Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Сонячна енергетика (геліоенергетика) - енергетика майбутнього

Сонячна енергетика (геліоенергетика) - енергетика майбутнього

Назва:
Сонячна енергетика (геліоенергетика) - енергетика майбутнього
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,49 KB
Завантажень:
515
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Сонячна енергетика (геліоенергетика) - енергетика майбутнього


Сонце вже давно використовується людьми як поновлюване джерело енергії, але, на жаль, «працює» воно в енергетику далеко не на повну свою потужність. Люди продовжують спалювати корисні копалини (непоновлювані ресурси). Кожен кіловат потужності теплової електростанції, що працює на вугіллі, за один рік виробляє в якості вторинних продуктів у середньому 2,4 т золи, 30 кг. окису сірки й 3 кг окису вуглецю. За останні 100 років концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі підвищилася на 13%. Це збільшення приводить до розвитку тепличного ефекту на планеті. Вуглекислий газ затримує інфрачервоне випромінювання нашої планети, порушуючи тим самим теплову рівновагу між Землею й навколишнім космічним простором. Це вже обумовило підвищення середньої температури землі й танення льодів в Арктиці й Антарктиці. Якщо цей процес не буде зупинений, то повне танення цих льодів приведе до підйому рівня світового океану на 80-90 метрів та планетарній катастрофі.
А тим часом наше світило шле на Землю сонячну радіацію, еквівалентну в середньому 1 кВт/м2. Загальна потужність сонячної радіації, що перехоплюється нашою планетою, становить 1,7*1014 кВт. Ця потужність приблизно в 500 разів перевищує граничні й навряд чи досяжні енергетичні потреби людської цивілізації. Загальна енергія, що отримує наша планета у вигляді сонячної радіації за один рік, становить 1018 кВт годину, що приблизно в 10 разів більше енергії всіх розвіданих запасів викопних палив, включаючи й речовини, що розщеплюються. Завдання полягає в тому, щоб створити прилади, які перетворять хоча б частину цього колосального потоку енергії в електричну й теплову енергію, так необхідну людині. Такими приладами і є сонячні батареї та теплові колектори.
Вся сонячна енергетика починалася з космічної, оскільки сонячні батареї є єдиним потужним джерелом електричної енергії штучних супутників Землі. У розробці космічних сонячних батарей активна участь приймали вчені ХПІ, учні професора Л. С. Палатника. А у 1988 році була створена кафедра фізичного матеріалознавства для електроніки та геліоенергетики (ФМЕГ), основним напрямком діяльності якої і є розробка сонячних батарей. З упевненістю можна сказати, що в сонячних батареях українських штучних супутників є частка праці співробітників і випускників кафедри ФМЕГ.
Але прийшов час використати сонячну енергію не тільки в космосі. Так і роблять цивілізовані народи. У США ввели в експлуатацію 1 млн. дахів, що переробляють сонячну енергію в електричну. Японія, яка на 85% використовує привізне паливо, знаходиться на другому місці після Америки, на третьому - країни ЄЕС. У Німеччині прийнятий закон, по якому кожен громадянин має право одержати безпроцентний кредит у банку для покупки сонячних батарей потужністю від 3 до 5 кВт. Уряд Німеччини заохочує жителів - власників сонячних батарей, які в денний час включаються через інвертори в міську мережу й живлять її, одержуючи плату за 1 кВт.ч. - 0,50 євро. А вночі місто віддає своїм громадянам необхідну їм кількість електроенергії за ціною 0,1 євро за кВт.ч. На II Всесвітній конференції та виставці по фотовольтаічним перетворювачам, що відбувалася у Відні, уперше були сформульовані цілі Європейського співтовариства в цій галузі до 2010 року. У країнах Європи передбачається загальне впровадження такої енергетики в обсязі 3000 МВт й 1 мільйона фотовольтаічних систем. Річне виробництво сонячних батарей у Європі вже в 2000 році досягло 250 МВт. Таким чином, геліоенергетика є однією з галузей, що найбільш динамічно розвивається.
А що ж наша держава, у якій умови для використання сонячної енергії не гірше, ніж у Німеччині? Величезний незатребуваний потенціал «українського» сонця. За один середньорічний світловий день на території нашої країни можна отримати по 4 кВт.ч. /м2, а в літні дні – по 6–7 кВт.ч. /м2, тобто близько 1,5 тисячі кВт.ч. /м2 у рік.
Наше завдання - хоча б частково використовувати цю енергію на благо України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Сонячна енергетика (геліоенергетика) - енергетика майбутнього

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок