Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Об’єкти правової охорони навколишнього природного середовища

Об’єкти правової охорони навколишнього природного середовища

Назва:
Об’єкти правової охорони навколишнього природного середовища
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,96 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Об’єкти правової охорони навколишнього природного середовища


План.
Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища».
Земля – національне багатство.
Наука, як частина земної кори
Вода
Атмосферне повітря.
Рослинний світ.
Тваринний світ.


1. Закон "Про охорону навколишнього природного середовища" від 25 червня 1991 року не лише проголошує, але й передбачає систему гарантій екологічної безпеки людини, вносить певну впорядкованість в систему управління в галузі природокористування. Він закріплює право громадян України на безпечне для життя навколишнє середовище. Це невід'ємне право реалізується шляхом участі громадян в обговоренні проектів законодавчих актів та інших рішень в галузі і охорони навколишнього середовища; участі в розробці та здійсненні заходів щодо охорони природного середовища, раціонального використання природних ресурсів; об'єднання в громадські природоохоронні організації; отримання повної і достовірної інформації про стан навколишнього природного середовища.
Закон надає громадянам України право звертатися до суду з позовом на підприємства, установи і організації щодо відшкодування збитків, заподіяних здоров'ю та майну внаслідок негативного впливу на навколишнє середовище. Він зобов'язує державні органи надавати всебічну допомогу громадяни нам у здійсненні природоохоронної діяльності та враховувати їхні пропозиції щодо цього.
Згідно з цим Законом громадяни України мають не лише права, але й обов'язки щодо збереження природи, раціонального використання її багатств, дотримання законодавства про охорону навколишнього природного середовища.


2. Об'єкти правової охорони навколишнього природного середовища І
Закон України "Про охорону навколишнього природного середовища" визначив об'єкти правової охорони навколишнього природного середовища, й Державній охороні та регулюванню підлягають:
- навколишнє природне середовище як сукупність природних і природно-соціальних умов та процесів;
- природні ресурси, які залучені в господарський обіг, так і не використовувані в народному господарстві у даний період: * земля, * надра,
* води, # атмосферне повітря, * ліс, * рослинний світ, * тваринний світ;
- території та об'єкти природно-заповідного фонду України й інші території та об 'єкти, визначені законодавством України;
- здоров'я і життя людей від негативного впливу несприятливої екологічної обстановки.
* Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
Правовому регулюванню підлягає земля як поверхневий шар ґрунту у його взаємодії з надрами, лісами, водами, рослинним і тваринним світом, атмосферним повітрям. Враховуючи корисні властивості, землі поділяються на:
>землі сільськогосподарського призначення;
- землі житлової та громадської забудови;
- землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення;
- землі оздоровчого та рекреаційного призначення;
- землі історико-культурного призначення;
- землі лісового та водного фонду;
- землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
* Надра - це частина земної кори, що розташована під поверхнею суші та дном водоймищ і простягається до глибин, доступних до геологічного вивчення та освоєння.
Державний фонд надр складається як з тих, що використовуються, так і тих, що не залучені до використання. Складовим елементом надр є корисні копалини - мінеральні речовини в надрах, на поверхні землі, в джерелах вод і газів, на дні водойм, які за кількістю, якістю та умовами залягання є придатними для промислового використання. Вони поділяються на корисні копалини загальнодержавного та місцевого значення.
* Води є національним багатством Українського народу, оскільки забезпечують існування людей, тваринного і рослинного світу та є обмеженими й уразливими природними об'єктами. Усі води на території України утворюють водний фонд.
Склад водного фонду ——
поверхневі води (природні водойми (озера), водостоки (річки, струмки) штучні водойми (водосховища, ставки), канали та інші водні об'єкти)——
підземні води та джерела——
внутрішні морські води та територіальне море
За своїм значенням водні об'єкти поділяються на загальнодержавні та місцеві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Об’єкти правової охорони навколишнього природного середовища

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок