Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Формування екологічної свідомості і здорового способу життя студентів

Формування екологічної свідомості і здорового способу життя студентів

Назва:
Формування екологічної свідомості і здорового способу життя студентів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,20 KB
Завантажень:
613
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Формування екологічної свідомості і здорового способу життя студентів


Питання збереження фізичного і психічного здоров'я нації хвилює суспільство на всіх рівнях. Основною формою організації навчального процесу - це зовнішній вияв узгодженої діяльності викладача та студента. З огляду на специфіку еколого-виховного процесу ми використовуємо еколого-психологічний тренінг, який є комплексною формою екологічного виховання, що спрямовано на корекцію екологічної свідомості, тоді як проблема негативного впливу забруднення довкілля на здоров'я і життя людини набула глобальних масштабів.
Широкий розвиток промислового виробництва, заснування інтенсивних технологій в аграрно-промисловому комплексі, накопичення та збереження відходів ядерно-енергетичного та військово-промислового комплексу зумовлюють поступове збільшення кількості шкідливих для людини хімічних речовин у довкіллі.
Відомо, що переважна частина чужорідних речовин потрапляє до організму людини разом з їжею - понад 70%. Загальновідомими є забруднення харчової сировини залишками сільськогосподарських отрутохімікатів і добрив та важких металів. Особливе місце в Україні займає проблема, пов'язана з небезпекою забруднення радіонуклідами, особливо після катастрофи на Чорнобильський АЕС.
Ми показуємо, що при вивченні дії випромінювання на організм людини було встановлено такі особливості:*
навіть незначна кількість поглинутої енергії випромінювання спричиняє глибокі біологічні зміни в організмі;*
прихований (інкубаційний) період дії іонізуючого випромінювання;*
випромінювання має генетичний характер;*
органи живого організму мають різну чутливість до випромінювання;*
опромінювання залежить від частоти його дії.
Отже, можна стверджувати, що споживання харчових продуктів, які містять радіонукліди в межах допустимих рівнів, затверджених Головним державним санітарним лікарем України, не є безпечним для організму людини.
Державний гігієнічний норматив ДР-97 регламентує вміст радіонуклідів 137Cs і 90Sr в питній воді та продуктах харчування, що реалізуються або ввозяться на територію України. Показуючи студентам принципи розрахунку та використання значень допустимих рівнів радіонуклідів в продуктах харчування виходимо з наступного:
1. Значення допустимих рівнів мають забезпечити не перевищення граничні річні ефективні очікувані дози опромінювання населення 1 мЗв за рахунок внутрішнього та зовнішнього опромінювання.
2. Умовами має відповідати активність добового раціону 210 Бк/доба для 137Cs та 35 Бк/доба для 90Sr .
3. В розрахунках прийнятий склад середньорічного добового раціону дорослої особи в 2100 ккал. Прийнято також, що доросла особа споживає за добу 2,2л води (800л в рік).
Але екологічна освіта та виховання студентської молоді - складна система, яка передбачає не тільки накопичення екологічних знань виховання екологічної культури, бажання берегти та примножувати багатства, формування вмінь і навичок діяльності в природі, а й наукове обґрунтування нагромадженого теоретичного матеріалу та практичного досвіду при правильному режимі харчування людини, які проживають в умовах малих доз радіоактивного забруднення території, що дозволяє зменшити надходження в організм радіонуклідів. При цьому важливо зберегти повноцінність харчування з тим, щоб усі необхідні організму елементи - білки, жири, вуглеводи та інші необхідні елементи були в раціоні в достатній кількості. Подаючи ці матеріали студентам, ми показуємо, що дотримуючись цих режимів харчування дає можливість у 5-10 разів зменшити відкладання радіонуклідів у тканинах організму людини. Ми показуємо на прикладах споживання овочів, грибів і ягід, а їх обробка у проточній воді дає змогу зменшити кількість радіонуклідів на 20-30%. При споживанні харчових продуктів треба стежити за наявністю в раціоні людини повного комплексу поживних речовин, нестачу однієї компенсувати іншою і т.д. Як приклад, зменшення надходження в організм кальцію із молока, що небажано, оскільки його дефіцит у кістках сприяє інтенсивному проникненню стронцію-90.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Формування екологічної свідомості і здорового способу життя студентів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок