Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> реферат: Вплив іонізуючого опромінення на тварин

Вплив іонізуючого опромінення на тварин / сторінка 2

Назва:
Вплив іонізуючого опромінення на тварин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,65 KB
Завантажень:
2669
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
І так іонізоване опромінення це природний мутагенний агент , якій має важливе місце у постачанні мутацій у природу , які є “сировиною” для природнього відбору . Тобто природній радіоактивний фон використовується життям в своїх інтересах , в якості постійних мутагенних чинників , до яких життя адоптувалося і має досить непогане процентне співвідношення корисних мутацій . Якщо ж іонізоване опромінення буде вище норми то мутації будуть проіндуковані , але клітини при цьому будуть мати майже одні “негативні” мутації .

Зрозуміле , що кількість шкідливих мутацій набагато більша ніж корисних , тому кожний шаг вперед супроводжується загибеллю великої кількості меньш пристосованих особин . Причому при руху від меньш складних организмів до більш складних відсоток шкідливих мутацій збільшується , в цьому немає нічого дивного , бо чим складнійша система , тим простійше її зламати та тим складнійше удосконаліти .

У високоорганізованої тварини , в тому числі у людини , позитивні мутації—дуже рідкісний випадок . Більша частина мутацій шкідливі , або нейтральні , багато з них стають причиною спадкових хвороб . Звичайно , що й іонізуюча радіація теж вносить вклад в цей процес .

Друга важлива риса , на якій би я хотів наголосити це необхідність захисту від черезмірної мутагенної небезпеки . Тому живі організми виробили спеціальний механізм , який з одного боку зберігає набуту мутацію , а з іншого зводить до мінімуму вірогидність утворення нових мутацій ; це система репарації ДНК . Всі інші органели та компоненти клітини не мають таких систем , бо не відіграють такого суттєвого значення . На мою думку саме іонізуюче опромінення примусило створити цю систему , бо під час зародження життя на Землі природний фон був вище . Про це свідчить й ферментативна система репарації пірімідінових дімерів , яка може використвувати ультрафіолетову радіацію .

І , нарешті , третя риса . Якщо доза опромінення на стільки сильна , що репаративні ферменти не можуть своєчасно “відремонтувати” ДНК , то може виникнути стійка мутація , що може призвести до утворення пухлини в организмі . Саме тому була створена ще одна система захисту—імунну систему , що не тільки захищає организм від бактерій , хворотворних грибків та вірусів , а й відшукують у организмі трансформовані клітини з хибною інформацією та “вбивають їх” .

Одже іонізуюче випромінення має такий вплив : стимулювання мутацій организмів , в результаті чого постачається новий матеріал для еволюції ; пряма дія на організм , в результаті якої може виникнути пухлина у тварини з слабким імунітетом , таким чином іонізуюче випромінення допомогає популяції “здихатися” особин зі слабким імунітетом ; саме іонізуюче випромінення стимулювало розвиток технології репарації в клітині та стимулювало розвиток імунної системи у тварин .

Література :

• “Популярная радио-биология” В.А.Барабой , Киев , Наукова Думка 1988 г

• Н.Грин , У.Стаут , Д.Тейлор , “Биология” , Москва , 1990 г

• А.Ленинджер “Биохимия” , Москва , Мир 1974 г

• К.Вилли , В.Детье “Биология” , Москва , Мир , 1974 г

Додаткові матеріали :

• Нарбут А.В. Конспект курса лекцій по Безпеці життєдіяльності 1997 р.

НаУКМА

Реферат з екології тварин

На тему :

“Вплив іонизуючого опромінення на тварин “

Студента другого курсу

Природничого факультету

Заклецького Олександра

Викладач : Малюк Віктор Іванович

Київ 1998 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Вплив іонізуючого опромінення на тварин

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок