Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Екстерналії та захист від них в умовах впровадження інновацій

Екстерналії та захист від них в умовах впровадження інновацій

Назва:
Екстерналії та захист від них в умовах впровадження інновацій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,73 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Екстерналії та захист від них в умовах впровадження інновацій
За останніх два століття було здійснено багато визначних наукових винаходів, що радикально змінили напрям світового розвитку, духовне, соціальне, та матеріальне життя людства. Перший паровий двигун Сейнері (1698 р.), удосконалений двигун Ньюкомена (1712р.), більш ефективний двигун Ватта (1770 та 1796 рр.). У ході цього прогресу у 1830-ті роки з’являються пароплав та локомотив. Ці винаходи не тільки полегшили працю людини та багатократно підвищили продуктивність її праці, а започаткували промислову революцію, створення нових машин і механізмів, що сприяло різкому зростанню обсягів видобутку мінерально-сировинних ресурсів та виробництва продукції. Винахід автомобіля (1885 р.) та літака (1903 р.), а відповідно будівництво портів, залізниць, шосейних шляхів та аеропортів розвинули рух товарів, міграцію людей, регіональну та світову торгівлю.
Винаходи телеграфу (1844) і телефону (1876 р.), радіо (1895 р.), телебачення (1925 р.) змінили та прискорили спосіб передачі інформації та спілкування людей. Електронно-обчислювальна машина (1924 р.), супутникові зв’язки (1960 р.) та волоконна оптика (1977 р.) зробили майже миттєву та високорентабельну передачу інформації і т. п. Паралельно винаходи, відкриття яких суттєво поліпшувало засоби охорони здоров’я, медицини, харчування, умови життя (1, с. 15).
Відкриття, винаходи інші інновації як правило полегшують працю, підвищують її продуктивність, збільшують її продуктивність, збільшують обсяги продукції, робіт, послуг, знижують їх собівартість тощо. Такі явища приносять користь як виробникам так і суспільству. Разом з тим вони забруднюють навколишнє середовище, посилюють шум, радіоактивне випромінювання руйнують природні ресурси, викликає чи посилює катаклізми, стихійні лиха. Такі явища економісти називають екстерналізми.
Термін „екстерналії” у вітчизняних довідниках, підручниках зустрічається рідко. О.Сліпучко у своєму „Політичному і фінансово-економічному словнику (К., видав. „Криниця”, 1999 р. с. 89), дає дуже абстрактне визначення терміну „екстерналії”, трактуючи їх, як „зовнішні ефекти; в економіці – вплив однієї людини на добробут іншої”. Дж. Е. Стіглін в книзі „Економіка державного сектору” (переклад з англ., К. „Основи”, 1998) екстерналізі посвятив цілий розділ (стр. 266-292). Більш ґрунтовне загальне уявлення про екстерналії описано E.J. Mishan, Introduction t. Normative Economics (New York: Oxford University Press. 1981). Нетрадиційний підхід до проблем контролю за забрудненням міститься в: R.M. Solow “The economist’s Aproach to Pollution and its control”, Scienec. Aug. 6. 1971. pp 498-503, та інші.
Економісти розрізняють кілька категорій екстерна лій. Деякі екстерналії мають позитивний вплив і їх називають позитивними екстерналіями. Інші впливають негативно, навіть і згубно (чорнобильська катастрофа) і їх називають негативними екстерналіями. Наприклад якщо підприємство забруднює повітря, воду то накладає негативну екстерналію на всіх осіб, що дихають цим повітрям чи споживають воду. А власник пасіки створює позитивну екстерналію для власника фруктового саду, розташованог по сусідству, і чим більша буде кількість бджіл, які запиляють цвіт, яблунів, груш, тим більше буде фруктів. А чим більше буде садів, цвіту, тим більше буде мати меду пасічник. Від такої екстерналії виграє і суспільство, бо чим більше буде фруктів, меду тим нижчі будуть ціни.
Таким чином при впровадженні нової техніки і технології чи будь яких інших інновацій слід враховувати екстерналії і їх позитивний та негативний вплив.
В залежності від географії (території) на якій впроваджуються інновації (підприємство, регіон) слід визначити екстерналії і їх вплив: об’єктні (робоче місце, цех підприємство), місцеві (село, селище, місто) і суспільні (область, край, країна).
В залежності від часу впливу екстерналії можна класифікувати на: одноразові (аварійні, залпові викиди шкідливих речовин, екстерни окрема дія, природні катаклізми); моточні (щоденні, постійні від стаціонарних забруднювачів чи пересувних механізмів) та перспективні (від здійснення нового будівництва, впровадження відкриттів, винаходів, реконструкцій тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Екстерналії та захист від них в умовах впровадження інновацій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок