Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Що таке пестициди?Як вони впливають на довкілля?

Що таке пестициди?Як вони впливають на довкілля?

Назва:
Що таке пестициди?Як вони впливають на довкілля?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,13 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Що таке пестициди?
Як вони впливають на довкілля?”


Основним засобом боротьби з бур'янами, як відомо, є пестици-ди. Пестициди – хімічні сполуки, які впливають на пригнічення розвитку певної групи рослин або інших шкідливих організмів, не завдаючи особливої шкоди корисним культурам. Але хімічні засоби надають лише тимчасову допомогу, оскіль-ки з часом сприяють виробленню стійкості до постійно застосо-вуваних засобів. Це викликає необхідність використання нових, ще сильніших речовин, які паралельно посилюють негативний вплив на грунт, воду, повітря, якість продукції, на корисну флору і фау-ну, тим самим прискорюючи процес порушення біологічної рівно-ваги в природному середовищі. Дослідження показують, що в посі-вах кукурудзи майже 30 видів бур'янів, раніше чутливих до гербі-цидів, набули до них стійкості. Виживаючи навіть після посиле-ного обробітку посіву кукурудзи гербі-цидами, вони спричиняють значні втрати врожаю. Зараз налічується понад 400 видів комах і 7 видів гризунів, вклю-чаючи щурів, нечутливих до пестицидів.
Розповсюдження пестицидів у навколишньому середо-вищі відбувається як фізичним, так і біологічним шляхом. Перший спосіб — розсіювання з допомогою вітру в атмо-сфері та поширення через водотоки. Другий — перенесення живими організмами по шляху харчування. Із просу-ванням організмів до вищих ланок харчового ланцюга кон-центрації шкідливих речовин зростають, нагромаджуючись у внутрішніх органах, переважно в печінці та нирках.
Отже, хімізацію, що інтенсивно розвивається в сільсько-му господарстві, можна оцінювати з двох позицій — як економічно вигідну і як екологічно небезпечну для навко-лишнього середовища і для самої людини.
Інтенсивне забруднення природного середовища значною мірою є наслідком нераціонального сільськогосподарського виробництва. Щороку з мінеральними добривами на сільськогосподарські угіддя надходить 193 тис. т фтору,. 1,6 тис. т цинку, 620 тис. т міді та 622 т калію. У 90-ті роки залишкова кількість пестицидів у продуктах харчування, рослинах і тваринах зросла (порівняно з 60-ми роками) більш ніж у 9 разів. Отруйні речовини, які знаходяться у мінеральних добривах, хімічних меліорантах й отрутохімікатах, проникають в організми людей, викликаючи їх захворювання.
Особливого значення набуває застосування системних фунгіцидів (нині рекомендовано до виробництва близько» 300 препаратів), стійких проти змивання з рослин. Неправильне їх застосування може завдати великої шкоди посівам, навколишньому середовищу, здоров'ю людей, свійським тваринам і птиці. А в багатьох інструкціях норми витрат препарату зазначені в широких межах, наприклад, 1—2 кг на 1 га.
Застосування великих доз добрив може погіршити якість продукції, ґрунтових вод, що зумовлює забруднення близьких річок і водойм. Використання мінеральних добрив дало змогу певною мірою підвищити врожайність культур, однак подальше збільшення їх доз уже не сприяло її зростанню, що пов'язано із зменшенням запасів гумусу в грунті. Зростання врожайності неможливе без удосконалення технології внесення добрив. Безконтрольне їх застосування призводить до забруднення навколишнього сере-довища, що загрожує здоров'ю людини. Особливо небез-печне неправильне або надмірне використання пестицидів. Причому деяка їх частина трансформується, тобто виникають нові токсичні речовини (вторинна токсикація). Дати оцінку всіх наслідків впливу пестицидів неможливо через недосконалість методів дослідження.
Усі без винятку пестициди при ретельному вивченні ви-являли або мутагенну, або інші негативні дії на Живу природу і людину. Навіть разові контакти людини з такими пестицидами, як діелдрін, паратіон, призводять до зміни біотоків головного мозку (енцефалограми). А вплив сучасних органофосфатних пестицидів, які швидко розкладаються, загрожує розвитком депресій, роздратування, розладом пам'яті, іншими нейропсихологічними порушеннями. Близько 90% усіх фунгіцидів, 60% гербіцидів і 30% інсектицидів є канцерогенними.
Учені ще десятиріччя тому попереджали про неминучість зараження пестицидами ґрунтових і підземних вод.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Що таке пестициди?Як вони впливають на довкілля?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок