Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Перетворення і збереження природного середовища мешкання людини

Перетворення і збереження природного середовища мешкання людини

Назва:
Перетворення і збереження природного середовища мешкання людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Перетворення і збереження природного середовища мешкання людини

Сучасні процеси, зв'язані зі збільшенням інтенсивності впливу людини на природне середовище, ріст різноманіття форм її перетворення не тільки ставлять на порядок денний дослідження необхідних гармонічних зв'язків усередині системи "суспільство - природа", але висувають як найбільш актуальну проблему збереження природного світу. Невиправданий, зайвий оптимізм, з яким не тільки практики, але і теоретики підходять до формуванню середовища обитания людини без обліку всієї її складності, приводить до невідомого раніше корінним змінамам природи, що негативно позначається як на її цінності взагалі, так і на эстетических значеннях. Оскільки процес перетворення геобиосферы з неминучістю продовжується, а разом з ним відбуваються зміни, що торкаються не тільки один чи кілька видів живого, окремі пейзажі, але і глобальні, що змінюють аксиологический статус природних регіонів у цілому, остільки істотно міняється эстетический вигляд планети. Руйнування, наносимые людиною эстетически коштовному природному середовищу, обумовлені розвитком нових видів виробничих процесів і активним екологічно не спрогнозированным застосуванням техніки. Разом з тим з типом культури, що змінився, і розширенням ціннісного кругозору прагнення до задоволення эстетических потреб стало, як уже відзначалося, займати усе більше місце в життєдіяльності людства. У цьому зв'язку актуальний інтерес до можливостей збереження цінностей, що втрачаються, у період науково-технічної революції і зв'язаним з ними процесом компенсації.

У природничонауковій літературі питання збереження природних ресурсів і їхніх компенсацій зв'язуються безпосередньо з культурним землекористуванням. Досліджуються існуючі методи раціонального перетворення природного середовища обитания людини, виділяються перспективні форми внутрішньовидових і регіональних змін. Цей підхід знайшов відображення насамперед у роботах останнього років'. Раціоналізація природопреобразования зв'язується з такими новими формами охорони і використання экосистем, як національні парки і природні парки. Аналізуючи значення цих форм, радянський дослідник С.А. Генсирук виділяє рекреаційне використання лісових територій з обліком не тільки прагматичних задач, але і їхній эстетических значень . Особливе місце в раціональному природокористуванні приділяється оптимізації відносин людини і природного світу як області удосконалювання технології діяльності, що культуро-преобразует, по використанню і переробці ресурсів геобиосферы. Приділяється увага і техніку організації національних парків як эстетически коштовних об'єктів .

Широке поширення в зв'язку з проблемою збереження природи здобувають ідеї контролю навколишньої природи як форми наукового спостереження, включеного в технологію раціонального природокористування. При цьому ряд дослідників заявляють про необхідність стабілізації досягнутих найбільш позитивних результатів, закріплення оптимальних форм природопреобразующей практики, у тому числі і эстетической. У цьому зв'язку особливо актуальна задача аналізу поняття збереження на основі діалектико-матеріалістичної методології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Перетворення і збереження природного середовища мешкання людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок