Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> ЕФЕКТИВНІСТЬ КОРОТКОРОТАЦІЙНИХ СІВОЗМІН ЗА РІЗНОЇ СТРУКТУРИ ПОСІВНИХ площ

ЕФЕКТИВНІСТЬ КОРОТКОРОТАЦІЙНИХ СІВОЗМІН ЗА РІЗНОЇ СТРУКТУРИ ПОСІВНИХ площ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ КОРОТКОРОТАЦІЙНИХ СІВОЗМІН ЗА РІЗНОЇ СТРУКТУРИ ПОСІВНИХ площ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,29 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 332.3:631.582
Порудєєва Т.В., Миколаївський державний аграрний університет, м. Миколаїв, Україна
Порудєєва Тетяна Володимирівна - аспірант економічного факультету Миколаївського державного аграрного університету. Коло наукових інтересів: еколого-економічні та енергетичні проблеми ефективного використання земельних ресурсів фермерських господарств.
ЕФЕКТИВНІСТЬ КОРОТКОРОТАЦІЙНИХ СІВОЗМІН ЗА РІЗНОЇ СТРУКТУРИ ПОСІВНИХ площ
Встановлено вплив співвідношення в сівозмінній структурі чорного пару, соняшнику й зернових культур на натуральні, енергетичні та економічні показники польових сівозмін з короткою ротацією. Найвищий економічний ефект забезпечує насичення сівозмін чорним паром і соняшником до 20 %.
The Installed influence of the correlation in structures of the sowing areas fallow land, sunflower and cereals on natural, energy and economic factors of short-term crop rotation. The most economic effect provides saturation a crop-rotation fallow land and sunflower before 20 %.
Вступ. Тенденції земельних та ринкових відносин на сучасному етапі розвитку агропромислового комплексу України виявили ряд негативних явищ, серед яких є руйнація сівозмін - основи науково-обґрунтованого землеробства. Типовим явищем стало
нехтування сівозмінами взагалі, що здебільшого пов'язано з кон'юнктурою ринку, яка вимагає виробництва в першу чергу прибуткових культур.
До реформування земельних відносин в аграрному секторі економіки України в землеробстві здебільшого застосовували сівозміни з тривалим періодом ротації (8-12 років) та широким набором культур, що було виправдане багатогалузевим виробництвом і великими площами землекористування колгоспів і радгоспів.
З утворенням фермерських господарств з невеликою земельною площею і вирощуванням обмеженого набору культур виникла потреба в освоєнні сівозмін із скороченим терміном ротації, що складаються з 4-6-полів. Перевага таких сівозмін полягає у можливості їх швидкого освоєння і реконструкції, скороченні шлейфу сільськогосподарських машин для вирощування польових культур, а значить, і скорочення виробничих витрат.
В останні роки наукові установи почали вивчати і рекомендувати схеми сівозмін з короткою ротацією для фермерських господарств [1]. Разом з тим вплив насиченості окремими культурами на господарську, енергетичну та економічну оцінку таких сівозмін залишається невивченим, що є предметом наших досліджень.
Матеріал і методика досліджень. Робота проведена в лабораторії агроекології та моніторингу грунтів Миколаївського інституту агропромислового виробництва на чорноземах південних важко суглинкових на карбонатному лесі. Наявність гумусу в орному шарі - 2,92 %, забезпеченість калієм - висока, фосфором - середня, азотом - недостатня.
Досліджували спеціалізовані на вирощуванні зерна та соняшнику п'ятипільні польові зерно-паро-просапні сівозміни в другій ротації, в умовах загальноприйнятої для зони агротехніки і середнім рівнем забезпеченості добривами (]Ч6оРбо)- Повторність дослідів - триразова, облікова площа 50 м2. Для визначення впливу структури посівних площ всі 35 варіантів насичення культур об'єднано в типові блоки залежно від співвідношення чорного пару, зернових культур та соняшнику.
Продуктивність одиниці сівозмінної площі розраховували за сумою дольового внеску культур, продукцію яких переводили в порівняльні натуральні, енергетичні та економічні показники. Енергетична ефективність визначена за методикою Херсонського аграрного університету [3], економічна - за рекомендаціями Інституту аграрної економіки УААН [2] за фактичними витратами на вирощування продукції і цінами їх реалізації у відповідні роки.
Результати досліджень. Особливістю структури посівних площ фермерських господарств Миколаївської області є чітка спеціалізація на вирощуванні зерна (60 %) і соняшнику (32 %), як найбільш рентабельної продукції [4]. Разом з тим, за такої структури порушуються рекомендовані норми повернення соняшнику на попереднє місце та розміщення озимої пшениці на кращих попередниках.
Виходячи з особливостей спеціалізації фермерських господарств основним питанням формування структури посівних площ є найбільш прийнятне співвідношення між зерновою групою культур і соняшником, а також забезпечення озимої пшениці кращими попередниками, зокрема, чорним паром.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ КОРОТКОРОТАЦІЙНИХ СІВОЗМІН ЗА РІЗНОЇ СТРУКТУРИ ПОСІВНИХ площ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок