Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Екологія Сокальського району

Екологія Сокальського району

Назва:
Екологія Сокальського району
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,15 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Екологія та охорона здоров’я    
Екологічна ситуація в Сокальському районі є однією з найважчих на Львівщині, що викликано, головно техногенним впливом на навколишнє середовище таких галузей промисловості, як вуглевидобувна, вуглезбагачувальна та хімічна. Велика частина земель району зайнята відходами вуглевидобутку (териконами), що потребує рекультивації земель, зокрема шляхом озеленення териконів.
    Головна водна артерія району - Буг - потребує значних екологічних заходів із очищення вод. Більша частина забруднень потрапляє до річки ще до території Сокальщини. Основними забрудниками Бугу в районі є підприємства вугледобувної та хімічної промисловості.
    Перед районом стоїть також гостра проблема створення нових сміттєзвалищ, захоронення та утилізації сміття та відходів підприємств.
    У природоохоронних цілях на території району створено заказник загальнодержавного значення “Волицький” площею 580 га, а також заказники місцевого значення “Великий ліс” і “Федорівка”. Крім цього, в Сокальському районі заповідано 3 пам’ятки природи та 5 заповідних урочищ.
Атмосферне повітря
Загальна характеристика ресурсу
    Одними з найбільших забруднювачів атмосферного повітря в межах Сокальського адміністративного району та Червоноградського промислового району є підприємства гірничої промисловості, що входять до складу державного підприємства “Львіввугілля”, центральна збагачувальна фабрика “Червоноградська”, підприємства комунальної сфери та кілька менших промислових та переробних підприємств.
    Згідно з формою статистичної звітності 2-ТП “Повітря”, загальна кількість викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря підприємствами ДП “Львіввугілля” впродовж трьох останніх років коливається в межах 6,3-7,1 тисяч тон на рік, в тому числі за інградієнтами:
· двоокис сірки - 3,9-4,1 тисяч тон;
· двоокис азоту - 0,7-0,9 тисяч тон;
· окис вуглецю - 1,0-1,2 тисяч тон;
· тверді речовини - 0,7-0,9 тисяч тон;    
Одною з основних проблем забруднення атмосферного повітря Червоноградського гірничо-промислового району, а відтак Сокальського адміністративного району, є викиди сірчистого ангідриду, що є причиною опадів кислотних дощів.
    Значну частину в валових викидах шкідливих речовин в атмосферне повітря становлять тверді речовини: пил вугільний; зола; відходи видобутку вугілля. Під породними відвалами (териконами) зайнято площу в 265,9 гектарів землі і в них на цей час заскладовано 42,1 мільйона кубічних метрів породної маси, при цьому щорічна маса усуненої породи становить від 1,9 до 2,3 мільйона тон. Відсток перегорілої породи в загальній кількості видобутої за всі роки експлуатації гірничих підприємств складає від 25 до 30.
    В загальному об’ємі шкідливих викидів у повітря в межах регіону значна кількість припадає на пересувні джерела забруднення: автотранспорт, техніка сільськогосподарського призначення.
    Для контролю за токсичністю та димністю відпрацьованих газів автомобільного транспорту на території району діє десять контрольно-регулювальних пунктів, які оснащені газоаналізаторами та димомірами, що дозволяє значно зменшити викиди шкідливих речовин в повітря.
    
Проблеми ресурсу
· Своєчасна зміна зношеного та морально застарілого пилегазоочисного обладнання на підприємствах вугільної промисловості, комунальних підприємствах та інших;
· Своєчасне проведення ремонтно-профілактичних робіт чинного пилегазоочисного обладнання для забезпечення його ефективної експлуатації;
· Експлуатація місць усунення твердих промислових відходів відповідно до чинного природоохоронного законодавства;
· Забезпечення постійного контролю за токсичністю та димністю відпрацьованих газів автомобільного транспорту;
Водні ресурси    
Значний негативний вплив на екологічний стан поверхневих вод району, а відповідно і на стан підземних вод, які використовуються для водопостачання населення, здійснюють підприємства гірничої промисловості, що входять до складу ДП “Львіввугілля”, хвостосховище ЦЗФ “Червоноградводоканал” і ДП “Каскад”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Екологія Сокальського району

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок