Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> ВПЛИВ ПОПЕРЕДНИКІВ І ФОНІВ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ НА ВРОЖАЙ ЗЕРНА ЯРОГО ТРИТИКАЛЕ

ВПЛИВ ПОПЕРЕДНИКІВ І ФОНІВ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ НА ВРОЖАЙ ЗЕРНА ЯРОГО ТРИТИКАЛЕ

Назва:
ВПЛИВ ПОПЕРЕДНИКІВ І ФОНІВ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ НА ВРОЖАЙ ЗЕРНА ЯРОГО ТРИТИКАЛЕ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,24 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ВПЛИВ ПОПЕРЕДНИКІВ І ФОНІВ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ НА ВРОЖАЙ ЗЕРНА ЯРОГО ТРИТИКАЛЕ
Узагальнено дані 3-річних досліджень (2005-2007 рр.) вивчення реакції ярого тритикале на попередники та фони мінерального живлення в парозернопросап- ній та зернотрав'яній сівозмінах.
КОСТРОМІТІН В.М., доктор с.-г. н. МУЗАФАРОВ І.М., молодший науковий співробітник Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр'єва УААН РОЖКОВ А.О., кандидат с.-г. н.
Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва
Generalized given 3-h year researches (2005-2007) of the study to reactions spring triticale on predecessors and backgrounds of the mineral nutrition in fallowgrainrow crop rotation and graingrass crop rotation.
Постановка проблеми. Підвищення рівня ефективності виробництва зерна є найважливішим завданням сільського господарства, від рішення якого залежить продовольча безпека країни. Розв'язання його повинно здійснюватися не тільки на державному, а й на регіональному рівнях, де вирішуються питання забезпечення населення продуктами харчування.
Зернова галузь вимагає таких технологій вирощування зернових культур, які б передбачали енергозбереження матеріальних ресурсів, підвищення ефективності використання засобів хімізації, зменшення їх впливу на навколишнє середовище, збільшення частки використання природних джерел поживних речовин і, разом з тим, виробництво якісної продукції. В цьому відношенні заслуговує на увагу порівняно нова культура в рослинництві - тритикале.
Аналіз останніх публікацій. Тритикале (або пшенично-житній амфідиплоїд) є унікальним гібридом, який поєднує в собі кращі спадкові ознаки батьківських форм пшениці і жита: високий потенціал урожайності зерна і зеленої маси, посилені адаптовані властивості - посухостійкість, стійкість до хвороб та шкідників, невибагливість до ґрунтів, високий вміст білка в зерні та основних поживних речовин у зеленій масі [1, 4]. За узагальненими даними наукових установ, у зерні й борошні цієї культури міститься в середньому 14-16 % білка і до 24 % клейковини, що ставить тритикале на один щабель з цінними сортами пшениці. Тритикале становить інтерес для хлібопекарської, кондитерської, пивоварної і спиртової промисловості [2].
Але у східній частині Лісостепу України ще недостатньо розроблені елементи технології вирощування ярого тритикале, тому наші дослідження спрямовані на вирішення цього питання.
Результати досліджень та їх обговорення.
Дослідження проводилися в стаціонарних парозернопросапній та зернотрав'яній сівозмінах лабораторії рослинництва і сортовивчення Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр'єва УААН протягом 2005-2007 рр. Висівали яре тритикале на різних попередниках: кукурудза на зерно, соя, цукровий буряк та багаторічні трави за багатофакторною схемою методом розщеплених ділянок, повторність ділянок трикратна. Схема внесення добрив включала такі варіанти: 1) без добрив - сівозмінний фон; 2) сівозмінний фон + післядія гною (30 т/га); 3) сівозмінний фон + післядія гною (30 т/га) + обмежене застосування мінеральних добрив (КРК)30; 4) сівозмінний фон + післядія гною (30 т/га) + повне застосування мінеральних добрив (КРК)60.
Технологія вирощування культури - загальноприйнята для східної частини Лісостепу України.
Ґрунт дослідних ділянок - чорнозем потужний слабковилугований. Основні агрохімічні показники такі: рН сольовий - 5,8; гідролітична кислотність - 3,29, обмінна кислотність - 0,16, сума увібраних основ - 37,4 мг-екв. на 100 г ґрунту, вміст гумусу - в межах 5,25-5,35 %.
При виконанні спостережень, обліків, аналізів керувалися загальноприйнятими методиками [2, 5]. Статистичну обробку результатів досліджень виконували дисперсійним методом з допомогою комп'ютерної програми ППП ОСГЄ. Факторіальний аналіз - за методикою, розробленою в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр'єва УААН [3].
Погодні умови в роки досліджень дещо відрізнялися. Так, за вегетаційний період ярого тритикале у 2005 році середньодобові температури повітря були вищими за оптимальні показники на 1,30С, сума ефективних температур була на 144,6 0С вищою від норми, а кількість опадів - на 103,2 мм (або на 37 %) вища від норми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ВПЛИВ ПОПЕРЕДНИКІВ І ФОНІВ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ НА ВРОЖАЙ ЗЕРНА ЯРОГО ТРИТИКАЛЕ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок