Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> реферат: Радіозахисне харчування

Радіозахисне харчування / сторінка 2

Назва:
Радіозахисне харчування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,18 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
, цей бульйон зливати, потім м'ясо і кістки знову заливати холодною водою і варити до готовності. Аналогічно обробляють рибу.
За матер.: Овчаренко О.П. Основи радіаційної медицини: Навчальний посібник / О.П. Овчаренко, А.П. Лазар, Р.П. Матюшко.– О.: Одес. Держ. мед. ун-т, 2002.– С. 174-176.– (Б-ка студента-медика).
43
Додаток 4
СЛОВНИК ТЕРМІНІВ
Аварія – подія, внаслідок якої було ушкоджено або зруйновано техніку (без загибелі людей).
Активна зона реактора – ділянка реактора, яка містить ядерне паливо і модератор. У ній відбувається реакція розщеплення.
Атомна електростанція (АЕС) – електростанція, де ядерна енергія перетворюється на електричну. Тепло, що виділяється в ядерному реакторі, на АЕС використовується для отримання водяної пари, яка обертає турбогенератор. Першу в світі АЕС (потужністю 5 МВт) було запущено 1954 року в СРСР (м. Обнінськ, Калузька обл.). АЕС – основа атомної енергетики. Потужність найбільших АЕС – 9 ГВт.
Активність – число розпадів радіоактивних ядер за певний період часу. Одиниці активності: у системі СІ – беккерель (Бк), тобто однин розпад радіоактивного ізотопу за секунду; позасистемна одиниця активності радіонуклідів Кюрі (Кі), що відповідає активності 1 г радію. 1 Кі = 3,710 10 Бк.
Бар (від гр. барос – вага) – позасистемна одиниця виміру тиску, приблизно 750 мм ртутного стовпчика, або 0, 987 атмосфери. 1 Бар = 105 Па, 1Па (Паскаль) = 0,102 кг/м2
Бер – біологічний еквівалент рентгена (Р). Біологічна дія дози в 1 бер така ж, як і дія поглинутої дози рентгенівського або гамма-випромінювання в 1 рад. 1 бер = 0,01 Зв.
Ват – одиниця вимірювання електричної потужності, позна-чається (Вт). Розрізняють механічну, теплову та електричну потужність. У механіці та теплотехніці 1 Ват дорівнює виконаній за 1 секунду роботі в 1 Дж. У електриці 1 Ват – потужність електричного струму при напрузі 1 Вт.
Випромінювання іонізуюче – випромінювання, що призводить до іонізації середовища. Сюди відносять випромінювання рентгенівське, корпускулярне та гамма-випромінювання.
Гамма-випромінювання – короткохвильове електромагніт-не випромінювання, а також електромагнітне випромінювання радіонуклідів (незалежно від енергії), що виникає при розпаді радіоактивних ядер.
51
Ген (від грец. “генос” – рід, походження) – одиниця спадкового матеріалу, що відповідає за формування будь-якої елементарної ознаки. У вищих організмів входить до складу хромосом. Сукупність усіх генів організму складає його генетичну конструкцію – генотип. Унаслідок генетичної дії іонізуючої радіації ушкоджується спадковий механізм клітини.
Грей (Гр) – одиниця поглиненої дози іонізуючої радіації. 1 Гр = 100 рад.
Доза – міра дії іонізуючого випромінювання на організм, що виражається у величині ефекту іонізації (експозиційна доза) або в кількості засвоєної тканинами організму енергії випромінювання (поглинена доза).
Дезактивація – усунення радіоактивних речовин із поверхні різних предметів, споруд, одягу, місцевості тощо з метою зниження рівня активності.
Зіверт (Зв) – одиниця виміру ефективної еквівалентної дози. Еквівалентна (на плутати з поглиненою) доза є мірою біологічного впливу випромінювання на конкретну людину, тобто індивідуальним критерієм небезпеки, зумовленим іонізуючим випромінюванням. За одиницю вимірювання еквівалентної дози прийнятий зіверт (Зв). 1 Зв = 100 бер.
Зона радіоактивного забруднення – територія, що була забруднена радіоактивними викидами.
Залежно від щільності забруднення різних територій, умовно виділено чотири зони (перша – із щільністю забруднення від 1 до 5 Кі/км2; друга – від 5 до 15 Кі/км2; третя – від 15 до 40 Кі/км2; четверта понад 40 Кі/км2).
Іонізуюча радіація – випромінювання високої інтенсивності (електромагнітне й корпускулярне), що іонізує атоми і молекули речовини.
Канцерогенез – процес злоякісного переродження здорових клітин в ракові.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Радіозахисне харчування

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок