Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Чорнобильська трагедія, її уроки та наслідки

Чорнобильська трагедія, її уроки та наслідки

Назва:
Чорнобильська трагедія, її уроки та наслідки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,87 KB
Завантажень:
597
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.8

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Чорнобильська трагедія, її уроки та наслідки


Чорним молохом Україною пронеслась Чорнобильська трагедія. І хоча збігають роки, а їх відлік уже пішов на десятиліття, все ж чорнобильські рани не загоюються, а наслідки бездумної людської діяльності ще безліч років спливатимуть не лише у людській пам”яті, а й позначатимуться на генофоні нації.
Як повідомив на зустрічі з ліквідаторами чорнобильської аварії перший заступник міського голови Святослав Кравчук, на даний час у Луцьку проживають 15 тисяч сімей для яких Чорнобиль – особиста трагедія. Це – переселенці, або ж волиняни із так званих забруднених зон. Люди змушені були покинути власні домівки, могили батьків та дідів. Вони з болем у серці розуміють, що повернутись до родинних гнізд уже не зможуть ні вони, ні їхні діти. Ще страхітливіша інша статистика – 13 тис. дітей усе життя відчуватимуть на собі слід “мирного атому”.
Двадцяте століття відходить в історію. Було воно грізним вінцем другого тисячоліття. Як багатоликою була і пережита впродовж цих ста років народна біда. Та день 26 квітня 1986 став одним з найчорніших його днів бо зробив атомними заручниками прогресу весь світ. Сталась Чорнобильська трагедія. Незагойна рана України. Планетарна екологічна катастрофа, яка болем відбилась в серці кожного землянина. Її віддалені наслідки ми гостро відчуваємо і понині.
Якщо значний спад захисних можливостей імунної системи людського організму вже очевидний, то про наслідки "морального Чорнобиля" годі й говорити. Їх не можливо навіть запрогнозувати.
Кардинальним розв'язанням цього "гордієвого вузла" проблем всього людства могло стати лише закриття станції, і таке рішення Президентом України прийнято: в нове тисячоліття світ ввійде з виведеними з експлуатації блоками ЧАЕС і вони перестануть, нарешті, загрожувати життю і здоров'ю людства.
Одностайно аби підтримати фінансово цю життєво важливу акцію, забезпечення якої знекровленій Україні самій не під силу.
Митці, ініціаторали найяскравіших і найемоційніших мистецьких якцій, благородних і благодійних. Акцій, які б в самодокорі і каятті відшукали б оновлення світу, шляхом сповіді перед Чорнобильською мадонною, перед чорнобильськими невинними дітьми й перед своєю совістю, а кошти отримані від їх проведення, підтримали б закриття ЧАЕС та добудову Міжнародного Чорнобильського Центру, який би завжди нагадував нам, над якою прірвою пройшов світ!
Вже 18 років минуло відтоді, як у поліському містечку Чорнобилі сталася страшна біда – аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції. Ця катастрофа, епіцентром якої була Україна, стала однією з найбільших трагедій в історії людства, посівши одне з місць у списку поруч зі страхіттями Хіросіми та Нагасакі. Наслідки квітня 1986 року і нині дають про себе знати не лише на території України, Росії та Білорусі. Вони мають планетарний характер.
Катастрофа вплинула на долі мільйонів людей. У багатьох регіонах України виникли нові соціально-економічні умови, що спричинили кардинальні зміни в житті людей. Країна стала зоною екологічного лиха.
Соціально-економічні, політичні, екологічні та інші проблеми значною мірою є наслідками атомної катастрофи. Для ліквідації наслідків аварії та створення системи надійного захисту населення від впливу Чорнобильської катастрофи вже залучено величезні фінансові, наукові та людські ресурси. Та цього замало. Багато питань залишаються невирішеними.
Але після однієї з найбільших ядерних катастроф у світі життя не зупинилося: продовжується будівництво, вирощується хліб, народжуються діти...
На прикладі чи не найбільш постраждалого від аварії на ЧАЕС мажоритарного виборчого округу №66 можна розглянути шляхи подолання болючих проблем постчорнобильського сьогодення. В окрузі, всі населенні пункти якого належать до зони радіоактивного забруднення, цей фактор став визначальним у широкому спектрі економічних і соціальних проблем. Основним він став і у діяльності народного обранця від 66-го округу, Голови Партії національно-економічного розвитку України Павла Матвієнка.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Чорнобильська трагедія, її уроки та наслідки

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок