Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Екологічний стан гідросфери України

Екологічний стан гідросфери України

Назва:
Екологічний стан гідросфери України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,43 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Екологічний стан гідросфери України


Зміст
Розділ І. Екологічний стан гідросфери
Екологічне значення води
Екологічні проблеми, пов’язані зі станом гідросфери
Шляхи вирішення проблем, пов’язаних із забрудненням гідросфери
Розділ ІІ. Екологічний стан річок моєї області
Забруднення водного басейну р. Дніпро
Екологічний стан р. Самара
Екологічний стан р. Оріль
Екологічний стан р. Мокра Сура
Заходи з очищення водоймищ на території Дніпропетровської області
Список використаних джерел


Розділ І. Екологічний стан гідросфери
Екологічне значення води
Вода є однією з найбільш необхідних і найпоширеніших речовин. Вона необхідна для життя, оскільки бере участь у кожному процесі, що відбувається в рослинах та живих організмах. Вона є потужним розчинником, і живі організми використовують водні розчини для функціонування біологічних процесів. Загальний об’єм води на нашій планеті оцінюється вражаючою цифрою – 1385 млн. куб. см.
Лише незначна частина цієї води придатна для використання людиною. Абсолютна більшість цієї колосальної маси – це гіркувато-солона морська вода, непридатна для життя та технічного використання. У 1990 році ми споживали майже 5000 куб. км води на рік, тобто в 10 разів більше, ніж у 1900 році.
Лише 2,5 % води є прісною – придатною для життя. Близько 69 % від цієї кількості знаходиться в шапках полярного льоду і гірських льодовиках або в підземних водоносних горизонтах, занадто глибоких для того, щоб відкачувати її при сучасній технології.
Соціоекологічні фактори значною мірою впливають на доступ до води. Країни, що розвиваються можуть не мати капіталу і технології для початку використання потенційно наявних водних ресурсів.
Доступ ще більше ускладнюється конфліктами, що виникають у зв’язку з правами на воду в басейнах річок і озер, що належать двом або більше країнам і на воду у водоносних пластах, що перетинають міжнародні кордони. Території реальних або потенційних водних конфліктів – долини річок Ніл, Тигр, Євфрат, Ганг і Брахмапутра.
Зростання чисельності населення світу привело до різкого збільшення обсягів споживання води.
Найвищі показники зростання населення спостерігаються в засушливих країнах, багатьом з яких вже зараз не вистачає води. Очікується, що хронічна нестача води буде спостерігатися в більшій частині країн Африки, Близького Сходу, в Північному Китаї, в частині Індії і Мексики, на Заході сполучених Штатів і в колишніх середньоазіатських республіках.
Екологічні проблеми, пов’язані зі станом гідросфери
З розвитком промисловості річки й озера стали все більше забруднюватися викидами недостатньо очищених стічних вод, промисловими відходами і термічними водами гідроелектростанцій.
У більш пізній період забруднення річок і озер явно зросло внаслідок змивання добрив, пестицидів і гербіцидів з сільськогосподарських угідь, а також кислотних дощів.
Особливим видом забруднення гідросфери є теплове забруднення, яке спричинене спуском у водойми теплих вод від енергетичних установок. Величезна кількість тепла, що надходить з нагрітими водами в річки та озера, істотно змінює їх термічний і біологічний режими. Серед теплових забруднювачів гідросфери перше місце займають АЕС.
Основними джерелами забруднення і засмічення водойм є:
- стічні води промислових та комунальних підприємств;
- відходи від розробок рудних і нерудних копалин;
- води рудників, шахт, нафтопромислів;
- відходи деревини при заготівлі, обробці, сплаві лісових матеріалів (коса, тирса, тріска, колоди, хмиз та ін.);
- викиди водного, залізничного та автомобільного транспорту;
- первинна обробка льону, коноплі та інших технічних культур.
Найінтенсивнішими забруднювачами поверхневих вод великі целюлозно-паперові, хімічні, нафтопереробні, харчові та текстильні підприємства; гірничорудні і металургійні комбінати, а також сільськогосподарське виробництво.
Дуже небезпечним є сплавляння лісу, обробленого сильнодіючими отрутохімікатами – антисептиками, що застосовуються в лісовій промисловості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Екологічний стан гідросфери України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок