Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> реферат на тему: Радіозахисне харчування

Загрузка...

Радіозахисне харчування / сторінка 3

Назва:
Радіозахисне харчування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,18 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 

Катастрофа – подія, внаслідок якої було ушкоджено або зруйновано техніку та загинули люди.
Колективна доза – сумарна доза, отримана групою опромінених людей. Одиницею виміру колективної дози є людино-зіверт (люд/Зв). 52
Лейкемія (лейкоз) – пухлинне захворювання кровотворної системи; здебільшого спричиняється радіоактивним забруднен-ням довкілля.
Мутаген – речовина або вплив, що спричиняють мутацію.
Мутація – раптова й стійка зміна генетичної інформації.
Ноосфера (від грецького – розум і сфера) – новий еволюційний стан біосфери, при якому розумова діяльність стає вирішальним фактором її розвитку.
Опромінення внутрішнє – опромінення внаслідок вдихання радіоактивного пилу, а також засвоєння радіоактивних речовин, що потрапляють до організму з водою та їжею.
Період напіврозпаду – час, протягом якого кількість радіоактивних атомів ізотопу зменшується вдвічі.
Потужність дози – іонізуюча радіація, випромінена й поглибленна речовиною за одиницю часу (секунду, хвилину, добу, рік).
Природний фон випромінювання – випромінювання, створюване у природі численними природними радіонуклідами, що містяться в земній корі, повітрі, ґрунті, воді, рослинах, у продуктах харчування, в організмі тварин і людини, а також випромінювання, що йде з космосу.
Променева хвороба виникає внаслідок впливу на організм іонізуючого випромінювання у дозах, не менших за 1 Зв ( 100 бер) на одну людину, виявляється головним чином в ураженні органів кровотворення. У випадку доз понад 10 Зв ( 1000 берів) – потерпають органи шлунково-кишкового тракту, нервової системи.
Популяція – сукупність особин одного біологічного виду, здатних до вільного схрещування і які мають загальний генофонд. Термін вживається й щодо однорідних клітин певної тканини.
Протектор (радіопротектор) – речовина, введена в живий організм, до впливу радіації, яка істотно послабляє вражаючу дію іонізуючого випромінювання.
Радіоактивність – мимовільне перетворення нестабільних ядер атомів на ядра інших елементів, що супроводжується іонізуючим опроміненням (альфа-, бета- і гама-). Відомо п’ять типів радіоактивності: альфа-, бета-розпад, спонтанний поділ атомних ядер, протонна й двопротонна радіоактивність.
53
Радіонукліди – атоми, в яких ядра мимовільно розпадаються з виділенням енергії у вигляді гамма-квантів, електрично заряджених бета-частинок або альфа-частинок, або нейтронів.
Радіорезистентність – стійкість до дії іонізуючої радіації.
Радіофобія – збірне поняття психопатологічних станів і психосоматичних захворювань, викликаних страхом перед радіацією.
Радіочутливість – здатність біологічних об’єктів реагувати на дію іонізуючого випромінювання. Мірою радіочутливості є доза опромінення.
Рентген (Р) – позасистемна одиниця експозиційної дози рентгенівського і гамма-випромінювань. 1Р = 2,57976 10-4 Кл/кг.
Соматичні ефекти радіації - ушкодження, що з’являються протягом життя організму, але не передаються його нащадкам.
Техногенний фон випромінювання – фон випромінювання, що виникає в результаті діяльності людини, пов’язаний з переробкою й переміщенням земних і гірських порід, спалюванням вугілля й інших матеріалів при виробництві енергії, випробуваннях ядерної зброї.
Цезій-137 – основний радіоактивний ізотоп після аварії на ЧАЕС. Його гамма-кванти формують дози зовнішнього й внутрішнього опромінення. Період його напіврозпаду 30 років, а майже повного розпаду (на 90%) - 100 років.
Екзотермічна реакція – реакція з виділенням тепла.
Ендотермічна реакція – реакція з поглинанням тепла.
Ефективна еквівалентна доза випромінювання – термін, що характеризує поглинену організмом енергію іонізуючого випромінювання з урахуванням неоднакової чутливості різних органів і тканин. Ефективну еквівалентну дозу не можна виміряти, її можна тільки розрахувати, попередньо вимірявши поглинені дози в різних органах і знаючи чутливість цих органів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Радіозахисне харчування

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок