Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Екологічна ситуація Новотроїцького району

Екологічна ситуація Новотроїцького району

Назва:
Екологічна ситуація Новотроїцького району
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
154,85 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Екологічна ситуація Новотроїцького району

Зміст

Вступ………………… 3 стор.

Рятуйте, заливає! (підтоплення та затоплення)… 4 стор.

Вода з крана й каналізації …………………. . 5 стор.

Безпритульні отрутохімікати ………………… 6 стор.

Порятунок від посухи (зрошення) . 7 стор.

Сміття наступає … . 8 стор.

Сиваш - унікальний край . 9 стор.

Б ють в набат (про організації та СМІ) . 9 стор.

Післямова 10 стор.

Вступ

Новотроїцький район Херсонської області розташований на півдні України. Це степова зона, через яку не проходять природні річки. Його площа складає 2,1 тис. кв. км. На цій території розмішено 44 населені пункти, кількість населення складає більше 38 тисяч жителів.

Провідне місце в економіці району займає сільськогосподарське виробництво. Підприємств, які ним займаються, нараховується 275, із них 244 - фермерські. Є також три підприємства, що спеціалізуються на переробці сільгосппродукції.

Загалом, сільгосппідприємствами Новотроїцького району використовується 56,7 тисяч гектарів землі. Фермери господарюють на 13,6 тисячах гектарах, фізичні особи, які самостійно обробляють земельні паї, - на 67,3 тис. гектарах. Особисті підсобні господарства займають площу 6,9 тисяч гектарів.

Загальна площа сільськогосподарських угідь складає 97499 гектарів, у тому числі 89752 гектари ріллі.

Відсутність крупних промислових об'єктів на території Новотроїцького району не робить його ідеальним в екологічному плані. В умовах сухого степового клімату гостро стоїть питання якісного водозабезпечення населення. Водночас, недостатній рівень водопостачання не зменшує ризик затоплення і підтоплення територій населених пунктів. Офіційно цей регіон не визнаний зоною стихійного лиха, але щороку десятки житлових будинків заливає водою і люди самотужки борються зі стихією.

Характерними для Новотроїцького району є ерозія та зсув ґрунтів. Браконьєрське вирубування лісових насаджень призводить до видування родючого шару чорнозему вітрами, непродумане землеробство знижує їх родючість. У більшості випадків обробкою земель на території району займаються невеликі фермерські та приватні господарства, які не мають достатньо коштів для виконання агротехнічних операцій з дотриманням екологічно-безпечних норм. Це призводить до виснаження земель, сприяє розповсюдженню бур'янів (в тому числі й карантинних) та шкідників.

Не на останньому місці серед екологічних проблем Новотроїцького району - вивіз та утилізація побутового і господарчого сміття. Жодне із сміттєзвалищ регіону не облаштоване та не паспортизоване належним чином. У населених пунктах купи відходів можна зустріти де завгодно.

Гостро в умовах сухого клімату стоїть питання штучного зрошення земель. Недостатнє зволоження грунтів здатне привести спустелювання родючих чорноземів. Також важливим є питання використання хімічних засобів догляду за рослинами, їх зберігання та утилізація.

Рятуйте, заливає!

На території Новотроїцького району часто трапляються проблеми з вододовідведенням. Варто зимі сипонути снігом, а весні заплакати дощем, як тут же в ряді населених пунктів заливає водою житлові будинки, об'єкти соціальної сфери, вулиці та дороги.

Так, у лютому 2006 року від затоплення постраждало селище Новотроїцьке, села Садове, Громівка, Маячка, Воскресенка, Василівка, Чкалове, Федорівка, Одрадівка. У березні минулого року інтенсивне танення снігу спричинило паводок, від якого постраждали 20 садиб у Воскресенці, 5 будинків у Громівці, 2 - у Благовіщенці та 1 - у Новопокровці. Сніг і сильний вітер знеструмили 13 населених пунктів району. На відновлення енергопостачання знадобилося понад дві доби. У червні 2006 року у Новотроїцькому випала двомісячна норма дощів - 99 мм опадів. Вода за кілька годин затопила більше 100 будинків, 300 присадибних ділянок, зайшла усередину 23 будинків. Підтопило навіть місцевий стадіон, чого раніше ніколи не траплялося. У багатьох дворах постраждала живність та домашня птиця. Сильна злива з бурею стала причиною знеструмлення районного центру.

Підтоплення в Новотроїцькому районі практично постійно, незалежно від природних стихій, руйнують житлові будинки і господарські споруди, автошляхи; провокують зсуви і просідання ґрунту; затоплюють водоводи, криниці, погреби. Непоодинокі випадки, коли у підвалах приватних будинків навіть у літню спеку не спадає вода.

Стихійні підтоплення і затоплення ускладнюють екологічну й епізоотичну ситуації. На підтоплених територіях розташовуються кладовища, скотомогильники, смітники, вигрібні ями, склади отрутохімікатів, мінеральних та органічних добрив тощо. Виникає реальна загроза отруєння поверхневих, підземних вод та поширення небезпечних хвороб. Рік тому в кількох населених пунктах відбувся спалах гепатиту, спричинений проникненням дощової води у питні джерела.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Екологічна ситуація Новотроїцького району

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок