Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Українські народні традиції використання природних факторів здоров’я

Українські народні традиції використання природних факторів здоров’я

Назва:
Українські народні традиції використання природних факторів здоров’я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,61 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Українські народні традиції використання природних факторів здоров’я


Природні фактори у зв’язку з екологічними проблемами шкідливо впливають на здоров’я в наш час, і ці ж природні фактори з давніх часів використовувались нашими предками для зміцнення здоров’я. Відновлення народних методів оздоровлення сприяє вихованню у молоді національної свідомості, духовності, сприяє формуванню здорового способу життя та зміцненню здоров’я.
Взаємовідносини людини з навколишнім середовищем – одна з глобальних проблем сучасності. Сьогодні немає жодної дисципліни серед фундаментальних, гуманітарних, прикладних наук, в тому числі і валеології, як б не давали інформацію про взаємодію людини і навколишнього середовища. І цілком закономірно акцентується увага на розвитку екологічної кризи, техногенних впливів та природних катаклізмів, які негативно впливають на здоров’я.
Усі ці фактори стосуються і України, де існують численні джерела техногенних забруднень як атмосфери та гідросфери, так і ерозія, забруднення та виснаження грунтів. Особливе місце займає ситуація, що пов’язана з аварією на Чорнобильській АЕС [1,2,3,4,5]. Це викликає закономірну зацікавленість щодо здоров’я, його відтворення та відновлення. Про це свідчать сотні методик оздоровлення і величезна кількість книг на полицях книжкових крамниць, які висвітлюють цю проблему, іноді з протилежних точок зору. У той же час недостатня увага приділяється національним традиціям виховання та збереження здоров’я.
У результаті виховних дій мільйонів людей впродовж віків сформувався певний педагогічний досвід, який згодом викристалізувався у велику педагогічну мудрість – народну педагогіку [3, с.5]. Існуючи у природному середовищі, наші предки бачили не тільки шкідливий, але й оздоровчий вплив природних факторів на здоров’я людини. Багатовікова практика життєдіяльності вилилась у своєрідну українську народну філософію здоров’я, яка в основному опиралась на природні фактори збереження та зміцнення здоров’я. Насамперед, як приклад для наслідування, ще із стародавніх часів було виховання м’язової сили, витривалості, прудкості та гнучкості у підростаючого покоління. Без цих елементів фізичного виховання неможливо було здобувати засоби для життя та оборонятись проти нападників. Ці риси батьки прагнули виховувати у своїх дітей з раннього віку. Такі знання і вміння часто передавались дітям з казками, легендами, бувальщинами, піснями, ритуалами, звичаями.
Сьогодні загальновідомо, що природні фактори здоров’я стимулюють функції організму за рахунок значних інформаційних потоків. У той же час людина на сучасному етапі в результаті урбанізації значною мірою ізольована від природного середовища. Зокрема, відсутній постійний контакт із свіжим повітрям, чистою і холодною водою, землею. Ми багато в чому втратили здатність сприймати корисні впливи навколишнього середовища, а інколи вони навіть викликають захворювання. Згадаймо хоча б протяги, яких так боїться сучасна людина, яка звикла до малорухомого застійного повітря у житлових, а досить часто – і у виробничих приміщеннях. Перебування на протязі часто асоціюється з небезпекою розвитку простудних захворювань. Створилась парадоксальна ситуація: необхідний для загартування і зміцнення здоров’я контакт організму із свіжим повітрям досить часто стає у незагартованої людини шкідливим чинником для здоров’я, викликаючи часто захворювання органів дихання, м’язової та периферійної нервової системи.
Вкрай шкідливо впливає на органи дихання забруднення повітря пилом, який утворюється при неповному згорянні палива, оксидом вуглецю, азоту, сірки, що попадають в атмосферу насамперед з теплоелектростанцій, металургійних, хімічних, цементних заводів. Патогенний вплив цих речовин посилюється при поєднанні їхньої дії з продуктами вихлопних газів автомобільного транспорту, в умовах підвищеної вологості з утворенням так званого смогу.
Народна педагогіка заохочує до перебування на свіжому повітрі, до застосування так званих природних дихальних вправ – співу, грі на таких народних інструментах, як сопілка, трембіта, використання дітьми свищиків, народних танців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Українські народні традиції використання природних факторів здоров’я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок