Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Екологічно чисті шляхи виробництва електроенергії

Екологічно чисті шляхи виробництва електроенергії

Назва:
Екологічно чисті шляхи виробництва електроенергії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,10 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Екологічно чисті шляхи
виробництва електроенергії”


Електроенергетика вкрай потрібна галузь для сучасного суспільства. Однак крім великої користі вона приносить чимало екологічних проблем. Використання лише традиційних джерел енергії (нафти, газу, ядерного палива) руйнує і забруднює землю, водні ресурси й повітря. Спробуємо розглянути їх та визначити можливі шляхи їх вирішення.
Зростання масштабів використання електричної енергії, загострення проблем охорони навколишнього середовища значно активізували пошуки екологічно чистіших способів вироблення електричної енергії. Інтенсивно розробляються способи використання непаливної відновлюваної енергії — сонячної, вітря-ної, геотермальної, енергії хвиль, припливів і відпливів, енергії біогазу тощо. Джерела цих видів енергії — невичерпні, але потрібно розумно оцінити, чи зможуть вони задовольнити усі потреби людства.
Новітні досліджен-ня направлені переважно на вироблення електрич-ної енергії за рахунок енергії вітру. Споруджуються ВЕС переважно постійного струму. Вітряне колесо приводить у рух динамо-машину — генератор елект-ричного струму, який одночасно заряджає паралель-но з'єднані акумулятори.
Сьогодні вітроелектричні агрегати надійно забез-печують струмом нафтовиків; вони успішно працю-ють у важкодоступних районах, на далеких остро-вах, в Арктиці, на тисячах \сільськогосподарських ферм, де немає поблизу великих населених пунктів і електростанцій загального користування. Широкому застосуванню вітроелектричних. Агрегатів у зви-чайних умовах поки що перешкоджає їх висока со-бівартість. При використанні вітру виникає серйоз-на проблема: надлишок енергії у вітряну погоду і нестача її в період безвітря. Використання енергії вітру ускладнюється тим, що вітер має малу густину енергії, а також змінюється його сила і напрям. Вітроустановки здебільшого використовують у тих місцях, де добрий вітровий режим. Для створення вітроустановок великої потужності необхідно, щоб вітродвигун мав великі розміри, крім того, повітря-ний гвинт треба підняти на достатню висоту, оскільки на більшій висоті вітер більш сталий і має більшу швидкість. Лише одна електростанція, що працює на органічному паливі, може замінити (за кількістю виробленої енергії) тисячі вітрових турбін.
Віками люди роздумували над причиною морсь-ких припливів і відпливів. Сьогодні ми достовірно знаємо, що могутнє природне явище — ритмічний рух морських вод викликають сили тяжіння Місяця і Сонця. Енергія припливів величезна, її сумарна потужність на Землі становить близько 1 млрд. кВт, що більше за сумарну потужність усіх річок світу.
Принцип дії припливних електростанцій дуже простий. Під час припливу вода, обертаючи ротор гідротурбіни, заповнює водоймище, а після відпливу вона з водоймища виходить в океан, знову обертаю-чи ротор турбіни. Головне — знайти зручне місце для встановлення греблі, в якому висота припливу була б значною. Будівництво й експлуатація елект-ростанцій на морі - складне завдання. Морська вода спричиняє корозію більшості металів, деталі уста-новок обростають водоростями.
Тепловий потік сонячного випромінювання, який сягає Землі, дуже великий. Він більш як у 5000 разів перевищує сумарне використання всіх видів палив-но-енергетичних ресурсів у світі.
Серед переваг сонячної енергії — її вічність і ви-няткова екологічна чистота. Сонячна енергія над-ходить на всю поверхню Землі, лише полярні райо-ни планети страждають від її нестачі. Тобто, прак-тично на всій земній кулі лише хмари та ніч заважа-ють користуватися нею постійно. Така загальнодо-ступність робить цей вид енергії неможливим для монополізації, на відміну від нафти і газу. Звичайно, вартість 1 кВт * год. сонячної енергії значно вища, ніж отримана традиційним методом. Лише п'ята частина сонячного світла перетворюється в електрич-ний струм, але ця частка дедалі зростає завдяки зу-силлям учених та інженерів світу.
Оскільки енергія сонячного випромінювання розподілена по великій площі (іншими словами, має низьку густину), будь-яка установка для прямого використання сонячної енергії повинна мати зби-раючий пристрій з достатньою поверхнею.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Екологічно чисті шляхи виробництва електроенергії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок