Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Карадагський державний заповідник

Карадагський державний заповідник

Назва:
Карадагський державний заповідник
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,06 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат з екології
Карадагський державний заповідник


Карадагський державний заповідник
Адреса:
Судакський р-н Кримська обл. п/о Курортне.
Знаходиться на південно- східні берегові частині Кримського півострова, між містами Феодосія і Судак. З 1963 до 1979р.- пам'ятник природи республіканського значення.
Загальна площа - 2855,1 га, у тому числі 2046,1 га - суша і 809 га - акваторія Чорного моря. Створено охоронну зону.
Заповідник створений з метою збереження гірського масиву юрського періоду. Цей масив вулканічного походження висотою до 577 м і складається з лави і туфів з оригінальними формами вивітрювання (вежі, стовпи, піки). Карадаг є мінералогічним природним музеєм (виявлено понад 100 мінералів) і загальним еталоном природних комплексів, сформованих під впливом континентального і средиземноморского клімату.На небольшой территории объединяются степные, лесостепные, прибрежные и морские биогеоценозы.
У заповіднику 1035 видів рослин, у тому числі 200 найрідших і ендемічних, 35 видів ссавців, 177 видів птахів, 107 видів риб.
Напрямок наукових досліджень: вивчення фауни і флори суші і морської акваторії заповідника, розробка рекомендацій зі збереження природного комплексу Карадага.
Надзвичайно складна і цікава геологічна історія Кримського півострова. Тут неодноразово проходили різноманітні рухи земної кори, змінювався ландшафт. Німий свідок самих віддалених подій далекого минулого - гірська група Карадага. У юрський період геологічної історії Карадаг являв собою архіпелаг островів вулканічного походження. 140 млн. років тому саме тут розміщався один з найбільших центрів вулканічної діяльності в Криму.
Сучасний рельєф Карадага сформувався в третинний і неогеновий періоди (50-70 млн. років тому ). Гірська група Карадага займає тепер близько 1500 га і є уламком гігантського вулканічного масиву, основна частина якого знаходиться нижче рівня моря. З півночі і північно-заходу ця гірська група разом із трьома невеликими гірськими ланцюгами, що неї оточують, відділена від інших хребтів і вершин східного Криму Судакским шосе, що проходить з Теодозії між селищами Планерское і Щебетовка. На заході гірська група відділена Отузской долиною, що простирається до Чорного моря. Зі сходу і півдня границею Карадагской гірської групи є стрімчасті береги, що прямовисно занурюються в море.
З метою збереження унікального мінералогічного комплексу, охорони найрідшої флори і фауни урочища і комплексу морських прибережних біогеоценозів наприкінці 1979 р. був створений Карадагский державний заповідник. Він розташований у південно-східній частині півострова в 15 км на південний захід від Теодозії (по прямій) чи на 36-м кілометрі сучасної автостради Феодосія - Судак.
Після горбкуватих рівнин Керченського півострова, степових просторів і передгір'їв окраїн Теодозії - ландшафт заповідника особливо уражає своєю незвичністю і самобутністю. Гора Карадаг складена туфами і своїм темно-сірої, навіть синюватим кольором різко відрізняється від навколишніх світлих вапнякових вершин, а стрімчасті голі скелі Берегового хребта, що піднімаються химерними вершинами, відкриваючи загадкові складки, завжди дивували людей. Недарма аборигени Криму називали Карадаг Святою горою. Сучасна назва - від татарського "кара" - чорний, а "даг" - гора.
Уперше під охорону держави урочище Карадаг було узято в 1947 р. рішенням Кримського облвиконкому, а в 1960 р.- Уряд УРСР проголосило його пам'ятником природи республіканського значення. Організований 9 серпня 1979 р. державний заповідник охоплював тільки частину урочища Карадаг (гору Карадаг і Береговий хребет). 7 липня 1983 р. постановою Уряду УРСР усі урочище Карадаг віднесене до заповідника і розширена заповідна акваторія. Загальна площа заповідника виросла більш ніж вдвічі і складає 2855,1 га, з яких 2046,1 приходиться на сушу і 809 на акваторію Чорного моря. У його склад включені 35 га земель Карадагской біологічної станції. Адміністративно він відноситься до міста Судак.
Карадагский державний заповідник безпосередньо підлеглий Карадагскому відділенню Інституту біології південних морів імені О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Карадагський державний заповідник

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок