів, впроваджувати екологічно безпечні технології. За допомогою дво- та багатосторонніх договорів потрібно посилювати інфраструктуру населених пунктів та програми охорони навколишнього середовища, спрямовані на сприяння затвердженню в життєдіяльності населених пунктів комплексного системного підходу до планування, розвитку, утримання інфраструктури охорони навколишнього середовища (водопостачання, санітарія, каналізації, вилучення твердих відходів).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Міжнародні аспекти збалансованого розвитку населених пунктів і вдосконалення комплексного управління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок